Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wygląda wasze krwawienie podczas brania tabletek?

Polecane posty

Gość gość

Hej, biorę tabletki już jakieś 2 lata i na początku moje krwawienie było normalne tzn mniej obfite niż bez tabletek. Ale z czasem zaczęło się zmnijeszać, trwać 2-3 dni. To mnie nie nie pokoi bo dużo czytałam i dużo kobiet tak ma. Bardziej niepokoi mnie barwa krwawienia... Jest to bardziej brązowa maź niż krew! Nie wiem czy to normalne, poinformowałam swojego gine, przepisal mi inne tabsy (z mniejszym stężeniem hormonu) ale dalej bez zmian... Jak jest u was? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od miesiąca. Czasem jest tak jak ty to opisujesz, a czasem calkowici, żywo czerwone. Najczęściej jednak brunatne. Ogólnie krwawienie trwa 3 dni i jest bardzo skąpe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margulka
Nie wiem jakie bierzesz tabletki, ale ja mam Vixpo i też krwawienie trwa 3dni. Pojawia się zawsze w ostatnie trzy dni cyklu. Co do koloru to raczej jaśniejsze, ale zdarzają się też cykle kiedy wlaśnie brunatne tylko zauważyłam, że to wtedy kiedy mam więcej wysilku fizycznego na kilka dni przed. Może i u Ciebie tak jest? Jakie tabletki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba przejdę na te tabletki,bo zdycham z bólu i mnie zalewa... omdlewam,no cyrki na maxa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No możliwe z tym wysiłkiem.. Ja biore obecnie Lesinelle, ale wcześniej przy Narayi tez tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez to zauwazylam. wlasciwie to przestalam uzywac tampony wlasnie ze wzgedu na to ze przy tabletkach krwawienie z odstawienia jest... geste, tak jakby bylo duzo sluzu, do tego krew raczej brunatna, chyba ze mam ciezki miesiac - duzo stresu i wysilku fizycznego, wtedy krew wydaje sie byc bardziej 'normalna'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w pierwszym dniu mam brązowe,nastepne dni juz czerwone...krwawienie trwa 3-4 dni i jest skąpe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synezja
Może to zależy trochę od samych tabletek. Ja biore Vixpo, które jest dwuskładnikowe i mój okres jest normalnie krwawego koloru, ale mniej obfity i trwa zazwyczaj 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba34
Ja mam podobnie przy tych pigułkach, tyle że 4 dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcheweczka1981
A długo już bierzecie vixpo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Re"Krwawienie z odstawienia nie jest okresem, a reakcją organizmu na odstawienie pigułek i nie jest konieczne (ponieważ jednym z efektów działania pigułek jest ograniczony przyrost śluzówki macicy, więc krwawienie nie jest niezbędne do jej usunięcia). Krwawienie z odstawienia pojawia się zawsze po zakończeniu stosowania pigułek, także wtedy, kiedy zamierzasz zrezygnować z tej formy antykoncepcji. Wiele kobiet czuje się jednak komfortowo, mając krwawienie, które imituje okres i informuje, że nie doszło do zapłodnienia. Przerwy mają znaczenie przy całkowitej miesięcznej ilości dostarczanych w pigułkach hormonów. Robiąc tygodniową przerwę dostarczamy ich mniej. Dzięki temu miesięczna i roczna dawka hormonów jest niższa, co pozwala na długotrwałe stosowanie pigułek bez konieczności robienia przerw (...) Jeżeli dopiero zaczynasz stosowanie pigułek, zapewne zastanawiasz się, jak będzie wyglądało krwawienie z odstawienia. W ciągu pierwszych 3 miesięcy stosowania pigułek organizm dopiero „przyzwyczaja się” do antykoncepcji hormonalnej i reakcje mogą być inne niż wtedy, kiedy już dłużej będziesz stosowała pigułki. W czasie pierwszej przerwy krwawienie może być bardzo skąpe albo wręcz wystąpić jedynie w postaci plamienia niewymagającego stosowania podpasek czy tamponów. To normalne i nie oznacza niczego złego. Krwawienie zazwyczaj pojawia się trzeciego lub czwartego dnia przerwy, ale to pierwsze może pojawić się wcześniej lub później – to także jest normalne. Krwawienie nigdy nie zaczyna się pierwszego dnia przerwy. Jeżeli już dłużej stosujesz pigułki, krwawienie stabilizuje się i od tej pory będzie wyglądać bardzo podobnie podczas każdej przerwy – będzie zawsze zaczynać się tego samego dnia tygodnia, trwać tyle samo dni i mieć podobną obfitość. Krwawienie z odstawienia jest zazwyczaj bardziej skąpe od miesiączki i trwa krócej, a także jest mniej bolesne. Dlatego często lekarze sugerują kobietom cierpiącym na bolesne i długotrwałe miesiączki stosowanie pigułek, aby uwolnić je od bólu i ryzyka anemii." cytowane ze stronyhttp://www.ponton.org.pl/pl/strona/wszystko-o-krwawieniu-z-odstawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×