Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qwertydfghjvbnm

jak wyglada gnida? jak odroznic ja od lupiezu?

Polecane posty

Gość qwertydfghjvbnm

boje sie ze mam wszy, pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada-85
raczej przy glowie, bo chyba zywią sie krwią, jak komary. Sa bardzo malutkie, ok. 1mm albo i mniejsze, robaki są czarne, a jajeczka szare czy przezroczyste. jajeczka - w przeciwieństwie do łupieżu - są twarde. lupiez i wszy sa zupelnie inne, lupiez do biale jakby mięciutkie łuski, takie mikroskopijne łuski ryby, a wszy to male czarne robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz dermatolog 4U
Gnidy można spotkać na całej długości włosa (włosów), są nieco podłużne, mają srebrzysty kolor i ok. 1 milimetra długości, widoczne na włosach jako zgrubienia i wyczuwalne podczas pociągania zwłaszcza pojedynczych nitek włosów, na których umiejcowione są gnidy. Najlepszym środkiem na pozbycie się wesz i gnid, są nie szampony, zaś płyny do smarowania skóry głowy i włosów, które trzeba przytrzymać pod przykryciem (najlepsza foliowy kapturek), a następnie umyć głowę zwykłym szamponem a gnidy szczesać gęstym grzebykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada-85
Brawo dla lekarza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq25
Ale poczytać gdzie się usadawiają itp. może na stronach gdzie są opisane pasożyty...Nietrudno zauważyć u większości ludzi w PL brak chęci douczania się i poszukiwania informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz dermatolog 4U
Nie dla wszystkich opisywany fakt jest bardzo oczywisty, zwłaszcza gdy dany człowiek, z problemem nigdy nie miał do czynienia. Nie oceniaj nigdy nikogo względem siebie. Takie uszczypilwe pisanie (gadanie) jest zupełnie bezcelowe. Ma się to podobnie tak, jak gdybyś poszła do lekarza z dolegliwością a on ci na to, żebyś poczytała o tym w internecie, postawiła diagnozą i ewentualnie przyszła po receptę, z tym, że w przypadku wesz nie potrzeba konsultacji lekarskiej, jednak zalecam troszkę zrozumienia dla ludzi, dla których zetknięcie się poraz pierwszy z czymś nawet drobnostkowym nie jest sprawą oczywistą. Anq25, lubisz być złośliwa względem ludzi, których informacje w internecie nie przekonują? Kręci Cię dokuczanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, od jakiegoś czasu na swoich włosach zauważyłam białe "kuleczki" mam ich bardzo dużo nawet na całej długości włosów ponadto gdy czesałam się zauważyłam "robaka" :c .Był mały i czarny! Czy to mogą być Wszy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co Thoschibka 30 i Thekometa dowiedziałyście sie co to jest jak sie tego pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co Thoshibka 30 i Thekometka dowiedzialyscie sie co to jest i jak sie tego pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam 1 rok temu bardzo swędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak miałam osiem lat to miałam gnidy. Właśnie moja mama kupiła mi grzebyczeki specjalny żel pili i przez dwa dni mi to przeszło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak swędzi to znaczy, że wszy. i nie ma wtedy, co zwlekać tylko jak najszybciej rozpocząć ich usuwanie. szampon sora forte jwst bardzo skuteczny, 4-5 myć i będzie po tym paskudztwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośććććć
W aptece pojawiły się preparaty Nitolic zna ktoś? Znalazłam jedynie ich stronę http://www.nitolic.com/ ale opinii brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WicioPL
mam pytanie jak się czeszę grzebieniem na gnidy to wyczesuje takie łuski(bardziej kulki) które są kruche i niewiem co to jest i jak przejade ręką po włosach iczuje ale jak korzystam ze specjalnego grzebienia to wyczesuje takie łuski(bardziej kulki) wcześniej wspomniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry. Mam ten sam problem. Od 7 miesięcy męczą mnie robaczki zwane wszami oraz jajeczka zwane gnidami. Używam już 5 szampomow i nic nie pomaga nie chcę ścinać włosów bo i tak są bardzo krótkie. JAKIEGO KOLORU JEST WESZ I GNIDA? Co polecacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzieciństwie często to miałam z braćmi przynosiliśmy je ze szkoły, gnidy wyglądają jak malutkie koraliki na włosach Niestety ale trzeba je wytruć, wyczesywać i wiskać- czyli wydłubywać Najszybciej trzeba znaleść wszę bo to ona znosi wszy i ja zniszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczekaj parę dni..jak łupież zacznie się ruszać, to pewnie była gnida ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w mojej rodzinie problem z wszami przynoszonymi zazwyczaj przez córkę ze szkoły rozwiązał hedrin komfort, a w ostateczności taka odżywka z tej samej serii "ochrona", która przy systematycznym stosowaniu zapobiega ponownym zarażeniom, i jak na razie się sprawdza, bo mimo nawrotów wszawicy w klasie córka nie przyniosła wesz do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoddda34
ten preparat hedrin ochrona wymaga codziennego stosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie wymaga codziennego stosowania. Wystarczy jedna aplikacja na tydzień albo dwa (użyć można nawet jako odżywki, bo ładnie pachnie i włosy nie są zniszczone czy przetłuszczone po niej). Ja akurat preferuję po umyciu włosów dziecku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnośnie tej ochrony z hedrinu..ja to już wszystkich domowników nią traktuję..od syna począwszy, na mężu skończywszy, oczywiście ja też się nie wyłamuję..jak profilaktyka to profilaktyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×