Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kubotka

Jakie mięso najlepsze?

Polecane posty

postanowiłam zmienić swój styl życia i zacząc sie wiecej ruszać, jesc lepiej, nie bede ukrywać, że jestem miłośniczką potraw mięsnych, stąd moje pytanie, ktore jest najzdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
wołowina chudy drób, tylko sklepowe kurczaki to straszne świństwo, lepiej kupić kawałek indyka i ryby są też bardzo zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
ryby lowione na dziko i owoce morza indyk ekologiczny kurczak j/w wolowina chudsza jesli wieprzowina, to tez byle chuda (schab lub poledwica) jesli tlustsze mieso, to po prostu niech go bedzie b. malo. w ogole, jak chcesz ograniczyc kalorie pochodzace z tluszczu i miesa, to po prostu uzywaj go bardzo malo, bardziej dla dosmaczenia potrawy niz jako glowny skladnik. zdrowo jest, gdy kazdy posilek sklada sie przynajmniej w 50% z warzyw. lepiej jesc = nie jesc rzeczy przetworzonych, unikac puszek, starac sie by produkty rolne pochodzily z ekologicznej hodowli. warto tez ograniczyc produkty zawierajace gluten (pszenica, zyto, owies, ale przede wszystkim pszenica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najzdrowsze jest każde mięso spożywane w umiarze i z chowu naturalnego ( czyli dobrze sobie znaleźć jakiegoś małorolnego chłopa, który ma dwie krowy i trzy świnie). Mięsa sklepowe- no cóż.. drób pędzony na sterydach, wołowina z krów karmionych m.in mączką, świniaki na potęgę tuczone sztucznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doupont tres troutuare
no wlasnie! ale jak juz zakladamy, ze wybieramy mieso sposrod zdrowo hodowanych sztuk, to indyk ma najwiecej mineralow itp. wydaje mi sie (to juz moje wlasne gdybanie), ze to moze dlatego, ze z tych obecnie spozywanych typowych mies indyk jest najpozniej udomowiony, czyli ma jeszcze w genach "dzikosc" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
teraz masz wszystko na sterydach, hormonach, nawet ryby podobno warzywa + owoce są git!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Kurczak jest lepszy niz indyk bo indycze mięso faszeruja hormonami, które cięzko w badaniach weterynaryjnych wykryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
no wiadomo, ze z hormonami zadne mieso nie jest zdrowe, ale ze zdrowo hodowanych to jednak indyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby zdrowe, jasne, pod warunkiem że nie wcina się na okrągło słynnej pangi ;) z tymi kurczakami to też różnie bywa. ale z drugiej strony, jakby doszukiwać się szkodliwości we wszystkim to najlepiej byłoby nie jeść kompletnie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestonica
wybieraj chude mięso - tłuszcze zwierzęce niestety powodują miażdżycę. Unikaj też smażenia na smalcu czy maśle - zastąp je olejem rzepakowym, który obniża poziom cholesterolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://laboratorium.tnb.pl/readarticle.php?article_id=1 Odradzam miesa DROBIOWEGO.MOże i jest tanie ale czy idac do sklepu i kupujac TANIE BUTY jestesmy przekonani ze sa one niesamowice wytrzymale?! otóż nie beda. Produkcja drobiu w tych czasach jest tak intensywana Sterydy,antybiotyki to podstawa bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://laboratorium.tnb.pl/re darticle.php?article_id=1 Odradzam drobiu moze i jest tanie ale czy cos co jest tanie jest dobre.Otóż nie.Antybiotyki i sterydy w dzisiejszych czasach to podstawa w hodowli dorbiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
przede wszystkim mieso ze zdrowej hodowli, nie fabryczne. a NAJMNIEJ zdrowa jest wieprzowina. ryby oczywiscie najlepiej nie hodowlane, tylko z morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mięso to prawdopodobnie królik, ale nie jestem pewien. Na strawienie białka potrzeba więcej energii niż na strawienie węglowodanów i tłuszczów. Ale nadmiar energii z białek również może zostać zmagazynowany w postaci tłuszczu . Zdrowa, zbilansowana dieta to jakieś 75% sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz trudno dostć gdzikolwiek dobre mięso... Najlepsze są małe, osiedlowe sklepieki, jeszcze można mieć nadzieję, że w nich znajdzie się coś bez chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na jakiej podstawie uważasz, że w takich sklepikach jest mięso bez chemii. :o Przecież one tez się zaopatrują w hurtowniach i ubojniach, które mają mieso ze zwierząt z masowych hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza jest dziczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A macie jakieś firmy od których najchętniej kupujecie wędlinę? Jest taka jedna marka w lidlu, która ma dobre wędliny paczkowane…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu12
Mój mąż zamawia wędline w sklepie kiszeczka – nie przepada za bardzo za tymi z hipermarketów. Kupujemy zawsze trochę więcej – to jest swojska wędlina więc może trochę poleżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga8125
Kania wypuscil serie bez E. Smacznie i zdrowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimirek
takie bez glutenu, jadam od Kani i dobrze się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZICZYZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kania jest dobry szczeólnie podsuszane i z teog co wiem, ma certyfikaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krakowska i zywiecka kani sa smaczne i mestro kabanosy. Ogólnie jestem fanem to wiem, polecam testowanie różnych smaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sr4nia, spamerskie dzivvki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duych firm typu kania, sokolów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×