Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ramisto

Jakie musli wybrać?

Polecane posty

Gość Ramisto

Dziewczyny, uwielbiam musli, ale sporo się słyszy o tym, że przy diecie nie jest wskazane. Może jednak jest jakiś wybór? Same płatki owsiane z owocami? no nie wiem. Może coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest wskazane, ale takie gotowe ponieważ zawiera cukier. Najlepiej przygotować właśnie samemu. Płatki owsiane, owoce, otręby i co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej zabawić się przygotowanie samemu. można wtedy zrobić świetne mieszanki pod względem smakowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etirka
Zdecydowanie warto sobie samemu zmieszać takie musli. Chociaż ja nie robię tego w domu, bo musiałabym mieć za dużo składników, a lubię dość, hm, egzotyczne, jak np. nasiona konopi:) Ja mieszam takie musli na Mix it - dodaję wszystkie składniki, jakie mi pasują, nazywam mieszankę, wybieram tubę, w jaką chcę mieć to wszystko zapakowane i czekam na przesyłkę do domu;) Wygodnie i na pewno zdrowiej, niż musli marketowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zrobić samemu - wybierasz składniki jakie chcesz i masz pewność, że nie ma w nim żadnych zbędnych dodatków :) przepisów możesz znaleźć całe mnóstwo, jeden znajdziesz chociażby na moim blogu zdrowonajedzona. blogspot. com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etirka
Po prostu wybieram podstawę swojego musli, ostatnio "W miłości tkwi ziarno" (płatki owsiane, chipsy owsiane, płatki pszenne, płatki żytnie, płatki jęczmienne). I do tego dodatki: u mnie m.in amarantus, jagody, jagody goji, maliny, orzechy nerkowca <3 Zresztą, dodatków jest naprawdę dużo i możliwości zmiksowania jeszcze więcej http://www.mixit.pl/ - teraz planuję zrobić też zakupy Mikołajkowo-świąteczne, zakochałam się w tej tubie zimowej :) A czy ktoś z Was wie, jak smakuje słód jęczmienny? Z tego co widzę na ich stronie, ma sporo fajnych właściwości, zastanawiam się czy nie dodać do kolejnej mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, może uda mi się dopasować coś do diety bezglutenowej, bo w gotowych musli to raczej nie znajdę takiej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytr
W gotowych też znajdziesz bezglutenowe - ostatnio sporo tych najpopularniejszych się reklamuje, że mają wersję bezglutenową ale często jest tam ogromna ilość cukru, więc nie wiem czy warto?:) Można jak ktoś wyżej samemu mieszać - wtedy wiesz co tak naprawdę jesz. Tyle że zanim znajdziesz odpowiednią mieszankę - proporcje składniki itp - to musisz trochę poeksperymentować. No i mieć gdzie trzymać wszystkie składniki ;) (podpisano: maleńka kuchnia :( ). Moi rodzice mieszkają w domu (ja w bloku) i mają super spiżarnię - wchodzi się do niej jak do sklepu ;) Zawsze jak jestem to wchodzę i mówię mamie: to przyjmę w darze, to też i jeszcze to ;) Można też kupować takie mieszane w tubach jak koleżanka wyżej. Są to mieszanki na pewno lepszej jakości jak te marketowe i możesz samemu wybrać składniki lub zdać się na gotowe mieszanki. Także pomysłów jest sporo i każdy może wybrać to co mu najbardziej odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne! zamówię sobie po wypłacie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamówiłam mieszankę degustacyjną Mixit ;) Nie wiedziałam na Jakie musli się zdecydować, więc to była najlepsza opcja na pierwszy raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak długo czekacie na paczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czekałam równo tydzień, ale powiem Ci, że warto było zaczekać, rozmiar tub ogromny! A musli przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej takie, jakie lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiter
No właśnie dlatego, jeśli chcemy uniknąć cukru, to Mixit można skomponować po swojemu :) Chociaż ja ostatnio kocham ich kasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero przekonuję się do musli - bardzo powoli. Chociaż na sucho bardzo chętnie chrupię to z mlekiem mi po prostu nie podchodzą. Za to polecam je jako zdrowszą przekąskę ;) zamiast chipsów np. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peerena
A z innej baczki, może ktoś z Was zamawiał czekolady Mixit? Mnie szczególnie przekonuje ta Adwentowa http://www.mixit.pl/gotowe-mixit/czekolada - w pracy mamy sobie zrobić Mikołajkowe drobiazgi i wydaje mi się, że to całkiem fajny prezent, elegancki, a czekolady lubią chyba wszyscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montres
Są inne niż zwykłe czekolady. Bardzo smaczne. Tylko szybko się kończą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortua
Czekolad nie zamawiałam ale ciastka rządzą! Przepyszne. Naprawdę. Zwłaszcza arachidowe i kokosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davigo
Jestem uzależniona od musli. To moje ulubione śniadanie. No i łatwe w przygotowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zrobic samemu zrobic musli platki owsiane orzechy troche miodu na balache i piec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMiska
Co do musli tropikalnych i tego typu produktów trzeba jednak wspomnieć o tym, że większa z nich połowa jest bardzo nieładna pod względem składu, smakować mogą super ale często mają odstraszające składniki. Na przykład warto unikać takich nieciekawych jak to http://www.open-youweb.com/musli-chrupkie-tropikalne-fitella-od-gellwe-opinia/ niby popularne ale mocno niezdrowe mimo określenia nawet fit to są absolutnie tuczące. Dlatego warto czytać etykiety zawsze tego co ma zamiar się kupić. Może ktoś zna jakieś bez nieprzyjemnych dodatków a tylko same naturalne składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy wiesz, ale sama możesz skomponować sobie takie musli http://musli4u.pl/ Wybierasz wtedy to co najbardziej Tobie odpowiada. Jest zdrowo i pysznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, można robić samemu. Ale w sklepach można znaleźć też dobre musli, z dobrym składem. Ja znalazłam takie na Swojskiej Piwniczce, bez cukrów, barwników, konserwantów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie swoja. Łącze platki owsiane,zytnie,orkiszowe,jaglana do tego kroje morele,suszone sliwki,dorzucam orzechy i mam musli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie smakuje Musli błonnikowe Vit Morning z PoloMarketu. Naprawde dodane do jogurtu albo mleka smakuj***ardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×