Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SASETKA SASETTE

Jak zostanę ministrem edukacji to będzie lepiej

Polecane posty

Z języka polskiego Zadanie 1 – Autorzy (5 pkt) 1. Autorem Lalki jest: a. Bolesław Prus b. Maria Konopnicka 2. Kto napisał romantyczność a. Adam Mickiewicz b. Jan Brzechwa 3. Zbrodnia i Kara jest dziełem: a. Fiodora Dostojewskiego b. Adama Mickiewicza 4. Granica jest dziełem: a. Zofii Nałkowskiej b. Elizy Orzeszkowej 5. Eliza Orzeszkowa napisała: a. Gloria Victis, Nad Niemnem b. Krzyżacy, Zbrodnia i Kara Zadnia 2 – Połącz epoki z autorami (5 pkt ) 1. Autorzy: Eliza Orzeszkowa Zofia Nałkowska Adam Mickiewicz Bolesław Prus Juliusz Słowaczki 2. Epoki XX-lecie między wojenne Romantyczność Pozytywizm Renesans Współczesność Zadanie 3 – Połącz autorów z tym co napisali (10 pkt) 1. Autorzy Jan Kochanowski Adam Mickiewicz Zofia Nałkowska Eliza Orzeszkowa Bolesław Prus Henryk Sienkiewicz Wiliam Szekspir Fiodor Dostojewski 2. Rękopis Romantyczność Zbrodnia i Kara Granica Lalka Nad Niemnem Gloria Victis Krzyżacy Pan Tadeusz Zbrodnia i Kara Romeo i Julia Zadanie 4 - Połącz głównych bohaterów z książką (3 pkt) Bohaterowie: a. Cezary Baryka b. Zenon Ziembiewicz c. Stanisław Wokulski Powieści: 1. Przedwiośnie 2. Granica 3. Lalka Mały test (10 pkt) 1. Kto był żoną Zenona Ziembiewicza a. Justyna Bogutówna b. Waleria Ziembiewicz c. Elżbieta Biecka d. Cecylia Kochlikowska 2. Jak początkowo miała nazywać się granica: a. schematy b. miłość c. poezja 3. Romeo i Julia na koniec a. wyjechali za granicę b. wzięli ślub c. odebrali sobie życie 4. Stanisław Wokulski kochał się w: a. Izabeli Łęckiej b. Elżbiecie Bieckiej c. Sonia 5. Sonia ze zbrodni i kary była a. zakonnicą b. prostytutką c. matką 6. Kto podpalił Rzym a. Kaligula b. Neron c. August 7. Kogo Kaligula uczynił senatorem a. osła b. konia c. Klaudiusza 8. Kim był Zeus a. mężem i bratem Hery, bogiem w mitologii Greckiej, b. bogiem wojny c. boginią piękności 9. Hera to: a. żona i siostra zeusa b. żona i siostra Aresa c. matka herkulesa 10. 1525 rok to: a. bitwa pod Grunwaldem b. hołd pruski w Krakowie c. Chrzest Polski Pytania otwarte: 1. Napisz list do kolegi ze stanów, zaproś go na imprezę w 13-20 zdaniach 2. Opisz własny plan dnia w 10 zdaniach 3. Opisz wybraną przez siebie lekturę szkolną w 200 słowach. Z języka obcego np. angielskiego 50 pytań zamkniętych w tym stylu (do wyboru 2 możliwe odpowiedzi) 1. Jak jest pies po angielsku a. dog b). cat 1. Napisz zaproszenie (10 pkt) - temat zaproszenia dowolny 2. Opisz swój dzień dnia (10 pkt) 3. Napisz list (10 pkt) - temat listu dowolny 4. Opisz swój pokój (10 pkt) 5. Napisz coś o sobie w 10 zdaniach (10 pkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie matury z geografii! Myślałam jeszcze o matematyce, np. 30 pytań typu 1. 2 x 5 + 10 a). 20 b). 50 I 31 pytanie np. wypełnij pit 37, czy coś tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie >Jakie bierzesz leki??Tez chce na poprawienie humoru??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej ? :P Kobieto. Testy NIGDY nie były i nie będą rzeczywistą oceną wiadomości ucznia. To widać chociażby po ostatniej maturze, gdzie większość jej nie zdała. Ty hołdujesz przyswajanie wiadomości wybiórczych, a chodzi o to, żeby społeczeństwo nie było przeciętne. Takim przeciętnym lepiej się podobno rządzi, ale zasmuca powrót do epoki kamienia łupanego jeśli chodzi o przyswajanie wiadomości i konkretną wiedzę. Reasumując: nie chcę takich ministrów edukacji 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy by się pchali do liceum bo matura byłaby piekielnie prosta, nawet jakby ktoś nic nie umiał, to by strzelał i zdobyłby to marne 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×