Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trenua

Jak zapobiegać kolkom?

Polecane posty

Gość trenua

Córka miewa je nawet po 2-3 razy w tygodniu. Jest to dla niej naprawdę męczące przeżycie, tym bardziej, że potrafi po 2-3 godziny trwać. Można jakoś kolkom zapobiec? Oprócz noszenia po posiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jakis lek przeciwkolkowy? espumisan np. przy kolce pomaga masaż brzuszka, kąpiel, noszenie na rękach buźką w dół, u nas pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pomagali jedynie windi, ale za to skutkowalo od razu natychmiastowa ulga dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delicol tylko i wyłącznie. U nas byly kolki i spisał sie na medal :-) wspomagajaco mozna dwac probiotyk biogaia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle że delicol podaje się gdy są podejrzenia nietolerancji laktozy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jakis lek przeciwkolkowy? viburcol np. przy kolce pomaga masaż brzuszka, kąpiel, noszenie na rękach buźką w dół, u nas pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Viburcolu nie polecam, nam nie służył. Oprócz noszenia i przynajmniej 2-3 odbić, do karmienia dawaj Espumisan, ale w innej dawce niż ta z ulotki. Dodatkowo możesz stosować Delicol, Biogaię. Na receptę jest Debridat jeżeli to są na pewno kolki i bardzo was męczą, bo lek nie działa doraźnie tylko przy dłuższym stosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Espisanu nie polecam, nam nie służył. Oprócz noszenia i przynajmniej 2-3 odbić,na wieczór podaj Viburcol, kolki nasilają się o 18-19 jeżeli tak jest . Dodatkowo możesz stosować wszystko co ktoś poleci, ale nie polecam bo od tylu porad malec może rozwolnienia dostać i wtedy dopiero będzie jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ma córa m-cy i czy karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądra_mama
2-3 razy w tygodniu to dośc rzadko.Moja miała 2-3 razy dziennie do końca 4go m-ca. Do dziś mam dreszcze jak sobie przypominam.Wiele środków ogóle nie pomagało. Wszytskie z simetikonem się nie sprawdziły.Trochę lepiej było po debridacie a na pewno mogę polecić latopic/podaje się go dłużej/ oraz katerer rektalny-rurka wkładana do pupy żeby dziecko się odgazowało.Po czymś takim ból brzucha ustępował na jakiś czas.do tego uspokajająco działały dźwięki suszarki,odkurzacza okapu i ogrzewanie brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ecklites
Mam wrażenie, iż większość środków jest nieskuteczna. Osobiście jednak poleciłabym tobie Viburcol, ciężko jest poradzić sobie w takiej sytuacji domowymi sposobami, dlatego warto mieć chociaż jeden w swojej domowej apteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osc
Viburcol będzie najlepszy rozwiązaniem. Ale 3 razy w tygodniu to nie jest tak źle. Można podać nawet lek zapobiegawczo nim będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja oprócz preparatów polecę ogrzewanie brzuszka suszarką, bo chyba nikt nie wspomniał (tylko ręką w tym czasie masujesz, żeby mieć kontrolę nad temperaturą). U nas kolki były codziennie przez 3 mce, potem przeszło samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suszarki nie polecam bo dziecko może się nabawić traumy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×