Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lola *

Jak się rana goi po przebiciu kolczyka w pępku??

Polecane posty

Gość Lola *

Witam :) Mam 13 lat i bardzo chcę przebić sobie kolczyka w pępku. Pytałam się moich kolezanek jak to wygląda, czy boli, czy są jakieś problemy z gojeniem itp... Za dużo Mi na ten temat nie powiedziały :/ Najbardziej się tego obawiam, ze rana Mi się dobrze nie zagoi albo zacznie mi coś robieć :/ Co musze zrobić żeby wszystko Mi się dobrze zagoiło i niemiała problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duużoooooo .......
robieć ??????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja szerokim łukiem będę
przebić sobie kolczyka w pępku - a to po jakiemu? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dóóóóópa jasióóóóóóó
najlepsza jest ta maniera pisania "ja", "mi" z wielkiej litery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszekuj sobie musk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna turkusowa
13 lat!!! dziecko,poczekaj trochę! jeżeli chcesz sobie zrobic kolczyka w takim wieku to rodzice powinni wiedziec! jak ci pozwolą to ok...a tak wogóle to w studiu piercingu to musisz miec skończone 18 lat zebyCi zrobili,albo z rodzicem przychodzisz.... a gdzie masz zamiar go zrobic!tylko nie mów że:koleżanka Ci go będzie przekłuwała" ???!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie dziecko i juz kolczyk? to zycze powodzenia! jak sie w takim wieku robi kolczyk... nie powinno bo ciągle rośniesz, poczekaj z 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśka1123
Zgadzam się z Fruti... Poczekaj jeszcze trochę... Ja w wieku 13 lat też chciałam przebić ale poczekałam 3 lata... I dobrze zrobiłam bo sporo urosłam i się rozwinęłam i myślę że teraz już mogę spokojnie perzbić pępek.. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolczyk to głupota
robiłam w salonie piercingu i tak mi ropiał przez pół roku, nie pomagały ani maści z antybiotykiem ani wymiana kolczyka na inny, kilka razy dziennie przemywałam spirytusem a i tak się babrał po tej całej akcji wylądowałam u dermatologa który mi czyścił tą ranę, musiałam zaklejac pępek plastrem bo gdy tylko się zahaczył o bluzkę znowu się babrał, miałam blizny od kolczyka i blizny od ciągle przyklejanych plastrów koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolczyk to głupota.. widoczne twój brzuch i ogólnie ciało nie toleruje ciał obcych, dlatego taka byla reakcja organizmu... to ciesz się, że Ci nie migrował...tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość copacabbana
radze troszke poczekac lub porozmawiac z rodzicami bo zeby to zrobic musisz miec ich zgode w salonie:) ja przebilam majac 17 lat goilo sie calkiem szybko bo juz po miesiacu nie bylo rany przemywalam codzien woda utleniona i nakladalam tribiotyk zreszta w salonie peercingu powinni ci powiedziec jak masz zadbac o pepek by nie bylo klopotu:) pamietaj ze na pewno nie mozesz robic tego w domu bo wtedy mozesz byc pena klopotow z gojeniem rany:( i przypilnuj by kolczyk byl dobrze odkazony przez specjaliste trwa to ok 20-30 min najlepiej tez zakup taki ze stali chirurgicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada18
Dziewczyny, nie straszcie jej tak, to wyłącznie zależy od osoby która to robi i od orgazizmu. Ja zrobiłam kolczyka pod koniec 2 klasy gimnazjum, miałam 14 lat. KOlczyka robiłam w salonie percingu, pełne znieczulenie dostałam w tym miejscu, wszystko ładnie się zagoiło, nic mi nie ropiało, przemywałam solą fizjologiczną i maścią (nazwy nie pamiętam). Po dwóch tygodniach wszystko było już tak ładnie zagojone, że mogłam już zmienić na innego kolczyka:) Mam go już 5 lat i nie miałam z nim żadnego problemu.. do tej pory wszystko jest ok i brzuszek ładnie wygląda:) Ale jak już się zdecydujesz to idź do poleconego salonu, nie do jakiejś kosmetyczki która zrobi Ci to za 20zł, warto zapłacić więcej i nie mieć problemów. Ja zapłaciłam 100zł + kolczyk.. Tylko to było 5 lat temu..jakie ceny są teraz to nie mam pojęcia.. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjaaaaa1616
mi sie goiła np. dobrze, bardzo dobrze. jesli chcesz zrobic bez wiedzy rodzicow, to chyba bedziesz musiala sama osobiscie, bo takiej mlodej jak ty pewnie w salonie percingu nie zrobia, przynajmniej u mnie tak jest. zeby dobrze ci sie zagoilo musisz bardzo czesto przemywac woda utleniona i czasami mascia \'tribiotic\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola *
i tak już sobie zrobiłam :P hahaha więc mi duzo z fajnyh rzeczy nie powiedzieliści...i tak jestem zadowolona :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa1989
za młoda to mzoe i nie hehe oczywiscie za zgoda rodziców:) wiec tak po 1. nie boli to ułamek sekuny a po 2 sa specjalne masci na takie ranki i 1 saszetka to ksozt ok 1 zł bardzo pomagaja a nie ropieje jak sie dba tz...przemywa spirytusem lub sola fizjologiczna naj lepiej kosmetyczki mowia ze dobra jest woda z sola i nie wolno zmienaic tak szybko i na pierwsze przekucie zwykła kuleczka kolczyk nic ciezkiego i duzoego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA xD
Dobra ja na temat :D Ja też mam 13 lat i mam od 3 dni kolczyk w pępku też ci nie powiem za wiele ale mi sie świetnie goi już mnie nie boli.. zabieg trwa nie więcej niż 10 sekund troszkę szczypie igła jest gruba blee.. płaciłam 70 zł Ale musisz iść z mamą lub tatą bo jak będziesz sama nic z tego dla tego musisz jakoś przekonać rodziców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
ja mam 15 lat i chce sobie zrobic to juz chyba w tym wieku moge co nie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi14
Nie myśl kto, nie myśl skąd Życzę Ci Wesołych Świąt, Nie myśl sobie że to bajka, Życzę Ci Smacznego Jajka. Niech tradycja wodę leje Bo zajączek dziś szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola *
Mam chlopaka i on muwi Mi że to jest seksi. Nie czepiaijcie się do Mojego pisania bo piszę szypko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes 16
hmm ..mi bardzo dobrze sie goi nawet samo przebicie mnie nie bolało !! jak to kazdy mowi ze boli ;/ ale lepiej isc do kosmetyczki niz zeby kolezanka robiła ci !!! ale jak inni pisza zgadzam sie z nimi poczekaj jeszcze troche 13lat to za mało !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja przekluwalam dwa dni temu. Sama bo nie chcialam isc do kosmetyczki a niczego innego w okolicy nie ma. A jak sie samemu przekuje to fajne uczucie sie ma, ze niby taka DZIELNA jestsm :] Jakies 3-4 razy dziennie czyszcze pempuch no i kolczyk tyle ile sie da. Najpierw woda, zwykla tylko przegotowana zamaczam patyczek (taki jak do czyszczenia uszu) :] pozniej przemywam. Nastepnie robie to samo tylko spirytusem salicynowym, potrzymam troszke- szczypie ale wtedu poskacze i jest lepiej :] . Pozniej znowu przemywam woda, ale dokladnie zeby nie bylo szczypalo i nie bylo pozniej podraznien od spirytusu. Na koniec pepuch susze- czekam az wyschnie. a na koniec smaruje mascia z antybiotykiem- obojetnie jaka. Ja mam taka co kiedys uzywalam jak mialam ranke w oku :/ i jeszcze poruszam troszke kolczykiem zeby masc do ''srodka'' weszla. No i na noc zaklejak plasterkiem, takim zwyklym z gaza zeby sobie niechcacy nic w nocy nie zrobic. A i zawsze przed dotykaniem i czyszczeniem myje rece!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anoxerka
mam kolczyka od 2 dni..CZy wie ktos ile to mi sie bedzie goić? Przebijanie mnie w ogóle nie bolało :D no moze troche ale to potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam kolczyk w wikeu 18 lat. bolalo z 10 min a pozniej juz nic, wcale mi sie nic zlego z tym nie dzialo, ale mimo wszystko przemywalam rane woda utleniona-zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anoxerka
a ja moge normanie na wf cwiczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
ćwiczyć na wf możesz :) ale uważaj na niektóre ćwiczenia i zebyś nie dostała przyadkiem w ten kolczyk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecia0016
Ha.! Ja dostałam piłka w kolczyk.... Ała... strasznie bolało xD Nie radze tak dostać :/ Ale jakoś przeżyłam xDD A na wf normalnie ćwiczę... tylko od razu na następnego dnia nie ćwiczyłam...wolałam nie ryzykować;) a później spoko jest ;) Pozdróffki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka234
żal!! 13 lat i kolczyk! ja w wieku 13 lat w piaskownicy siedziałam! ale trudno wszysztko idzie do przodu teraz 7 latki maja komóry wiec;d Mam ponad 17 lat i przebiłam sobie pepek przedwczoraj;);P odpukać narazie wszystko jest ok przemywam go solą fizjologiczna czy mozecie mi cos jeszcze doradzic? co moge robic a co nie aby dobrze sie rana zagiła ? Prosze o wypowiedzi doswiadoczonych dziewczyn ;);P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta.fz
uważam że mimo wszystko 13 lat to troche za wczzesnie. Ja mialam kolczyk, strasznie mi ropiało, wkoncu go wyjelam i wszystko sie zroslo. Ale zastanowilyscie sie co bedzie w przyszlosci? Fakt kolczyk w pepku wyglada fajnie ale ja gdy zaszlam w ciąże... wiadomo skóra się rozciąga, teraz mam juz 2 letniego syna a na brzuchu wielką, rozciągniętą na 4 cm blizne... tyle mam z kolczyka w pępku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaaagda
Mam problem.. rok temu zrobilam sobie kolczyk w pepku w domowych warunkach niby ta osoba miala ukonczone kursy.. widac ze byl nieprofesjonalnie zrobiony miedzy dziurkami bylo 3 mm odleglosci.. po 3 miesiacach wyjelam.. i poszlam z tym do salonu.. juz od 4 miesiecy mam nowa dziurke lecz tamta rana po poprzednim kolczyku sie nie goi zbiera sie ropa wyglada to tragicznie a zblizaja sie wakacje co mam robic :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaaagda--> polecam OCTENISEPT jest to płyn do odkażania ran...kosztuje 23 zł/50 ml,kupisz go w aptece bez recepty ;) Ja używałam go właśnie do przemywania pępka :D od kiedy go używam nie leci mi nic! żadna ropa...a już w pewnym momencie gojenia leciała ropa+krew.. :O... teraz wszystko jest suuuper :) martafz --> 4 cm blizna..??? !! yyy.aż niemożliwe... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×