Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EwelinaEwa

Jak zrobic sos winegret do salatki i inne sosy?

Polecane posty

Ma ktos moze jakies sprawdzone przepisy na sosy do salatek i na winegret? Nigdy nie robilam sama sosu do salatki zazwyczaj kupuje te w proszkach, ale juz mam dosc. I mimo, iz kucharka ze mnie marna to chce sie wzbic na wyzszy szczebel i sama sprobowac zrobic sos:D Bede wiec wdzieczna za jakies sprawdzone przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redddda
Ja lacze oliwe z octem, cukrem, sola i np suszonym czy swiezym koperkiem. Proporcji ci nie podam bo robie " na oko". Mieszam, smakuje i dodaje skladniki wedlug uznania. Do jogurtu naturalnego mozesz dodac koperek, sol, cukier, ocet, musztarde, troche wody dla plynniejszej konsystencji. Ciezko mi doradzic konkretne proporcje bo ja rzadko trzymam sie przepisow tylko eksperymentuje ze skladnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-cukier ....
albo jesli chcesz zdrowy sos miec, to zamiast cukru dodaj ocet balsamiczny, ktory jest slodkawy :) nie dawajcie ludzi tak do wsystkiego jedzenia cukru, bo przeciesz slodkie sa warzywa same w sobie i to jest cukier zdrowy, z warzyw i owocow nalezy brac ten slodki smak do posilkow, a nie cukier do wszystkiego :) pozdrawiam i nie chcialam nikogo urazic, tylko strasznie sie czyta, ze ludzie sa tak uzaleznieni od tej bialej trucizny ... nie insynuuje, ze jest tak u autorki poprzedniego wpisu, tylko mowie ogolnie. ale co do tematu, to bierze sie do winegretu 2/3 oliwy i 1/3 octu. a do tego mozesz dodac troche musztardy, czosnek, pieprz, sos, ulubione ziola .... jednym slowem musisz probowac i sama sie zorientujesz, jak smak ci odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za odpowiedzi jednak na proporcjach mi wlasnie zalezy, bo jestem lewa jesli chodzi o gotowanie:P musztarde dodaje sie do winegretu? a ile? I jakie ziola? Sorry ze pytam jak debil, ale ja w zyciu zadnego sosu nie robilam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-cukier ....
winegret to olej z octem. a dodawac mozesz co dusza zapragnie, ale nie ma jakis konkretnych proporcji. ziola - bazylia, rozmaryn, oregano ... albo gotowa mieszanka prowansalska, czosnek rozdrobniony, troszke musztardy, sproboj jak ci smakuje, do tego sol i pieprz, tez do smaku. za dobry poczatek wez powiedzmy 3 lyzki octu (winnego lub balsamicznego) i 6 lyzek oliwy - to bedzie b. malo sosu, na jakies 2-3 porcje salaty, daj do sloiczka lub miseczki, do tego mozesz dac z pol lyzeczki musztardy, ale nie musisz, na poczatek mozesz bez i zobaczysz jak smakuje. do tego zacznij dodawac troche soli i pieprzu, probujac jak smakuje, do tego z lyzeczke ziol prowansalkich, albo pojedyncze ziola, nie ma na to reguly, co byc nie dodala to bedzie dobre, tylko za kazdym razem inny smak. o sosie jagurtowym napisze jutro, bo musze teraz oddalic sie od komputera ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprotzy winegret ktory robie
prawie co dzin do salaty, na miske : oliwa lub olej ze dwie lyzki, ok z polowu cytryny, szczypta so;i zczypta cukru. Dobre i zdrowe,mozna dodac czosnku Do salatek - jogurt ( najlpiej gesty typu greckiego) troche majonezu,pieprz, sol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redddda
Ale takie sosy potrzebuja troche cukru dla przelamania kwasnosci octu. To juz nawet lyzeczka cukru szkodzi? Ludzie przestancie sie juz tak wszystkiego czepiac, bo niedlugo to juz nic nie bedziemy jesc. Salaty tez sa niezdrowe bo sa pryskane i to samo warzywa w salatce, wiec juz nie przesadzajcie. I od kiedy ocet balsamiczny jest slodkawy? :o A slodycz warzy smaku sosu nie zminia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodajcie ze chodzi o
ocet WINNY, bo jeszcze laska da spirytusowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redddda
Od spirytusowego tez nikt nie umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast cukru
daje troszke miodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-cukier ....
od niczego nikt nie umrze :D ale po co? tu lyzeczk,a tam lyzeczka i ludzie przejadaja kilogramy cukru rocznie. mozna dodac chocby soku owocowego, albo miodu, albo melasy, jak juz tak strasznie musisz miec ten slodki posmak. i nikt sie nie czepia "wszystkiego" tylko niepotrzebnego dowalania cukru do niby zdrowej salatki. a ocet balsamiczny JEST lekko slodkawy, w porownaniu do np. octu winnego lub innych. lecz jak chcecie, to jedzcie sobie cukier i dodawajcie do wszystkiego, a potem jeszcze popijajcie cola ;) ja tam wole nipotrzebnych podtruwaczy unikac, wy nie musicie :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyśki przepis
ja sosy robię w robocie Kohersen. ręcznie wychodzą często niejednorodne, a tak to wrzucam, robot miesza i mam bardzo jednorodny sos i dzięki temu jest bardziej aromatyczny, zapach jest wzmożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×