Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tredelle

jakie soczewki kontaktowe powinnam nosic?

Polecane posty

Pomoze ktos? Chcialam zamowic sobie po rz pierwszy np z allegro soczewki kontaktowe, nie wiem jak je prawidlkowo dobrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee przeciez wybor soczewek
to nie jest taka prosta sprawa ;/ okulista musi dobrac srednice soczewki, krzywizne no i moc soczewki, bo ta z reguly rozni sie od mocy soczewek okularowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee przeciez wybor soczewek
Pozdrowienia dla pierdolnietych kolezanek i Ciebie ze ich sluchasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam u okulistki ostatnio to wspominalam jej o tym ze bede chciala miec soczewki. nic nie mowila :( a przeciez od razu mogla to dobrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okulary to nei soczewki, a swoje kolezanki wyslij na badanie- sama tez idz chyba, ze oszczedzasz na swoim wzroku a potem bedziesz plakac, jak ci sie stanie cos z oczami ( a co to ju zpoczytaj sobie w necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywizne wybiera sie jak ma sie powazna wade. moja kuzynka ma powazna wade i jej soczewki na rok kosztuja ponad 1500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to absolutnie niedopuszcalne słuchać porad koleżanek, a nie okulisty. Pierwszy rozmiar soczewek musi ustalić okulista. Chyba, że chcesz sobie wzrok popsuć jak kupisz za małą średnicę, albo będziesz je gubić jak za dużą. Oczy są twoje a nie koleżanek i nie wymienisz ich na inne. Więc do lekarza, niech określi co i jak, a potem firmę wybieraj sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze dziecko idz lepiej na dwor pilke pokopac, skoro nie wiesz, ze kazde oko ma jakas krzywizne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze ja ich teraz potrzebuje :( a do okulisty na wizyte trzeba dlugo czekac ;( za duza jestem na kopanie pilki. idz sama dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba niej estes za duza skoro takie idiotyzmy wypisujesz :o a okulisci przyjmuja takze prywatnie, od reki wizyta i soczewki sie dostaje od razu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge miec nawet 59 lat i na wszystkim sie nie znac madralinska. na takie wizyty tez trzeba miec pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trudno, nos okulary albo psuj sobie wzrok nieodpowiednimi soczewkami na oczewki i plyn tez tzreba miec pieniadze a zazwyczaj przy pierwszej wizycie dostaje sie soczewki gratis wiec wychodzi na jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na plyn i na soczewki pieniadze mam. u nas jeszcze nikt nie dostal soczewek gratis.... to by bylo zbyt piekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad ty wiesz, ze nie dostal gratis ksorot woje koelzanki same sobie dobieraja? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie?? Jak pierwszy raz dobieralam soczewki w Vision Express to dostałam je za darmo. I wogóle pogratuluj koleżankom pomyślunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli pojde do zwyklego okulisty to taki przeprowadzi mi badania i dobierze soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee przeciez wybor soczewek
Ehhh brak slow. Ja juz sama chcesz dobierac ;/ To przelicz sobie moce (chociaz ta tablica wyrocznia nie jest): http://oculus.ovh.org/okulary_kontakt.htm A najczęściej spotykana krzywizna u ludzi to 8,6 , średnica 14.0. Oczywiscie pasowaloby isc do okulisty. Ja np. jestem dzwina i mam 8,3 krzywizne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie moje kolezanki tylko kollezanki kuzynki. bo kiedys rozmawiala z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee przeciez wybor soczewek ------> dlugo nosisz soczewki? czy sciaganie i nakladanie sprawia trudnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee przeciez wybor soczewek
Na poczatku jest ciezko. Soczewka ucieka itp. ale pozniej wyrobisz sie tak, ze nawet lusterko nie bedzie ci potrzebne :P Soczewki nosze na zmiane z okularami od 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dosc dlugo je nosisz. boje sie ze bede bala sobie wsadzic palec do oka. ogladalam na YT instruktażowe filmiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie. Ja zanim pierwszy raz założylam spędzilam 2 godziny u okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dosc dlugo je nosisz. boje sie ze bede bala sobie wsadzic palec do oka. ogladalam na YT instruktażowe filmiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×