Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kochana126

Jakie mieszkanie??

Polecane posty

Jakie mieszkanie poradzilibyscie dla mlodego malzenstwa, ktore chce kupic .Chodzi mi o metraz.Chcemy z mezem kupic mieszkanie,na razie nie mamy dzieci,ale planujemy miec napewno to jedno chociaz... Jednak napoczatku myslelismy o metrazu 36 m (okolo) jednak zastanawiamy sie czy to nie za malo,czy nie kupic jakiegos np. 46-50 m2?? Chcemy tez szukac mieszkania z niskim czynszemm....a Wy jak duze mieszkania macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adezynotrifosforan
hmm my mamy 35 metrów, mniejszy i większy pokój. Nie zależało mi na metrażu, tylko na wygodzie (centralne ogrzewanie). Jakbym miała mieć i 60 metrów, ale np. piece węglowe to by mnie szlag trafił:) Ale to zależy od tego czy i ile planujecie potomstwa, bo za parę lat może się i te 50 m okazać za ciasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biforres
dwa pokoje przynajmniej, ale jak dojdzie dziecko bedzie to za mało. Ja właśnie remontuje swojenowe mieszkanie, 100m2 na 2 osoby. Na poczatku wydawało mi się ogromne... ale z czasem jak tam wchodizłam, takie normalne. Kwestia przyzwyczajenia! i na 36m2 można długooo mieszkac we 2 pewnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też tak myśle,że do max 40 m2 to narazie styka... Nizszy czynsz i wogole;) moze jeszcze ktos napisze ile ma m2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy 54m2 . Sypialnia, łazienka, garderoba i salon z aneksem. Jest nas dwoje i na razie mieszkanko jest wystarczające. A jak będzie dzidziuś to albo jakiś remont, albo pomyślimy o większym. Nasz czynsz to 270zł ( mieszkanie + komórka+ 2 miejsca parkingowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
My mamy 60m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka. Jesteśmy my plus dwulatka. W planie najbliższym kolejne dziecko.Będzie już ciasnawo i jeden dodatkowy pokój by się przydał ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że to mały metraż ok. 36-38 m2 ,ale jak mam myśleć o kredycie ,takich ratach to nie bardzo chce pakować się w większe... Jestem zdania,ciasne,ale własne... jednak myśli mam różne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mamy 36 metrów
2 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój, balkon. Jak byliśmy z mężem we dwójkę to było ok. Obecnie jest nas 3 my + 4 latek i jest nam strasznie ciasno. Myślimy, żeby w przeciągu 2 najbliższych lat, zanim syn pójdzie do szkoły przeprowadzono sie na 3 pokojowe min. 65metrów lub 4 pokojowe. Marzy nam się domek ale to raczej nie osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
My mamy 60m, jest nas dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelia
Nas też jest jak na razie dwoje, ale już jesteśmy na etapie zakupu 60 m2 Zdecydowaliśmy się na JWC ponieważ maja największy wybór mieszkań w przystępnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość randika
Optymalne pod liczbę osób ;-) Moja siostra kupiła teraz mieszkanie ze schodami Prudlik, mieszkanie dwupiętrowe, w cenie poniżej 3 tysięcy za metr. Gdzie można teraz trafić na takie oferty? Raczej nie ma na nie podobne szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anbo
Wydaje mi się że zależy to głównie od zasobności Waszego portfela. My mamy 32 metry, 2 małe pokoje z aneksem kuchennym a jest nas czwórka :-( . Całe szczęście, że to mieszkanie nie jest na kredyt, także myślimy nad czymś większym, to sprzedamy weźmiemy trochę kredytu i zamienimy, ale na takie max do 60 metrów 3 pokoje. Bo jak dojdzie rata kredytu i czynsz to może być masakra. Tym bardziej, że za to małe mamy czynszu 350 zł, a w naszym mieście czynsze za ok 60 metrów to z 500-600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cew we
czynsz to głównie - zużycie wody i ogrzewania, haracz dla spłdzielni, we wspólnotach jest taniej, i od dzielnicy tez zalezy :) a im młodszy blok - tym taniej, porównując: mi rodzice za 67 m2 płacą ok., 500 zł - blok 30 letni, siostra ok. 105 m2, nowe budownictwo, wspólnota - 250 zł! koleżanka za 37 m2 - 2 os, wspólnota, nowe - 165 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrrt
my będziemy mieli 52 m2 i dla naszej trójki na razie jest ok, choć na pewno w przyszłości przydało by się coś większego. Choć wszystko zależy od rozplanowania mieszkania. A zdecydowaliście się już na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy 61 m, ale niestety tylko 2 pokoje. Oczywiście na nasza dwójke jest super, ale niedługo będziemy w trójkę i już jeden pokoj przejmie dziecko, więc średnio, tym bardziej, że salon traktowałam jako miejsce odpoczynku i przyjmowania gości (kuchnia jest osobno), więc nie chciałabym tam spać, ale będziemy musieli z czasem sie przyzwyczaić. Za 7 lat kończymy spłacać kredyt na to mieszkanie i pomyślimy o zamianie lub kupnie takiego np. 90 m, żeby koniecznie były 4 pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oglądam i pieje
my mamy 45m2 2 dorosłe osoby + 11 latka dwa pokoje,"duzy"-20m2,mały"-12m2 dość przestronna kuchnia,łazienka mała,ale co tam,duży balkon grunt,ze własnosciowe,bez żadnego kredytu troche ciasnawo,ale niebawem wprowadzamy sie do domku,a mieszkanie wynajmiemy badz sprzedamy miasto na Śląsku,praca jest,mieszkanie w centrum miasta-wszędzie blisko bezczynszowe,płacimy tylko zaliczkę w kwocie 269 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ostatnio zastawaniwamy sie nad zakupem mieszkania JWC na Osiedlu Górczewska Park, czy mozęcie coś powiedzieć na temat tej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piblosss
Powiedzieć można tak na szybko , że 20% taniej teraz mieszkania tam sprzedają więc na pewno korzystna oferta cenowo. A tak szerzej to osiedle proste, eleganckie , funkcjonalne, dobry bliski dojazd do centrum i dojazd do obwodnicy stolicy, blisko centrum handlowe. Nie wiem co Cię więcej interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to najciekawsze informacje dostałam od Ciebie, ale mam zamiar wybrać się teraz w weekend na Dni Otwarte do nich aby się dowiedzieć czegoś więcej, no i może załapać na jakieś promocje bo wiem że teraz jakieś organizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to najciekawsze informacje dostałam od Ciebie, ale mam zamiar wybrać się teraz w weekend na Dni Otwarte do nich aby się dowiedzieć czegoś więcej, no i może załapać na jakieś promocje bo wiem że teraz jakieś organizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biehe
My mamy mieszkanie 40m (właśnie wykańczamy) - 2 pokoje w tym 1 z aneksem. Planujemy w nim mieszkac także po urodzeniu dziecka. Mieszkanie ma dobry rozkład pozwlający na zamontowanie sporych szaf, co oznacza dużo miejsca na różne szpargały wydaje mi się że spokojnie powinno straczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
mieszkanie nigdy w życiu!!!! domek , nawet mały 80m/2 może być ta sama cena..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama007
mieszkaliśmy w kawalerce 30m2 we dwoje i dało się. Jak zaszlam w ciążę, zajelismy sie sprzedażą i kupnem nowego-2 pokoje 56m. I to średnio dobry plan, bo: ja ledwo żywa-mdłości, a tu wycieczki ludzi oglądających mieszkanie pakowanie wszystkiego w ciąży trafił mi się szpital w 29-30 tyg i musiałam leżec-wylądowałam tam po wycieczkach po marketach, wyborze łózka itd ciągłe jezdżenie stare-nowe, umawianie się z fachowcami itd rozpakowywanie w nowym, urządzanie, zamieszkaliśmy w połowie 8mies ciaży-oj, ciężko było. No i stres związany ze sprzedażą, zakupem, kredytem, latanie po sądach, bankach, urzędach itd. Osobiście nie polecam takich atrakcji. A co do metrażu-mamy łóżeczko, kojec, mate, wózek i pełno gratów jeszcze przed nami i wcale nie ma za bardzo miejsca, na 36m byłoby naprawdę ciasno. Taki mały człowieczek zajmuje sporo miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promotion
Trzeba korzystać z tego co oferują developerzy, korzystać z promocji, a można znaleźć naprawdę niezłe perełki. W Warszawie np. na inwestycji Oxygen dostaniemy w pełni wyposażoną kuchnie, na innych inwestycjach nawet 20% zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt JWC ostatnio daje bardzo dobre promocje, a to że dają do apartamentów Oxygen kuchnię gratis to dodatkowy bodziec do tego żeby podjąć decyzję w sprawie zakupu własnego M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agent nieruchomości
W ten weekend odbędą się dni otwarte na inwestycji Lewandów Park organizowane przez JW Construction, skierowane przede wszystkim do młodych (program "Mieszkanie dla młodych"). I jak tak to wszystko przeliczyć to faktycznie, w dłuższym okresie czasu, taniej jest kupić mieszkanie niż wynajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livi
A to fakt, bardziej opłaca się kupić mieszkania, bo zazwyczaj za wynajem trzeba płacić więcej niż wynosi rata kredytu. Można skorzystać z wyprzedaży mieszkań i kupić w atrakcyjnej cenie swoje własne m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem dla mlodego małżeństwa idealne 45m2 w dwóch opcjach 2pokoje+kuchnia lub 3pokoje+aneks My włąśnie takie kupiliśmy. W dużym (18m2) mamy spory pokój dzienny z aneksem nie takim też małym. W kolejnym mamy sypialnie a w ostatnim póki co pokój biurowy gdzie są komputery i kanapa dla gości. W przyszłości pokój biurowy miałby być pokojem dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×