Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oliwiaaa

Jaką pralkę wybrać?

Polecane posty

Wybieram właśnie pralkę.W sklepie niedaleko mnie są w dużej promocji dwie.Jedna firmy ARDO a druga LG. Czy ktoś z Was wie którą lepiej kupić?Która firma lepsze pralki produkuje? Bo LG jest podobno dobrą firmą ale jeśli chodzi o monitory itp.A co do pralek to nie wiem. Nikt ze znajomych nie ma też ardo. Pliz pomóżcie bo nie chcę później w serwisie ciągle siedzieć z pralką.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmm
no i nikt mi nic nie doradzi?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam tych marek
mam od 9 lat Whirpoola i nigdy się nie zepsauła (odpukać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elektrolux polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jaka
a ja mam Aristona i jestem baaaardzo zadowolona, nie psuje sie i cicho wiruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ardo
ma chyba z 10 lat, od zawsze byla taka sobie , dlugo bardzo pierze ,niektore programuy od razu nie dzialaly, ale mi sie nie chcialo naprawiac,inne marki w tym czasie byly lepsze. Moze teraz sie poprawila, Nigdy z niejnie bylam zadowolona, ale czelam, jaksie zepsuje na smierc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw sprawdż w jakiej klasie są te pralki .Ja polecam klasęA,gdyż pobieraja mało wody i prądu.Zwróć uwagę na szybki program jeśli duzo pierzesz bardzo się przyda.Jeśli chodz o obroty to nie słuchaj sprzedawcow którzy polecaja te pralki które mają 1000 obrotów nie jest to do niczego potrzebne,wystarczy600lub 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Boscha klasy A, obrotów 800, można zmniejszyć do 600. Denerwuje mnie tylko, że nie pokazuje, które to płukanie, bo nigdy nie wiem kiedy wlać płyn do płukania :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkaaaa
Hej bylam sprzedawca w sklepie AGD.Szczerze mowiac nie polecam Ci zadnej z tych pralek.Firma Ardo-Wloska firma jest bardzo awaryjna,bylo u mnie w sklepie duzo zgloszen,jesli chodzi o pralki i lodowki.LG,tak jak pisalas,monitorki maja fajne,dotad awaryjnosci duzo nie bylo ale jakos nie bardzo ufam tej firmie.Polecam Bosch,Whirpool,nowa Amica,tam gdzie masz najblizej dostepny serwis,aaa i Bauknecht-tez ok.Napisz ,co chcialabys zeby ta pralka zawierala,tzn,jakie programy to moze pomoge.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia12
w żadnym wypadku amica w ciągu trzech lat gwarancji serwis był 5razy ciągle coś innego się psuła poza tym darła ubrania zastanów się też dobrze jakie programy najczęściej używasz ja kupiłam taką ich nowość jak na tamte czasy masa różnych programów a większość nigdy niewykorzystana teraz jak przyszedł facet naprawiać ja po raz kolejny mówił że najlepiej kupować najzwyklejsze pralki z najmniejszą elektroniką długo piorą bez awarii a ewentualna naprawa jest bardzo tania, on polecal Grację rzekomo chodzi mu już 12 lat bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam elektroluxa - duzo programow, do wyboru i krotkie, i dlugie, cicho chodzi, prosta w obsludze... poza tym to swietna firma - moja mama ma od 25 lat kuchenke elektryczna tej firmy i nigdy nie bylo zadnej awarii, nadal dziala bez zarzutu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaa
zobacz jaka ma klase a,b,c czy d. i ile obrotow .mysle ze jak juz sie decydowac to na 1400. LG sa bardzo dobre,to jest nowa firma,niby stara siemens ale czytalam ostatnio opinie to jest ok. my mamy samsung ale nie polecam bo dosyc glosna przy wirowaniu. ja bym wybrala lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o obroty, to ja mam inne zdanie - przy ograniczonych finansach lepiej kupic pralke lepszej firmy z mniejszymi obrotami, niz taka co ma duzo obrotow, ale jest firmy \"krzak\". moj elektrolux ma 1000 obrotow i to spokojnie wystarczy - rzeczy wychodza prawie suche po takim wirowaniu, a delikatniejszych ciuchow i tak sie nie wiruje na max. obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z tych dwoch o ktorych piszesz to ja bym wybrala Ardo, podobno pralki LG nie sa najlepsze - spotkalam sie z takimi opiniami jak sama zastanawialam sie jaki sprze agd wybrac. i moze poszukaj jakiegos tematycznego forum (chocby w google), gdzie mozna znalezc opinie specjalisty, bo tutaj kazdy bedzie zachwalal pralke taka, jaka ma sam ;) a jak nadal nie bedziesz mogla sie zdecydowac, to wybierz po prostu te, ktora bardziej ci sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
Na pewno musi mieć klasę energetyczną A lub AA. Z tymi obrotami to nie ma co przesadzać a już na pewno nie kupować pralki gdzie nie można wybrać ilości obrotów. Zapewniam że prasowanie koszul po 1000 obrotach nie należy do przyjemności. I pomyśl czy dużo pierzesz, bo jak nie to kup pralkę z mniejszym bębnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp - przeciez to zalezy jaki program sobie ustawisz, u mnie delikatne rzeczy wiruja na 600 obrotach np. Poza tym w tych nowych pralkach mozna sobie ustawic ilosc obrotow. no i niektore maja dodatkowa opcje pt. latwe prasowanie. ;) jesli chodzi o mniej podstawowe funkcje, to ja bym polecala pralke z wyswietlaczem pokazujacym kiedy skonczy sie pranie. Super sprawa.No i opozniony start tez sie przydaje - wracasz z pracy a pranie wlasnie sie skonczylo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... czyli opinie podzielone co do w/w marek :o W sumie chyba już wiem czemu tak je przecenili ;) bardzo kiepsko muszą się sprzedawać. Choć powiem Wam że poza promocją bardzo drogie one są.Więc może to nie jest taki szajs? A jaką chcę pralkę? -przede wszystkim nie może być droga bo mam ograniczone fundusze. -poza tym musi być otwierana z przodu -i wąska.max. 45 cm głebokości - na pranie 4-5 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaką pralkę polecacie.Musi być taka: -przede wszystkim nie może być droga bo mam ograniczone fundusze. -poza tym musi być otwierana z przodu -i wąska max. 45 cm głebokości - na pranie 4-5 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam siemensa, ale mając wybór, wybrałabym ARDO..zapytaj w kilku dobrych sklepach, doradzą Ci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta..
ja kilka dni temu kupiłam nowego Boscha 2067 PL Maxx for Kids /jeszcze nie jest podłączona/- o wyborzez zdecydowały opinie kilku fachowców, czytałam też forum na www.gazeta.pl - kuchnie i łazienki, jest tam wiele opinii. Pralka jest ładowana od frontu( podobno te ładowane od góry są gorsze), ma 40 cm głębokości, ma wyswietlacz, opuxniony start i kilkanaście programów, całkiem ciekawych.1000obrotów z mozliwością redukcji do 800 i 600. Bęben na 4,5 kg.Zapłaciłam za nią 1550 zł w sklepie internetowym. Nie prałam jeszcze w niej, będzie podłączona w tym tygodniu, to napiszę o tym czy jest głośna ( ma funkcję silent - ciekawe czy to cudo działa?) Ale ogólnie mam nadzieję,że to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp do malinka
A czy ja właśnie nie napisałam żeby sobie wybrała pralkę z możliwością wyboru ilości obrotów?? Nie zawsze chcesz prać wszystko na delikatnym żeby pralka wolniej wirowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jonatan Pike
wybrać taką co nie śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi123
a co z mastercookiem? bo mi się tak a srebrna podobna i pasowałaby mi do kuchni? a ogólnie jeśli chodzi o topic to popieram Ardo. Moja mama ma ponad 10 lat i wszytko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupilam swoja
pralke miesiac temu - Whirpool, klasa AAB, w sklepie internetowym za 1400zl Wczesniej duzo czytalam w tym temacie, teraz mam juz porownaie z realem i moje wnioski sa nastepujace: - 1000 obrotow w zupelnosci wystarczy (wprawdzie ja mam 1200 ale stosuje tylko do bielizny, zeby szybciej schla) - sprawdz czy pralka ma krotkie programy - moja ma codzienny 60min, szybki 30min. - elektroniczny wyswietlacz jest super udogodnieniem Nie polecam ci ani Ardo, ani LG Wybieraj pomiedzy Boschem, Whirpoolem czy Electroluxem. Jako dowod, ze sa dobre moze sluzyc fakt, ze pralki tych producentow sa najczesciej stosowane w profesjonalnych pralniach, a nawet w pralniach publicznych za Zachodzie. To chyba swiadczy o ich wytrzymalosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
witam .. od 12 lat mam polska Grację marki Polar . Jestem z niej zadowolona , cicho chodzi ma duży wsad a w razie potrzeby nie ma problemu z częśćiami wymiennymi . Pomimo tylu lat ma niewielkie oznaki korozji pomimo ze stoi tuz przy źródle wody. Jedyne co w niej wymieniłam to kołnierz przy bebnie i teleskopy .. w koncu ona ma już swoje wypracowane lata .Gdybym miała zmieniać pralke to tylko na polara , nie sa one tanie ale naprawdę godne polecenia . Siostra ma pralkę firmy bosh i same z nia problemy , poza tym glosno chodzi i tlucze przy wirowaniu.. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trte
ja mam Hoover, jest super, 1200 obrotów wirowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro znasz mniej więcej parametry poszukiwanej pralki oraz zakres cenowy, to wpisz te wszystkie informacje w porównywarce cen i znajdziesz odpowiadające Ci modele. Polecam: http://www.ceneo.pl/Pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzik b-stok
Cześć.Mam problem z wyborem pralki.W sklepie polecali mi candy.Co wy na to??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×