Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a tak na marginesie

Jak zmielic orzechy nie posiadając młynka?

Polecane posty

:O Potrzebuję do ciasta mielone orzechy.Jak je zrobic? Nie mam młynka,ani maszynki :O Może gdzieś można kupic mielone orzechy włoskie? Czy kupic młynek? :O Jeśli tak,to jaki? Jakis specjalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigella kiedyś włozyła orzechy
do worka i napieprzała nimi o ścianę. pięknie się pokruszyły. jeśli je potraktujesz tłuczkiem, to zrobisz z nich miazgę. można też posiekać lub przepuścić przez maszynkę do mielenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie przez zwykłą maszynkę do mięsa bo rozpierdolisz! Chciałam kiedyś zmielić i maszynka poszła do kubła :( Najlepiej to albo kupić (dostępne w każdy większym sklepie,tylkoże u mnie cholernie drogie za 10 dag mielonych orzechów trzeba płacić 12zł) Tak więc ja wrzucam do woreczka,przykrywam ściereczką i stukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu utrzeć na tarce
jak bedzieśz tłuc tłuczkiem i rozgniatać to wyciśniesz z nich olej, który jest w orzechACH :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na tarce
???????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
rozdrabniam w malakserze z metalowym nożykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja orzechy włoskie w moździeżu tłukę i ucieram na proszek. Za kilkanascie złotych można też kupić specjalne maszynki do mielenia orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie można kupic takie maszyn
ki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziękuję bardzo princpolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rozwiązanie
Jagna z Krzyżaków w tym celu na nie siadała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę przepis CIASTO 9- jajek 25 dag cukru ‘ 2 łyżki bułki tartej 30 dag orzechów włoskich 1 łyżeczka proszku MASA 4 jajka 1 kostka masła 1/2 kostki margaryny kasi 3 łyżeczki kawy 3/4 około cukru DODATKOWO 1/2 litra śmietany 30% 2 szt. śmietany fix – dr edker 1 łyżka płaska cukru pudru WYKONANIE 3złyżeczki kawy mielonej zaparzamy i odstawiamy Jajka ubić na parze tzn. naczynie w którym ubijamy wstawiamy na garnek gdzie gotuje się woda Ubijamy dotąd aż powstanie puszysta pianka Odstawiamy na bok aby jajka przestygły czyli jak będą zimne Dodajemy zmielone orzechy wymieszane z proszkiem i bułką tartą Wymieszać delikatnie Piec jak biszkopt Po upieczeniu podzielić na 3 ja nasączyłam 3/4 szk. mocnej herbaty pomieszaną z 1 wyciśniętą cytryną i dolałam rumu ale te nasączenie nie konieczne MASA Jajka ubić na parze dodając szczyptę soli potem dodać cukier i jeszcze chwile po ubijać Potem odstawić do wystygnięcia jajek Między czasie ucieramy masło z margaryną i do utartego masła dodajemy powoli zimne jajka i fusy z kawy też zimne ,jak dla dorosłych można dodać alkoholu . Masą przekładamy placki, można trochę zostawić na wierzch i boki DEKORACJA 1/2 l. śmietany ubiłam ze szczyptą soli i śmietano fix lub dowolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blenderem
je blenderem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zetrzeć na metalowej tarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×