Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki pies do domu z małym dzieckiem?

Polecane posty

Gość gość

Właśnie skończyliśmy budowę domu i niedługo będziemy się wprowadzać. Mamy dwulatka i kolejne dziecko w drodze. Chcielibyśmy kupić psa. Jaką rasę byście polecily? Powinien to być pies bardzo rodzinny, łagodny, duży bądź sredni, niekoniecznie do obrony domu ale żeby chociaz trochę wyglądem budził respekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
golden retriever

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cane corso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
labrador, owczarek niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stafford bull terier idealny dla rodziny. Wyjątkowo łagodny dla domowników radosny . Niesamowicie broni domu i dzieci przed intruzami. Takiego kupie jak bede miała większe mieszkanie. Mi sie podoba cały czarny ale kolorów jest masa. Super pies naprawdę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bokser odpada, mam straszny uraz do tego psa, tesciowej bokser rzucil sie z zebami na malucha, od tej pory zamykany jest w innym pokoju. Pozattm to ciezka rasa, taki wieczny szczeniak i straszny psotnik, wszystko zdemolowac potrafi. Goldeny sa przepiekne i wspaniale niestety do domu racsej sie nie nadaja przez dluga siersc i zamilowanie do tarzania sie we wszystkim. Przebywajac tyle czasu na podworku musialby byc kapany codziennie kilka lub kilkanascie razy. Labrador ma super charakter lecz wygladem w ogolw nie budzi respektu, wrecz zacheca zlodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z jakiego powodu bokser rzucil się z zebami na dziecko? dziecko tez potrafi tak dac w kosc, dorośli nie reagują ,ze czasami psa to jedyna obrona przed dreczeniem jego przez dziecko. Wy tez bardziej zważajcie uwagę co te dzieci robiąpsu, bo pies to nie pluszak, ze można tarmosci, wyginac, ciagac, szarpac. Widzialam nie jedno i dlatego tak sceptycznie podchodzę do tego typu wpisow jak to zly pies niewinnego dziubusia z zębami potraktowal, a ten dziubus psa dreczyl , no ale to dla was taka fajna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owczarek niemiecki. Budzie respekt i to są mądre pieski. Chronią dzieci i dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pies na wejsciu rzucił się z zebami. To pierwszy pies który tak zareagował a mały trochę ich poznał. Jednakże nie chciałabym zeby ten temat poszedł w inna stronę. Moze macie jeszcze inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owczarek podhalański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owczarki bardzo mi się podobaja jednak mezowi mniej właściwie sama nie wiem czemu. To mądre pieski a jak w kontaktach z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owczarek podhalanski? Nigdy nie slyszalam, piekny z wygladu, z tego co czytam super charakter, obronny ale rodzinny i stadny. Ktos ma doswiadczenia z tym psem? Troche z wygladu jak golden, jak w pielęgnacji siersc? Tez ma zamiowanie do tarzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwornosci
pytanie podstawowe!! JAKIE MASZ WARUNKI MIESZKANIOWE? Dom, ? blog? I co najwazniesze duzy pies potrzebuje bardzo dużo ruchu i aktywności fizycznej. Czy ty z 2 małych dzieic bylabys w stanie mu tego dostarczyć? wątpie! Psy typu rasy owczarki, labradory, golderu potrzebują bardzo dużej swobody i przestrzeni, bardzo dużo musza być na wycodzie, wybiegane. Pomysl najpierw zanim wezmies zpsa bo taka moda ,a później on będzie ciepriec z tej racji z enie nadaje się do waszeg trybu zycia ani warunków mieszkaniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczytalam o tej budowie domu, ale istotne jest jedno, czy napewn będziesz mieć tyle czasu aby zajmować się z psem, wychodzić z nim na wybieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
golden albo shih tzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy ty tego psa chcesz wziąć? Jak będziesz w końcówce ciąży, a może w połogu, a może biegając koło dwójki maleństw? Już dwoje małych dzieci to ekstrema. Przy dwojgu i szczenięciu to będzie jakiś totalny hardcore i co najmniej jedno z tej trójki poniesie duże straty na rozwoju fizycznym i psychicznym. Jak się ogarniesz, sytuacja unormuje, bierz faktycznie psa dużej rasy, o wysokim progu pobudliwości, nie potrzebującego dużo ruchu, rodzinnego. Molosy przychodzą mi do głowy. Na pewno nie psy myśliwskie czy owczarki, jak tu zresztą już napisano. Bardzo ważne wówczas jest, żebyś wzięła szczenię ze sprawdzonej hodowli, masz wtedy gwarancje zdrowia, braku wad (wiesz, to nie fajne mieć psa który po zabawie nie wstanie bo ma ciężką dysplazję i od początku jego krótkiego życia, bo na takie jest skazany, musi być na silnych lekach). Co bardzo ważne, musisz poznać rodziców. Widziałam owczarka podhalańskiego bojącego się własnego cienia a taką lękliwość się dziedziczy. Tymczasem opanować dużego a strachliwego psa to męczarnia a z dzieckiem w wózku i drugim małym, niewykonalne. Przykłady można mnożyć. Cane corso są świetne, perro de presa canario też, tych drugich znam kilka i każdy był cudownie wyrozumiały właśnie dla rodziny z małymi dziećmi, taki kapitalny towarzysz dzieci (i chodziło o samce). Co nagle, to po diable, masz czas się zastanowić. To powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Owczarki bardzo mi się podobaja jednak mezowi mniej właściwie sama nie wiem czemu. To mądre pieski a jak w kontaktach z dziećmi?" Po pierwsze, mądre to one były w zamierzchłej przeszłości. Po drugie, są neurotyczne i szczekliwe. (Dotyczy to praktycznie większości owczarków zaganiających, jak niemieckich, holenderskich, belgijskich.) Chcesz mieć tchórzliwego szczekacza, któremu nie wiadomo co strzeli do głowy? Do obrony rodziny tym bardziej się nie nadają. Nawet na szkoleniu te ich przymierzanie się żeby cokolwiek zrobić, budzi uśmiechy politowania. Popularność wynika z tego że choć uczą się wolno, to jak się już nauczą komend, to wykonują. Ale to dobry argument dla policjanta z psem na smyczy (zresztą do służby wybiera się bardziej udane psy ze sprawdzonych linii użytkowych, a to jeszcze inna bajka) a nie dla człowieka który potrzebuje psa, na którym można polegać w każdej, także nieregulaminowej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, nie powiedzialam ze chce psa juz i natychmiast ;) sama bede musiala sie odnalezc w sytuacji dwojki maluchow, jednak skoro teraz jeszcse mam troche czasu na spokojnie pomyśleć, dokladnie przeanalizować i poczytac to chcialabym juz mniej wiecej wiedzieć w jaka rasę celowac :) niezwykle mi sie spodobala propozycja owczarka podhalanskiego, zarówno na forach jak i w charakterystyce sa pozytywnie opisywane jako psy do duzego domu z ogrodkiem i dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cocker spaniel angielski - ale wymaga wybierania. Znałam dwa i te psy mają dwa "programy": albo ******* 100%, albo śpią :-) Super dla rodziny pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ruch/na/100% wygwiazdkowało mnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
Maltanczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpic miniaturowy niemiecki mamy takiego nasze dziecko ma 4 lata i świetnie się dogaduje z psem,.pies spokojny nie jest agresywny lubi dzieci polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane mamy :) sredni badz duzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpic miniaturowy niemiecki to jest hm średni pies? Mój waży 10 kg ;-) jeden minus długa sierść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi raczej o wiekszego psa ktory potrzebuje duzego ogrodka (ktory bedziemy miec zreszta) szpic raczej do bloku sie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej z tego co piszesz? to pluszowy pies zabawka plus firma ochroniarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie dla autorki to najlepsza zabawka. Bo jeden jej sie nie podoba bo za mały, inny za łagodny, albo ma za długą sierść. a co jeśli kupisz idealnego psa który okaże się głupi i będzie robił kupę w domu? wyrzucisz na bruk? zostawisz w lesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Golden retriever bedzie najlepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×