Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość help me

Jakie domowe sposoby na biegunkę 10 mies. dziecka.........

Polecane posty

Gość help me

Daję marchwiankę ale zastanawiam sie czy np. suszone borówki można ( oczywiście wywar z nich)??? Oczywiście byłam u lekarza i leki nawadniające mam ale w sumie na zatrzymanie to nie dał nic.... Czekamy na wynik posiewu kału ale to dopiero za tydzień . Małą przelatuje co pół godziny w nocy też - co prawda już nie" wodą" bo marchwianka robi konsystencje ale CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne1
A dawalas smectę? Piszesz o domowych, ja dokladnie nie znam. Ale dawalabym smectę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz nie podał niczego na zatrzymanie biegunki, bo nie wie jakie jest jej podłoże. Jeśli podowują ją np. bakterie, to lepiej ich się pozbyć z organizmu. Smecta rzeczywiście mogłaby pomóc. U nas przy biegunce, dodatkowo pediatra kazał podawać Lecidofil, a zamiast mleczka czy kaszki - Humanę z MCT i banany. Z tzw. babcinych sposobów, to jeszcze ponoć jagody nieźle reguluja prace jelit. Ale tego nigdy nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygazowana i zagotowana cola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help me
Ale mogę tą colę podawać 10 miesięcznemu dziecku???? Dostaje jszcze Orsalit ,NutrolinB i biseptol 2 razy po 1,5 tabletki w pierszy dzień miala goraczkę ponad 39 stopni ale przeszlo. Banana daje i karmię teraz tylko piersią ( choć do tej pory tylko 2 razy dz.) tak kazał lekarz i zupka ze słoika na bazie marchwi....... chyba kupie te jagody suszone ugotuję chyba w sklepie zielarskim.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne1
Suszone śliwki też pomagają. Można je kupić w słoiczku specjalnie dla dzieci, chyba z gerbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodki sa najskuteczniejsze
a masz gastrolit?? tez pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczone jabłka, banany, marchwianka z kleikiem ryżowym, wywar z suszonych jagód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help me
Dzięki!!! a suszone śliwki nie są na zatwardzenie , bo ja w ciąży zajadałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Miałam ten sam problem z corka. leciało z niej prze kilka dni. ja już plakałam z bezilnosci. Marchwianki nie tkneła, czarne jagody wciskalam na siłe. Do tego kisiel (najlepiej zrobic samemu z mąki ziemniaczanej) Ale tak naprawde pomogl nam SZCZAW KONSKI jest to ziele zbierane jeszcze przez nasze babcie. Moj tata przyniosł to od znajomej i to naprawde nam pomogło. Szukaj tego moze w jakims sklepie zielarskim po znajomych (czasami ludzie to zbieraja) Życze szybkiego powrotu do zdrowia córeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coca cola dla niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoku
a co dać sześciolatkowi już trzy dni się z niego leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchwianka podobno jest dla młodszych dzieci, ale moze spróbuj, poza tym orsalit, zeby dziecko nie odwodniło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas zawsze się sprawdza kisuel z jagód czarnych, marchew z ryżem i dużo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moizesz podawac rozgotowny
ryz, makaron marchew specjalna miesznake mleczna ( do kupienia w aptece) na biegunki Zadnyhc serow jogurtow i innych produktowx z laktoza. Do picia wode, podawac nawet co 5 minut po kropelce. MOzesz tez podawc specjalne saszetki z elktrolitami rozpuszczone w wodzie. Domowy rosol z niewielka iloscia soli tez jest wskazany. na noc smecta. Jesli po 3 dniach biegunka nie przechodi jechac do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ta polska smecta jest w biało-niebieskim opakowaniu, ta w czarno-białym jest z importu równoległego z Francji i na niej nie ma polskich opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze dawałam nifuroksazyd w zawiesinie i momentalnie przechodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli44444
Najlepszy jest banan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banan?????
banan? chyba się cos wam pomyliło banan jak i jabłko powoduja rozwolnienie. moj syn zawsze miał problem po mleku w proszku- zatwardzenie a jak dałam mu banana to to było oki, ja na biegunke dawałam marchwianke i kleik ryzowy, ryż nawet ja jej jak mam tego typu problemy i pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
kompot z czarnych jagód !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitazraz
no to twój syn jest inny , banany zawierają skrobię , zatrzymują rozwolnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
ja na biegunkę podaję probiotyk, orsalit, żeby uzupełnić elektrolity i uniknąć odwodnienia, do jedzenia marchwiankę, kisiel z jagód, chrupki kukurydziane. oczywiście dużo do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajam
lekka dieta, marchwianka, wspomniany kisiel z suszonych jagód, probiotyk np. acidolac baby, dużo picia ale w małych porcjach, jeśli nie ustaje przez dłuższy czas to lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wra wrama
Zawsze przy biegunce podaję dzieciom obowiązkowo probiotyk, gotuję rosołek z ryżem i z dużą ilością marchwi, kisielek z biszkoptami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie domowy sposoby zawsze warto znać i mieć w apteczce probiotyk, przy dziecku zawsze się taki zestaw przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy jest szczaw koński. uzbieraj teraz na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poważnie z tym szczawiem? chyba dla dzieci nie jest wskazany a już na pewno nie dla takich małych jak w tytule, ja mojemu daję acidolac, elektrolity i koniecznie coś z gotowaną marchewką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×