Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Makar

Jaki kwiatek na biurko

Polecane posty

Gość Makar

Kłaniam się i całuje rączki szacownych forumowiczek. Mam drobne pytanie., bowiem jestem posiadaczem dość duzego, ale niestety pustawego biurka i wpadłem na pomysł, aby umieścić tam jakiegoś kwiatka. Niestety nie wiem jaki kwiatek wybrać. Musi być taki by nie było go trzeba codziennie podlewać i żeby nie musiał mieć dużo słońca (biurko stoi kawałek od okna). No i oczywiście musi ładnie wyglądać i najlepeiej żeby nie był kaktusem :D Czy któraś z szacownych Pań mogła by mi cos poradzić ? Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi
W opisane miejsce idealnie nadawałby się obficie i często kwitnący fiołek afrykański. Wymaga on jednak codziennego nalania wody do podstawki, no ale coś, za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli na tym biurku stoi komputer, to polecam paprotkę, minimalizuje szkodliwe promieniowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały aloes albo makrocelium - to palemka miniaturka - wdzięczna i mało wymagająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efektownie wygląda storczyk . Można kupić wiele odmian barwnych tego gatunku i dobrać taką, która będzie się dobrze komponować kolorystycznie z wystrojem pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efektownie wygląda storczyk . Można kupić wiele odmian barwnych tego gatunku i dobrać taką, która będzie się dobrze komponować kolorystycznie z wystrojem pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makar
Dziękuje wszystkim za cenne porady. Teraz pozostaje mi tylko udać się do kwiaciarni i wybrać jeden ze wspomianych okazów. moi wposmiała fiołka. To z tym kwiatkiem miałem już styczność, dostałem kiedyś fiołek, tyle że tamten był chyba alpejski(?) nie jestem pewien. I róśł pięknie, kwitł co jakiś czas. Jednakże, ciekawostka wydażyła sie gdy zmarła osoba od której był kwiatek, bowiem on też w krótkim czasie obumarł, mimo iż cały czas był troskliwie podlewany. Czyzby właściwość tego kwiata, czy przypadek ? Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DASIA
Ja mam na biurku skrzydłokwiat.Co jakiś czas pięknie kwitnie.Jest super.Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota20w
ja proponuje Drzewko Szczęścia, neutralizuje dodatnie jonizowanie komputera, przez wydawanie jonów ujemnych, a poza tym jest lekko taki kaktusowaty wiec nie podlewa się często tak wygląda, bo inna nazwa to grubosz drzewiasty http://polki.pl/wiadomosc.html?wid=348339&kat=1663&katn=Rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makar
Mam takie drzewko w domu na oknie :P I już mam go powyzej uszu.. ciągle rośnie w góre, tak, z epo jakimś czasie przewraca doniczkę. Po przycieciu dalej to samo.. w suket przycinania wierzchołek robi sie zaciężki w stosunku do grubości nogi kwiata i kwiatek się łamie :P Tak że jeden samobójca w doniczce mi starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Wieś
Proponuję rosiczkę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berek123
www.kalendarze.net.pl może lepiej jakiś kalendarz z kwiatami? :D Wiadomo, że lepiej mieć roślinkę- ale jak nie ma miejsca... Ja właśnie taki patent zastosowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×