Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

small_happy

jak to jest z tymi dniami płodnymi ? staramy się o dzisiusia

Polecane posty

Od dość długiego czasu próbuje dojść do tego kiedy są dni płodne, na różnego rodzaju portalach jedni piszą ze 14 dni od pierwszego dnia cyklu inni, że 14 dni przed następna miesiączka. Od dłuższego czasu niestety nie mam już regularnego okresu mój cykl waha się od 29-32 dni. Niestety nie mam możliwości pomiaru temperatury z racji tego że mam nieregularne godziny pracy, że śluzem tez jest ciężko ponieważ dość często dopadaja mnie infekcje. Internetowy kalkulator płodności się nie sprawdza.czy ktoś może mi to wytłumaczyć na moim przykładzie? Ostatnia miesiączkę miałam 03.07.2014 współżyłam z narzeczonym 11 i 18.07 czy jest możliwość ze w końcu doczekamy się wymarzonego dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owulacja następuje około 14 dnia przed terminem następnej miesiączki. Przy cyklach nieregularnych nie jesteś w stanie dokładnie sobie tego wyliczyć, bo nie wiesz kiedy Ci wypadnie następna miesiączka, możesz wyliczyć orientacyjnie. W Twoim przypadku wychodzi to około 15-18 dnia cyklu. Wszystkie te informacje można bardzo łatwo znaleźć w internecie, bez pytania na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie możesz obserwować, to kup sobie testy owulacyjne. A najlepiej po prostu kochajcie się co dwa dni przez cały cykl. Ja tak zaszłam raz za 2, raz za 1 podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety informacje podane w internecie kolejny miesiąc się nie sprawdzają.. dajemy sobie ostatnie dwa miesiące na samodzielne próby, jeśli się nie uda to skonsultujemy się z lekarzem. Dziękuję za podpowiedź, może w końcu uda nam się trafić przy metodzie co 2 dzień :) ponieważ mój narzeczony powoli przestaje wierzyć w swoje możliwości:( jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i tym którzy czekają powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A koleżanka to co robiła na lekcjach biologii, że nie wie kiedy ma dni płodne? Może lepiej, że wam nie wychodzi, idioci nie powinni się rozmnażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29-32- to są cykle jak najbardziej regularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, majac nawet regularne cykle, okres co 28 dni i kochac sie w owulacje i i tak nie zachodzic w ciaze...przeciez tyle tu watkow na ten temat. Ja ma regularne cykle, monitorowana owulacje i staram sie juz ponad rok...wiec to wcale nie jest tak latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Niestety informacje podane w internecie kolejny miesiąc się nie sprawdzają.. " Moja droga, wyliczyć dni płodne, mniej więcej, nawet przy nieregularnych cyklach to żaden problem i informacje na ten temat są jasne i czytelne:) Wiem, bo sama takich szukałam:) Tyle, że nawet przy współżyciu w dni płodne (lub w ich okolicach z częstotliwością powiedzmy co 2 dzień), nie zawsze zachodzi się od razu w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.43- ale dni płodnych się nie wylicza niezależnie od tego czy cykle są regularne, czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się wydaje że można zajść każdego dnia. Bo w czasie owulacji jest gęsty śluz. U mnie śluz może być taki ciągnący chyba w każdym dniu cyklu. Myślę że to zależy od podniecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś mi się wydaje że można zajść każdego dnia. Bo w czasie owulacji jest gęsty śluz. U mnie śluz może być taki ciągnący chyba w każdym dniu cyklu. Myślę że to zależy od podniecenia ********************************************\ Dawno nie czytałam podobnych bzdur, koleżanka to chyba na biologii wagarowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz regularne cykle, jak tyko 3 dni przesunięcia bywa...u ciebie owulacje ok. 15-19 dni, ale lepiej ostro nie wyliczaj, tylko od ok. 10 dnia cykli kochajcie się co 2 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnośnie moich bzdur . Uczyłam się inaczej i wiem że wszędzie piszą inaczej ale mam swoje teorie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cook
witam, miałam to samo co autorka cykl co 29-31 dni. i mimo iż uważałam na biologii :) niestety bardzo ciężko bylo mi to wyliczyć i wiesz co Ci powiem? (może to głupie) ściągnęłam aplikacje na telefon i na przykładzie - 11.05 była miesiączka , dni płodne pokazało mi miedzy 23 a 30 . 05 owu miała być 26.05 i od 21.05 - 27.05 uprawiałam seks co 2 dni i wiesz co?:) dzisiaj jestem juz w 11 tygodniu, udało się za pierwszym razem:) także zycze Ci szybkich rezultatów, jak widać nasz kobiecy organizm lubi nam pofiglować i mimo ze się na tym znamy to czasem trzeba sobie pomoć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może po prostu pójdź do ginekologa na monitoring, pomierzy ci pęcherzyki i będziesz wszystko wiedziała:-) testy owulacyjne są raczej mało wiarygodne, pokazują że owulacja MOŻE nastąpi w ciągu 24-36 godzin, ale nic pewnego. Szkoda na nie kasy. Dzwon do ginekologa i umawiaj się na wizytę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm....mamy 23.07 ,to na caly lipiec kochaliscie sie AZ DWA razy ??? No prosze cie...nie zartuj sobie...11 i 18 i co? Limit na lipiec sie wyczerpal,czy jak? Bo nie rozumiem...chba,jak sie o dziecko staracie,to wypadalovy czesciej,chodziazby w najbardziej owulaxyjnych dniach?A wy pykneliscie dwa razy i na cud liczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli tylko 2 razy w miesiącu jest sex to wybacz ale niepokalane poczęcie to historia wysłana z palca i nie sądzę by ci się przytrafila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×