Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak wytlumaczyc 5latkowi...

Polecane posty

Gość gość

ze bedzie mial za 5 mc siostre/brata? mial ktos juz podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfffqf
Piszesz jak o dwulatku! Przecież jeśli pięciolatek chodzi do przedszkola lub zerówki, to już od dawna wie że jego rówieśnicy miewają rodzeństwo i że najpierw jest ciąża u matki, a potem taki maluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie... Jestes pierwsza. Jeszcze nikt nigdy nie mial takiej sytuacji! x Po prostu powiedz mu ze bedzie mial i juz. I w zaleznosci od reakcji odpowiednio poprowadz rozmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfffqf
Moja córa ma pięć lat i co i rusz przynosi mi rewelacje o koleżankach którym się rodzeństwo urodziło, że ich mamy były w ciąży, że trzeba było uważać, że teraz dziecko jest maleńkie itd itp. Przecież to już duże dzieci które poznają życie i rozmawiają z sobą o nim, bynajmniej nie w infantylny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zastanawiam jak ukrywaliście przez te 4 miesiace ze jesteś w ciązy?? Nie rozmawialiście wcale o tym przy dziecku?? Przecież 5latek to już duży chłopak jakby coś usłyszał to by się sam domyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie mój syn ma 4 lata,i wie ze bedzie miał siostrzyczke za 23 dni:) wie nawet co to cesarskie ciecie bo bede miec,i bardzo sie cieszy i codziennie pyta kiedy bedzie,tłumacze mu równiez ze mała bedzie potrzebowac tez duzo uwagi bo nie bedzie umiała chodzic,sama jesc,nie bedzie miec zabków itp.pokazuje mu filmiki z niemowlakami zeby sobie to wszystko wyobraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio???? nieporadności niektórych powala... jak ty dziecku tlumaczysz inne istotne sprawy skoro z tym masz problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko jest inne. niestety moj synek jakoś nie może tego zrozumieć ze nie będzie miał mamy na wyłączność.. Jak zajmowałam się nim do 4 roku życia w domu to jest inaczej niż sprzedanie dziecka do przedszkola od 2 roku życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CorkA miała niecałe 3 lata jak zaszłam w ciążę i od samego początku prawie, no może od 3 - go miesiąca gdzieś mówiła do brzucha itd. Acha i nie sprzedałem jej do przedszkola jak miała 2 lata tez miała mamusie tylko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale próbowałaś tłumaczyć i nie zrozumiał czy w ogóle siejesz panikę na zapas? Mój dwulatek zrozumiał bez problemu. Moja trzyletnia córa obecnie czeka na narodziny mojego bratanka i doskonale rozumie co jest grane. Z pięciolatkiem nie powinno być żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co to za tekst o tym sprzedawaniu dziecka? Sugerujesz, ze jak dziecko siedzi z matką to jest nieogarnięte i nic do niego nie dociera? Mój ww syn też był w domu do 4r.ż. a mimo to w wieku dwóch lat doskonale rozumiał co się do niego mówi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzin
Buaha, moja córka ma 5 lat i wie od początku, a dopiero pod koniec zaczęła się cieszyć. Wydaje mi się że traktujesz swoje dziecko jakby było o wiele mniejsze i nierozumne niż naprawdę jest. Tez z córką byłam w domu wiec kwestia przedszkole dom to argument trochę głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojemu prawie trzylatkowi pokazywalam filmiki jak rozwija sie plod w brzuchu , potem noworodki itd , wie mniej wiecej jak wyglada ciaza ( porod mu oszczedzilam :P wystarczylo ze pan lekarz wyjmuje dziecko) ostatnio bawil sie misiami ze jeden byl w ciazy , potem urodzil i maly na cycu wisoal :D On ogolnie chce rodzenstwa ( prosil o starsza siostre , ale z braku laku mlodzza tez moze byc) Mowilam mu ze to jest rodzenstwo dla niego , ze bedzie musial dvac o nie itd , no i ze bedzie taki maly smieszny smrodek za nim biegal i sie z nim bawil Rodze za kilka miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maly smieszny smrodek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mały Indywidualista
Wiem o co Tobie chodzi. Mój syn miał 6 lat - ale był takim indywidualistą, że nie można było mu tego wytłumaczyć.. Jak się 2 dziecko urodziło - to płakał, chował się.. Dopiero po kilku tygodniach się oswoił. Zależy to od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jak wrocisz od lekarza i powiesz - ze mama byla u lakrza i lekarz powiedzial ze w brzuszku mamy jest mala dzidzia :) ze teraz bedzie was dwoje ale za to ze zostanie bratem to masz dla niego prezent.i ze bardzo go kochacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki :) Tak zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie trzeba takiemu dzieciaczkowi powiedzieć o tym, ze będzie miał braciszka albo siostrzyczkę :) I koniecznie powiedzieć, ze go kochacie, zeby nie bał się, ze wam się znudził i dlatego będziecie mieć nowe dziecko. Pamietam jak kiedyś wracałam z synkiem z przedszkola (http://przedszkole-promyk.pl/) i spotkaliśmy znajomą, która była wtedy w zaawansowanej ciąży i Jasio później mnie pytał dlaczego ciocia taki duży brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że warto własnie w przedszkolu oswoić Malucha z taką wiadomością, ogólnie z towarzystwem i tym, że nie jest cały czas w centrum uwagi. Moje dziecko chodzi do przedszkola http://www.przedszkolekonradek.pl/ i właśnie tam nauczyło się samodzielności oraz tego, ze może czasem po prostu podzielić się uwagą z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się przychylam do głosów, że ważne właśnie jest takie uświadamianie dzieci i panie w przedszkolu naprawdę mogą w tym pomóc. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że w tej kwestii bardzo pomogły mi wychowawczynie z przedszkola http://www.promyk.szczecin.pl/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×