Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość keyssee

Jakie kosmetyki powinna mieć każda kobieta i jak powinna o siebie dbać

Polecane posty

Gość keyssee

No właśnie jakie powinno się mieć kosmetyki (do pielęgnacji i makijażu) i co uważacie za obowiązkowe "dbanie o siebie". np.solarium, sport, jakieś zabiegi u kosmetyczki? Bo wszyscy twierdzą że kobiety takie zaniedbane i brzydkie... No to jakie mają być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim antyperspirant !!!! Absolutne must have!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keysee
a oprócz? No bo co z tego jak ma antyperspirant jak np.zęby brudne albo ciuchy albo spalona na solarce albo bóg wie co jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomijając oczywiste kosmetyki typu pasta do zębów, płyn do płukania ust, żel do kąpieli, szampon do włosów itd. dalej antyperspirant!!!!!!!!, balsam do ciała, perfumy, tusz do rzęs, fluid, krem do rąk, lakier do paznokc***płyn do demakijażu, odżywka do włosów, lakier do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Solarium i dbanie o siebie? Dobry żart :D Ciekawe jakim cudem przyspieszanie starzenia ma być dbaniem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomijając podstawową higienę, to nie ma takich kosmetyków ani zabiegów, które są potrzebne i obowiązkowe dla każdej kobiety. można nigdy nie być u kosmetyczki i mieć cudowną nieskazitelną cerę albo chodzić tam co tydzień i wyglądać tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keysee
ja też uważam że solarka jest szkodliwa i blee ale spotkałam się z takimi opiniami więc wpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kąpiel pod prysznicem 2 razy dziennie, rano i wieczorem, balsam do ciała, krem na dzień i na noc. Jezeli juz musisz się malować to oczywiście na codzien delikatny dzienny makijaz bez przesady ( nie ktore kobiety nie odrozniaja makijazu dziennego od wieczorowego), raz w miesiącu zabieg w salonie kosmetycznym nawilzająco- odzywczy. Raz w tygodniu peeling całego ciała i maseczka na twarz. Zadbane pazokcie i włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keysee
A np. cienie do powiek. Czy malinowy, niebieski albo filetowy to nie jest przesada na co dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie czy uważacie że na dzień do pracy stosować cienie typu fioletowy szary można ??? czy tylko odcienie beżu czy cień wcale nie stosować na dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od tego jak intensywne będa te kolory i czy nałozysz na całą powiekę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja np. nakładam na powiekę lekko tylko na część ruchomą powieki od środka lekko biały a w rodu powieki lekki fiolecik , może tak być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* w rogu tzn od części zewnętrznej powieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, ze może być :) Wypróbuj naturalne beże i brązy, mozna je tez połączyć z fioletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy od tego gdzie sie pracuje. bo jak pracujesz np. w banku, to raczej nie wypada byc wymalowanym jak klaunica, ale jak pracujesz jako np. grafik czy fotograf to mozesz sobie co dzien robic teatralny makijaz bo nie ma to znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorenka67
Moim zdaniem warto sprawić sobie kilka kosmetyków do naturalnej pielęgnacji. Prawdziwą wizytówką każdej kobiety są piękne włosy tak więc trzeba o nie zadbać ;) Mi pomógł olejek arganowy (możecie sobie poczytać ile w sieci jest artykułów o jego zbawiennym działaniu). Obecnie stosuję kosmetyki z dużą zawartością olejku arganowego w składzie czyli odżywkę i szampon marki Cece z nowej serii Argan (kupowałam w SuperPharm) i wprost się zakochałam. Wspaniale nawilżają i moje suche do tej pory włosy wyglądają znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keysee
Ja też używam kosmetyków naturalnych :) Mam olejki: -arganowy, nigella, z róży piżmowej, jojoba, ze słodkich migdałów, tamanu, macadamia, avocado, z drzewa herbacianego :D Glinki zieloną, marokańską, z orientany i arganisme, algi i błoto z morza martwego. Nic lepszego do oczyszczenia twarzy nie znajdziecie :) No i duuużo domowych maseczek, peelingi itp. (był na kafe fajny temat z przepisami "kosmetyczne sztuczki" czy tak jakoś :D ) Krem z orientany szafran, sylveco lekki krem brzozowy i Lavery z masłem shea. Tonik z orientany i hydrolat lawendowy. Twarz myję mydłem savon noir a do demakijażu OCM, domowy płyn micelarny no i kwas mlekowy. Te kosmetyki pomogły mi zwalczyć suchą skórę i trądzik, jest o 80% lepiej ale myślę że za jakiś czas będzie idealnie :) Za to do ciała polecam dobrą gąbkę i savon noir + balsam z masła shea (domowej roboty, wychodzi taki "puszysty" i lekki :D jak ktoś chce napiszę przepis ), balsam Eco Cosmetics i Orientany (ten z kolei jest w kostce!). Do rąk też jest super krem z Eco Cosmetics i Provida Organics (krem avocado). Do tego jeszcze lakier z Benecos i "odżywka" do rzęs z Alterry i to tyle z kosmetyków pielęgnacyjnych :) A z kolorówki mam róż i podkład Annabelle Minerals, domowy tusz do rzęs (lepszy niż drogeryjne, super naturalny efekt) cienie Lily lolo I everyday minerals (ja mam same beże, biele, szarości, brązy bo obawiam się jaskrawych kolorów) szminki mam tylko lily lolo, benecos i lavery do tego pomadki (cattier, neobio, eco cosmetics) i błyszczyki też lavery i jeden bezbarwny domowej roboty no i puder Lavery sypki. Wszystkie kosmetyki które wymieniłam są absolutnie najlepsze! Szczerze je wam polecam :) Przy okazji, znacie jakiś naturalny, dość gęsty krem odżywczy/przeciwzmarszczkowy? Albo odżywki do włosów? Bo jakoś nie mogę znaleźć żadnej dobrej odżywki ani kremu :( No i szukam jeszcze białego lakieru do paznokci też eko/bio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj proszę przepis na balsam z masłem shea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keysee
Potrzebne są: masło shea (polecam jednak to rafinowane bo zapach surowego jest obrzydliwy), masło kakaowe nierafinowane (uprzedzam że jest bardzo twarde), do tego olej (dowolny byle płynny np.arganowy,jojoba, z pestek winogron), olej kokosowy i jak chcecie to olejki eteryczne. Ja robiłam wersję puszystą czyli 1 część masła kakaowego, 1 cześć masła shea i 1,5 części oleju. Masła roztapiacie, dodajecie olej i olejki eteryczne. Potem można zaczekać aż ostygnie i stwardnieje i ubić mikserem :) jeśli nie ubijecie to będzie zwykłe masło, z większą ilością masła kakaowego będzie balsam w kostce. To domowe masło nawilża jak nic innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keysee
Aha tego oleju kokosowego nie musi być dużo, zależy jak twardy ma wyjść "balsam" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry krem nawilżający to podstawa, jeśli chcecie mieć zdrową cerę, ja używam kosmetyków firmy Murad, którą przywiozłam ze sobą z zagranicy, jest to firma która tworzy niesamowicie dobre kosmetyki, idealnie nawilżają i są bez parabenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno krem na dzień, na noc, maseczki oczyszczające oraz nawilżające, kosmetyki do makijażu, ochronna pomadka oraz inne kosmetyki do pielęgnacji ciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy w jakim wieku jestes. Inaczej wygląda kosetyczka 20 latki a inacze 40 latki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrella
Kobieta musi mieć zabdane dłonie. Nie wyobrażam sobie mieć suchych i zniszczonych dłoni. Dobry krem to podstawa i zawsze mam do w torebce. Raz na jakiś czas, stosuję też kurację nawilżająco - ujędrniającą w postaci rękawiczek Exclusive Cosmetics SPA dla dłoni. Poprawia to koloryt skóry oraz doskonale regenetuje. Fantastyczny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie moglabym zyc bez kosmetyków nawilzajacych, ale to wynika po prostu z tego ze mam straszna cere. ostatnio sobie kupilam taki dosc luksusowy ale stwierdzilam ze sie oplaca (CMS Moisture Oxygen, to jest cell fusion c) i fajnie nawilza:) stosuje codziennie i widze ze kupie drugi raz jak sie skonczy. drugim kosmetykiem bez ktorego zyc nie moge jest mascara, i tutaj nie jestem wybredna ale nie musi byc z najwyzszej półki, przetestowalam tyle, że Mabelline sadze jest jest ok. Nie moge tez zyc bez lakieru do paznokci i tutaj dobrze w moim przypadku sprawdza sie Orly :) i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bzika na punkcie swojej cery, wiec mam sporo kosmetykow do twarzy- krem z witamina CC, zel hialuronowy, olejek arganowy itd. chyba sprobuje zrobic te maslo shea bo rzeczywiscie brzmi super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrella
A jaki to krem z witaminą C? Zaciekawiło mnie to bo pewnie rozjaśnia cerę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno jakis rewitalizujacy dostosowany do kazdego wieku. dobrym patentem jest baza, uzywam jej pod podklad, ale np moja babcia takiej bazy aa revita intensa uzywa bez podkladu, dobrze jest takowa miec, bo nie tylko odzywia skore, ale i wygladza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo byłam dzisiaj w rossmannie i są promocję tych kremów aa. Kupiłam jeden mamie revita intensa 60+, mam nadzieję że będzie dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×