Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak to jest ze nie stac nas na mieszkania a naszych rodzicow bylo stac

Polecane posty

Gość gość

a niby lepsze czasy kiedys robotnik dal rade utrzymac niepracujaca zone i 10 dzieci, dzisiaj to niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo był socjalizm, a teraz jest kapitalizm. Podziekuj Wałęsie, ze doprowadzil do upadku setki wielkich zakładow pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś na mieszkanie czekało się 20 lat, teraz moźesz wziąć poźyczke i mieszkaź od zaraz co prawda poźyczke spłacasz 20lat ale masz mieszkanie . Kiedyś wcale nie było lepiej tylko teraz mamy większe oczekiwania i potrzeby i oczywiście jest to słuszne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za komuny było lepiej. Jak to jest że mój ojciec zwykły robotnik kupił w tamtych czasach mieszkanie, co roku jeździłam na kolonie, obozy, bo zakład pracy taty finansował, na święta paczki, premie, było biednie ale jakoś się żyło. A teraz tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto niby czekal 20 lat?:o kto czekal ten czekal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, każdy musiał mieć mieszkanie i pracę...a teraz kogo to obchodzi, że ludzie wegetują na ulicach...albo dają się upadlać za miskę ryżu w pracy, tyrając bez żadnych praw...niedługo może do 80-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://demotywatory.pl/3957545 to jest komunizm. Było lepiej, bo społeczeństwo wszystkim się ze sobą dzieliło, czy ktoś pracował, czy leżał i nic nie robił, pieniądze mu się należały. Wszystko spoko, na bardzo krótką metę. To, że teraz jest tak ciężko, a na zachodzie jest lepiej, wynika w dużym stopniu z tego że tak długo panował u nas ten zacofany system. My niestety jesteśmy pokoleniami które muszą go odpracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większe oczekiwania teraz??? to chyba jakiś żart. tak jak ktoś napisał, można było z jednej pensji utrzymać dużą rodzinę. teraz strach mieć 1 dziecko, bo samemu trudno się utrzymać (mówię o rachunkach i jedzeniu, a nie jakims bogackim życiu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile twój tato czekał na to mieszkanie jedyne z czymś się zgadzam to kolonie i obozy młodzieźowe.Kiedyś były bardzo tanie ja teź jeździłam na kolonie i obozy kaźdego na nie było stać . Ale to nie znaczy źe kiedyś było lepiej.Moźna podróźować gdzie się tylko zamarzy kiegyś tylko do Bułgarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kiedyś na mieszkanie czekało się 20 lat, teraz moźesz wziąć poźyczke i mieszkaź od zaraz co prawda poźyczke spłacasz 20lat ale masz mieszkanie . Kiedyś wcale nie było lepiej tylko teraz mamy większe oczekiwania i potrzeby i oczywiście jest to słuszne . xxxxxxxxxx Niekoniecznie 2/3 dużych zakładów pracy posiadało mieszkania dla swoich pracowników. Było także więcej mieszkań komunalnych z Urzędu Miasta. Ziemia była tania, więc można było kupić działkę bez większych wyrzeczeń i zbudować dom. Fakt, że z własnoręcznie zrobionych pustaków ze żwiru, ale z jednej wypłaty można było się wybudować. 20 lat to się czekało jak ktoś sobie zakładał książeczkę mieszkaniowa w spółdzielniach mieszkaniowych i na pewno co miesięczny wkład nie wynosił tyle co dzisiejsza rata kredytu, czyli całej pensji w kwocie 1200-1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogą podróżować ci, co mają dobrze płatną pracę i mieszkanie bez kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Moźna podróźować gdzie się tylko zamarzy kiegyś tylko do Bułgarii. xxx Ojej tylko do Bułgarii, a ja bym chciała, żeby mnie teraz na tą głupią Bułgarię było stać wiesz? Mnie nie stać, żeby nad naszym morzem iść z całą rodziną zjeść obiad w restauracji, a co dopiero myśleć o Majorce czy Wyspach Bahama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem ile, ale najpierw było tak że dostaliśmy od państwa mieszkanie jakieś byle jakie, z wc na korytarzu, byłam wtedy mała. Jak miałam 8 lat to wtedy tato kupił mieszkanie porządne w bloku 3 pokojowe. Samochód też był, najpierw maluch, potem polonez, teraz inny. A tata zarabiał grosze a jednak na te podstawy było go stać. Teraz też zarabia grosze ale ceny tak poszły w górę, a jego pensja stoi w miejscu, że już nie jest tak dobrze niestety. Śmieszy mnie też jak jakiś debil pisze, że wtedy ludzie dostawali pieniądze za nic, czy się stoi, czy się leży, 2000 się należy. To jest nieprawda debilu bo mój ojciec całe życie ciężko pracował i nie leżał. Wciąż ciężko pracuje a zarabia grosze, nie miał podwyżki pensji od chyba 10 lat. Albo jak kolejny idiota pisze, że teraz ludzie mają WIELKIE wymagania. czy posiadanie mieszkania czy auta to są wielkie wymagania? To są chyba podstawy w ogóle do normalnego życia. Dla mnie wielkie wymaganie to np. willa z basenem albo podróże na Wyspy Kanaryjskie. A jak kogoś nie stać nawet na głupie mieszkanie 3 pokojowe to gdzie tu w ogóle myśleć o tym, żeby jechac na kanary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nasi rodzice mieli niezle my mamy biede i niemozliwym jest miec 3 dzieci bo inaczej kiepsko to co beda mialy nastepne pokolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, kiedyś niby każdemu się należało...a dzisiaj tylko temu, co ma znajomości albo jest wystarczająco cwany...umie się rozpychać łokciami, albo skutecznie omija prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech gość z 12:49 nie obraźa ludzi bo moźna mieć inne zdanie ale obraźać z powody innych poglądów to brak kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×