Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JAKI TERMOMETR

Jaki termometr bezdotykowy jest dokładny i powtarzalny?

Polecane posty

Gość JAKI TERMOMETR

Witam, chciałam się dowiedzieć, jaki termometr polecacie, który ma możliwie najmniej wad i przystępną cenę - do 150 zł. Miałam rtęciowy i każdy lekarz mówi, że taki jest najdokładniejszy. Niestety się potłukł jakiś czas temu i kupiłam zwykły elektroniczny. Jestem niezadowolona. Pomiary są z kosmosu, zresztą dziecko jest niecierpliwe, bo trzeba długo trzymać termometr pod pachą. Zależy mi na dokładnym i szybkim pomiarze, również powtarzalnym, żeby nie mierzył co 3 minuty innej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKI TERMOMETR
Dodam, że czytałam różne opinie, bo chciałam się zorientować, ale niestety im więcej przeczytałam, tym bardziej nie wiem jaki wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKI TERMOMETR
Nikt nie ma takiego termometru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tu o seksie nie założysz tematu, to nie uzyskasz odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez bym chetnie usłyszała jak nikt nic nie napisze to Pani aptekarka bedzie nam radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój przedmówca niestety akurat prawda im głupsze pytania tym wiecej postów moze juztro ktos ci odpisze wiesz dzis niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKI TERMOMETR
W aptece pani będzie każdy model chwalić, aby tylko dokonać zakupu :-). Liczyłam na to, że ktoś, kto posiada taki termometr i jest zadowolony napisze tu jego zalety i wady, a także poda dokładną nazwę :-). Jak wchodzę na ceneo i tym podobne strony, i czytam opinie, to mi się w głowie miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_1988
Ja planuję kupić taki "pistolet". Temperatura w kilka sekund ostatnio nawet w przychodni jak z anginą poszłam lekarz mi w ten sposób temperaturę zmierzył:-) pytałam go wtedy czy wiarygodny i o cenę twierdził że pewnie ok 100-150 zł stoi. Mówił, że w aptekach to niekoniecznie ale w medycznych powinnam znaleźć. Komfort taki, że dziecko nie musi go dotykać, mniejsze czasem się boją trzymać pod paszką itp... No i w szpitalach też głównie takim mierzą, a cały oddział chorych do zbadania... Więc pewnie wiarygodny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Microlife 100 lub 120 - niezawodny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippirippi
microlife 110 zł. jest dokładny i warty swojej ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKI TERMOMETR
Szok, ktoś odpowiedział :-). Dzięki wielkie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKI TERMOMETR
Gdyby dobre termometry były za 20 zł, to bym nie zawracała nikomu głowy ;-). A tak wolę się wcześniej zorientować, żeby nie wyrzucić kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajszaa
Z bezdotykowych dobry wydaje mi się Microlife https://sklep.chde.pl/temperatura/82,microlife-termometr-elektroniczny-bezkontaktowy-nc-100.html Wnioskuję na podstawie opisu i opinii, jakie o nim czytałam. Podobno jest dokładny, co zawsze dla wszystkich jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złocisty
Polecam termometr bezdotykowy Mescomp o symbolu AC007. Używam go od dwóch lat i jestem zadowolony. Mierzy szybko i dokładnie, co jest bardzo wygodne przy małym dziecku. Jeśli chodzi o cenę to myślę, że się zmieścisz w planowanej na zakup kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam wczoraj termometr Novama. Beznadzieja. Pokazuje za każdym razem inną temperaturę i to raz 37 raz 39. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie polecam Microlife. Na wielu forach ma opinie pozytywne, ale jak może być to dobry termometr jeżeli podczas trzech pomiarów temperatury są różne, np dziś : 37,0 - 37,6 - 37,4. czesto myli się o pół stopnia (w porównaniu z rtęciowym) no i wydaje dźwięki, które są dosyć donośne i w nocy mogą wybudzić dziecko.......... nie polecam. kiedyś udało mi się trafić na dobry termometr w lidlu. był ekstra. niestety mierząc temperaturę wody w wanience dotknęłam przypadkowo lustra wody i się zepsuł. drugi egzemplarz (kupiony później) był już całkiem nietrafiony (przekłamuje od początku - zaniża o ponad 5kresek prawdziwe temperatury). będę polowała na niego jeszcze raz, bo za niecałe 50zł może uda mi się kupić znowu dobrze działający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika84
Też kupiłaś Novamę w Biedronce? Mam ten sam problem - robiąc 2 pomiary w ciągu 5 minut widzę inne wyniki... I to różniące się nawet o 3 stopnie! Czy wiecie może czy w Biedronce przyjmują zwrot towaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni80
Ja tez kupilam ten termometr w biedronce. Okropna lipa, mylil sie nawet o 0,6 stopnia.Bez zadnego problemu zwrocilam go i odzyskalam zle zainwestowane pieniadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek_Mal
Witam. Jeśli cena do 150 zl, polecam Beurer FT90 - firma niemiecka, ma tradycje i zależy im na wypuszczaniu dobrych produktów. Jeśli chodzi o dźwięki, jesli kogoś irytują można je oczywiście wyłaczyć. \ Jesli chodzi o Microlife, wg mnie tez OK, troche ubożej wygląda wizualnie, ale i cena niższa. Producent - Szwajcar i równiez zależny mu na jakości produktów. Od pewnego czasu staram się gromadzić informacje o termometrach bezdotykowych w Polsce tak więc porównania i recenzje możecie znaleźć na mojej stronie: http://termometrbezdotykowy.pl/ Ogólnie 1 kwestia: jeśli decydujecie się na kupno termometru bezdotykowego zapoznajcie się z zasadami wg których należny mierzyć takim urządzeniem. Nie są to jakieś niesamowite nowinki, ale często o tym zapominamy w związku z czym później wydaje nam się, że termometr mierzy niedokładnie. Zazwyczaj informacje te zawarte są w instrukcjach producentów zawartych na stronach internetowych (temperatura otoczenia, odkryta powierzchnia, inna temp na czole niż na innych partiach ciala itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka1
Ja kupiłam z polecenia lekarza Thermofocus Essentiale - włoski termometr. wyczytałam na stronach producenta, że dostał liczne nagrody na Świecie. mierzy bardzo dokładnie i co dziwne - nie zacina się. dodatkowo ma możliwość kalibracji do pomiaru w ustach, odbycie i pod pachą. w Polsce jeszcze trudno jest go znaleźć, ale ponoć już jakaś firma go sprzedaje. ma sensor odległości, który jest intuicyjny i właśnie dlatego (tak sądzę) wyniki są powtarzalne. Kiedyś mnie zaskoczył, kiedy przeniosłam z ciepłego pokoju do przewietrzonego (chłodnego), po pomiarze napisał CAL i zaczął odliczać 3 minuty - po prostu super. okazuje się, ze jest to jeden z nielicznych, który uwzględnia temperaturę otoczenia - tak wyczytałam. warto również zobaczyć film na www.visiofocus.com - droższy, ale bajerancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem microlife nc 100 i był genialny. Niestety zbyt często dzieci się nim bawiły i teraz muszę kupić nowy. Wybiorę taki sam a może ten 150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na Marcinka
Pracuję w sklepie medycznym. Widać w tym wątku wielu zwolenników Microlife - sądzę, że to to kryptoreklama. Być może Microlife jest dobry, ale drogi. W cenie Microlife można kupić znacznie lepszy termometr np. francuskiego ThermoFlasha LX-26, który mierzy bez włączania i z 8 cm - włącza się automatycznie po naciśnięciu spustu - trwa to krócej niż 0,5 s. W tej chwili ceny termometrów bezdotykowych spadły i poniżej 100 zł można kupić kilka fajnych modeli: różne modele tech-medu czy oczerniony Novama Free, który w cenie około 80 zł nie ma konkurencji. Jest "fajny" w użytkowaniu, bardzo intuicyjny i dokładny. W odpowiedzi na bzdury tutaj pisane, napiszę tylko, że jego dokładność została zweryfikowana przez TUV Rheinland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić któryś z modeli Microlife. Są naprawdę dobre i co istotne - dają bardzo powtarzalne i wiarygodne pomiary. Bogatą ofertę produktów tej marki znajdziesz w sklepie medycznym https://sklep.chde.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanysiowa
Baby Ono to masakra, temperatury są z kosmosu!! Nie kupujcie tego g.... bo myli się o kilka stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamK
Ja polecam Thermofocus essentaile - kupiłem, kiedy zobaczyłem w szpitalu u doktora - zapytałem o taki. Doktor powiedział, że jest najdokładniejszy z tych, które miał i co ważne - produkowany w Europie. trudno go jeszcze znaleźć, ale udało mi się wypatrzeć dystrybutora na Polskę. Są różne rodzaje: thermofocus essentiale jest najtańszy spośród rodziny thermofocus-ów, a koszt to ok. 130zł. Choć raz wybrałem dobrze coś, co nie jest z Chin. zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do Na Marcinka
Proszę Pana, to, że pracuje Pan w sklepie medycznym cieszy, jak i Pana opinia - bardzo pomocna - dziękuję Powinien Pan napisać również, że termometry: Novama Free, Microlife, Thermoflash, etc. są produkowane na Taiwanie lub w Chinach. W jaki sposób tam przyznają TUV czy inne certyfikaty - nie wiem. Fakt też jest takie, że wiele nazw produktów pochodzi od jednego producenta (nie wymienił ich Pan oczywiście). Moim zdaniem w mierzeniu temperatury termometrem bezdotykowym chodzi o zachowanie odpowiedniej odległości tak, jak zaleca producent i wówczas powinno być ok. Najlepiej zatem szukać takich, które taki sensor mają - tak sądzę, a piszę o tym, ponieważ jestem przed zakupem termometru i dużo o tym czytam i staram się porównywać: kraje pochodzenia oraz produkty. Mam do wyboru: dać troszkę więcej za europejski lub mniej za chiński - oba z sensorami odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_em
A ja się nie zgodzę - z tego co wiem Microlife ma szwajcarski sprzęt. Choć tak naprawdę teraz wschodnie fabryki dorównują tym europejskim, więc nie ma co narzekać na pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Microlife ma napis: swiss design a niestety nie posiada informacji: made in - podobnie, jak większość marek na rynku, choć to dobry produkt - sam kiedyś miałem - teraz mam inny, troszkę lepszy. jest wiele firm, które zarejestrowaną mają firmę w krajach Europy, ale produkcja niestety tam nie ma miejsca - więc niestety Pani nie ma racji. to prawda, że podobnie produkowanych jest wiele innych marek z różnych dziedzin, co nie oznacza, że są złe, ale produkcja to produkcja - niestety Chiny. warto zerknąć na stronę Microlife, gdzie i przez kogo został założony: 1981 Micro Idea Instruments Co. Ltd was established by Kin Yuan Lin takich informacji i dowodów jest znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×