Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aagusia1504

Jaka Pralka

Polecane posty

Witajcie wiem ze juz byl założony podobny topik, ale zadam podobne pytanie dziewczyny jaka pralka automatyczna jest najlepsza wg was... ? Chodzi mi tez o takie ktore posiadaja suszarke, albo wirówke która ma duzo obrotów abym ciuszki wyciagała prawie suche a ty samym zeby byla rowniez energooszczedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ostatnio kupiliśmy mojej mamie samsunga WFB145NB klasa energetyczna i prania A, do tego ma system silver nano (stopa srebra-zabija bakterie)..... jest cicha. Jest naparwdę zadowolona. Płaciłam niecałe 1000zł. Dodam ,że z pralki korzysta również moja siostra która ma 4 letniego \"brudasa\" i mówiła ze bardzo dobrze dopiera białe rzeczy, sa dodatkowe 4 płukania i ma 1400 obrotów.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam samsunga. Z fuzzy logic. Też kosztowała niewiele ponad 1000 zł. klasa energetyczna A. Dobrze dopiera, ekstra wiruje 1000 obrotów. Mam bardzo dużo programów, między innymi programy dziecięce. Dodatkowo blokada przed dziećmi. Jestem bardzo z niej zadowolona. Dodatkowo wyświetlacz odliczający ile jeszcze zostało do końca prania. Jedyny minus to na najwyższych obrotach trochę głośniej chodzi. Ale tak to jest super. Polecam aha pranie przy 1000 obrotów wychodzi praktycznie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukulele
ja tez zamierzam kupic pralke i wlasnie zastanawialam sie nad ta samsung silver nano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makijaja
Nie mam pralki z suszarką, ale słyszałam opinię, że po wyjęciu z suszarki ubrania są wygniecione i trudniej je uprasować - być może to mit - niech się wypowiedzą te z Was, które to wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pralki z suszarką, ale korzystałam z takich, i ubrań nie polecam tak suszyć, bo się niszczą, ale na ręczniki , pościel to naprawdę super sprawa! Zadnego rozwieszania, zbierania, tylko myk do suszarki i wyciągasz suche:) Ja mam od 7 miesięcy CandyCS-125, jestem narazie bardzo zadowolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rak
ja mam aristona i nie olecam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna1525
moze ktos jeszcze pomoże? Bo zamierzam własnie kupic jakas z ktorej naprawde bee zadowolona bedzie to moj pierwszy taki zakup Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam zwykłego Boscha, Classixxx 5 czy jakoś tak, 1000 obrotów, wiruje tak że pranie wychodzi lekko wilgotne i niezmięte. Zwykła, niedroga, prosta, więc nawet nie będzie się miało co zepsuć:) Mam ją kilka miesięcy i jestem zadowolona, z tym że ja robię pranie rzadko, bo raz na 1,5 - 2 tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralki z suszarka nie polecam bo ubrania faktycznie sie gniota, za to sama suszarke jak najbardziej, pranie po wyjeciu z takowej jest mieciutkie i nie trzeba prasowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelik28
Myślę, że faktycznie ważne jest to żeby pralka była energooszczędna czyli klasa A+ będzie najlepsza. Warto również sprawdzić jak bardzo jest głośna, bo uwierzcie mi może to bardzo denerwować szczególnie podczas wirowania :). Na kafeteri znalazłam również linka do strony, na której jest sporo przydatnych informacji o pralkach http://www.jakikupic.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariston
Ja mam pralke Aristona juz 5 lat. Klasa energetyczna A, 1000 obrotów, pojemniki na proszek, płyn itd. wyjmowane, łatwe do czyszczenia, możliwość modyfikowania ustawień poszczególnych programów elektronicznie ( po zakończeniu prania wracają do ustawień producenta), wyświetlany czas prania i ikony aktualnej czynności. Pralka prosta w obsłudze, przy wyższych obrotach niestety głośniejsza. Super dopiera i po 5 latach użytkowania nie zmieniłabym firmy na inna, niestety modelu, który mam nie ma już w sprzedaży (tzn nie znalazłam w sprzedaży internetowej), ale jest wiele podobnych, pewnie lepszych, a wcale niedrogich. Co do suszarki to strasznie zraziłam się do tego w stanach, tam pralki z suszarkami to norma, ale pranie wychodzi strasznie pogniecione i pachnie taka....hmmm...jakby spalenizna, taki specyficzny zapach. W każdym razie wolę wywieszać pranie za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralka parowa to super sprawa. Siostra ma taką LG i mówi, że rzeczy się tak bardzo nie niszczą, jak przy "tradycyjnym" praniu. Podobno na dłużej zachowują kolory. Też muszę zmienić pralkę i chyba wybiorę właśnie parową LG. Dodatkowo cicho pracują, a to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te parowe mają bardzo dużo zalet. mnie by się przydała taka, bo już czuję, że alergia znowu mnie dopada, ale cóż... jedno co trochę odstrasza to cena, ale z drugiej strony za jakość się płaci. więc jeśli jesteś zdecydowana to najprawdopodobniej będziesz bardzo i na bardzo długo zadowolona z zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włascicielka AGD
Jeżeli kupujecie pralkę nowoą bądź używacie już swoją przez x lat daję wam dobry sposób na zaoszczedznie wielu pieniedzy Pewnie słyszałyście o kulach do prania ta jest rewelacyjna wiem bo mam już nią od ok. roku nie używam proszków itp - działanie jak VIZIR http://allegro.pl/item982483712_kula_pioraca_eco_magic_ball_bez_detergentow.html Ma jeszcze inne zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailer daemon
nie polecam haiera szajs nad szajsy ;) kiedyś było ardo dobre rodzice moi kupili 9lat temu pralkę ardo ładowaną od góry i raz tylko poszła jakaś uszczelka na ten czas a pierze 3-4 x w tygodniu ;) nie wiem jak teraz sprawuje się ardo, a i ariston ponoć się szybko psuje słyszałam sporo takich opinii nie wiem np jak z indesitem bo mam zmywarkę 5ty rok i się ani razu nie zepsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My swego czasu kupiliśmy Boscha w Medialuxie, były tam spore promocje wtedy, teraz idą święta więc pewnie też są niezłe obniżki. Zastanawiałam się nad Boschem albo Whirlpoolem, bo to dwie dobre firmy ale w rezultacie padło na Boscha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madit
Witam wszystkich użytkowników pralek! Mam pralkę Elektroluxa model EW 1067F już 9 lat i powiem że jestem z niej bardzo zadowolony .A właściwie to moja żona.Pralka chodzi co dziennie albo co drugi dzień.Do tej pory nic w niej nie wymieniałem ani nie naprawiałem.Ostatnio tylko zakupiłem odkamieniacz na Allegro (Odkamieniacz.pl) wsypałem 300g i pralka jak nowa.Pierwsza wylatująca woda świadczyła o wartości tego zabiegu.A ponieważ sprzęt w domu wybieram ja więc powiem że od czasu do czasu czytam recenzje sprzętu i opinie bo niewiem kiedy coś w domu nawali.I powiem szczerze że dzisiaj jeżeli coś kupuje to miedzy innymi ważny jest dla mnie okres gwarancji jaki daje firma.Wchodzę na ich strony i wybieram modele na które dają 5 lat gwar.Miedzy innymi Elektrolux,Beko,Simens ma taki sprzet i podejrzewam że sa to modele lepiej wykonane.Zakupiłem 2 lata temu zmywarkę Beko z taką gwarancją za 1100zł jestem zadowolony i nawet jak po 5 latach zdechnie to mi się to opłaci (koszt 220zł/rok użytkowania).A może chodzić przecież dłużej.Jeżeli ktoś chciałby dorady proszę pisać:mardocheusz@gmail.com.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Ja w grudniu kupiłam pralkę Bosch Vario Perfect Maxx 7 i powtarzam ciągle, że to mój ulubiony sprzęt w domu :) Ładowność 7 kg, cicha, energooszczędna, 1000 obrotów na minutę gwarantuje wyjęcie prawie suchego prania, do tego ma kilka programów ekologicznych. Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziak11
polecam elektroluxa z systemem direct spray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam amice
tylko nie kupujcie beko! mialam 2 pralki z tej firmy i kazda z nich wytrzymala gora 3 lata :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym wyborem byłaby dla Ciebie pralko-suszarka, która spełniłaby z pewnością Twoje wymagania co do szybkiego suszenia prania. Tak jak wcześniej wspomniano zwykle problemem jest to, że bardzo mną one prane tkaniny. Jednak niektóre pralko-suszarki tak jak ta WD63110 posiadają dodatkowo system antyzgnieceniowy Anticrease, a wtedy prasowanie nie jest aż takie uciążliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypatrzyłam na totalnej przecenie pralko-suszarkę ariston AQM9D 49 U (EU)/B za 1800 złotych, miał ktoś może z tym sprzętem do czynienia? pełna specyfikacja do wglądu w magicznej planecie. a może lepiej osobno i pralkę i suszarkę? tylko kurczę, skąd wziąć na to miejsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×