Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koooooochanaaaaa

jakie studia podyplomowe wybrac???

Polecane posty

Gość koooooochanaaaaa

1. logopedia 2. nauczanie przedszkolne 3. nauczanie wczesnoszkolne (szkola 1-3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooochanaaaaa
moge wybrac 1 z tych 3 podanych wiec prosze wybierac z nich:P gdybym teraz wybierala studia poszlabym moze na germanistykę, ale czasu sie nie cofnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że logopedia jest fajna, ciekawa i intratna, ale z kolei nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne poza niskimi zarobkami daje Ci dużo wolnego, brak stresów, przyjemność z pracy itp. To zależy od Twoich oczekiwań od pracy i preferencji, ja wybrałabym bez zastanowienia logopedię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooochanaaaaa
logopedia intratna? dlaczego tak uwazasz? obawiam sie, ze nazwa tego kierunku tylko dobrze brzmii... poza tym ja skoncze tylko 2 lata i to podyplomowki i gdzie mi bedzie do osob ktore ukonczyly 5 letnie studia w tym kierunku... chcialabym isc na log. ale sie obawiam ze beda kiepskie zarobki... wiem, ze w przedszkolu lub szkole pensja jest niska ale przynajmniej wiem z czym to sie "je" i ze sie nadaje. Z log. nie mialam nigdy do czynienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie chodzijej o to
logpeda powinien miec skonczone 5 letnie studia a nie jakas badziewska podyplomowke. moja znajoma konczyla studia 5 letnie dosc trudne a teraz jakies baby po podyplomowkach ze znajomosciami zajmuja miejsca w ktorych ona moglaby pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooochanaaaaa
i z tego powodu mam nie wybierac 1 kierunku?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to tego już nie wiem, nie siedzę w tych sprawach. Moja ciocia zaczynała od logopedii i szło jej bardzo dobrze pod względem finansowym. To było ładnych parę lat temu więc stąd moje podejrzenia, że jest to (wciąż) zajęcie lukratywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliaPyszna
brak stresow nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne???? oj malo zycie znasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooooochannnaaaaa
kurcze mialam praktyke w przedszkolu wiec wiem czego moge sie spodziewac... a ta logopedia to czarna magia dla mnie licze tylko na zysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujhtfjfdjd
hahaha, nauczanie wczesnoszkolne czy jakies tam daje duzo wolnego i malo stresu? a posiedź sobie od 7 do 17 w przedszkolu z bachorami, ktore masz ochote zabic, a o ktore jeszcze musisz dbac, zeby sobie czegos w oko nie wbily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że jak są osoby, które zajmują się wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, to robią to z przekonania i sprawia im to przyjemność. Poza tym dużo wolnego i brak stresów - to głównie w szkole. Kiedyś był wątek, dlaczego ludzie pracują w budżetówkach (w tym w szkołach)i wypowiadali się, że ta praca jest dla nich przyjemna, nie wymaga pracy na najwyższych obrotach, nie jest stresująca itp. więc skoro takie osoby się w ten sposób wypowiadają to pewnie tak jest. A jeśli pracujesz w przedszkolu i masz ochotę zabić te dzieci to może rzuć tę pracę, bo to nie miejsce dla Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooochanaaaaaaaaaaaa
chcialabym byc chyba nauczycielka w szkole bo one wzbudzaja wiekszy szacunek niz przedszkolanki:/ z 2 strony nauczycielkaw szkole ma wiecej roboty kreci mnie tez logopedia ale nie mialam z nia nigdy do czynienia:/ ps. mialam praktyki w przedszkolu i nie bylo zle heh na poczatku bylo to meczace, ciagle ten HALAS!!! ale z czasem przyzwyczailam sie... na lekacjach w szkole chyba jest ciszej??? wybiore chyba szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powaga.
wybralabym logopedie. pamietac nalezy, ze 5-letnie studia logopedyczne otworzyli calkiem niedawno, a co za tym idzie - cala gwardia "starych" logopedow szla systemem - "jakies studia" + podyplomowka z logopedii. pozniej na pewno tez panstwowe certyfikaty, ktore dawaly rozne uprawnienia. tak to wygladalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooochanaaaaaaaaaaaa
mimo ze nigdy nie zetknelas sie z tym ? ja ja podalam poniewaz teraz mam mgr z pedagogiki i mosze cos dolozyc co bedzie do niej pasowalo:o nie wiem czy poradze sobie z log. i czy sie nadaje... czy dam rade kiedys komus pomoc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powaga.
koncze socjologie i za rok rowniez wybieram sie na podyplomowke z logopedii. sprawdzalam - mozna tak. ty po pedagogice tym bardziej. oczywiscie o ile masz poprawna wymowe, dobrze wymawiasz gloski i przejdziesz pozytywnie badania u logopedy i foniatry, ktorzy stwierdza, ze nie ma u ciebie przeciwwskazan do wykonywania tego zawodu. w ogole test praktyczny z wymowy stanowi w tym przypadku o twoim byc albo nie byc w zawodze logopedy. ale o tym juz pewnie wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooochanaaaaaaaaaaaa
mysle ze przeciwwskazan nie mam, mowie wyraznie i glosno... obawiam sie tylko rozmowy kwalifikacyjnej:/ a czemu chcesz studiowac ten kierunek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powaga.
czuje, ze to moje przeznaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochhhhanaaaaaa
ale chcesz pracowac z paplajacymi dziciakami i starszymi osobami po wylewie, mnie to obrzydza troche:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powaga.
lepiej uczyc ich mowic, niz podcierac im tylki za granica w domu opieki ;) a po moich studiach to calkiem prawdopodobny scenariusz :) zreszta logopedzi niekoniecznie zajmuja sie takimi przypadkami - sporo ludzi potrzebuje lekcji wymowy - dziennikarze, radiowcy, prezenterzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzamin na studia logopedyczne
jest dosc surowy. to ze ci sie wydaje ze mowisz poprawnie ne oznacza ze komisja uzna to samo. poza tym sa badania u foniatry, zaswiadczenie od ortodonty o tym ze nie masz absolutniezadnej wady zgryzu, na wielu uczelniach badaja tez zdolnosci muzyczne bo kazdy logopeda powinien umiec zagrac na pianinie (na piecioletnich studiach jest chyba z 8 semestrow nauki gry na pianinie). ale pewnie na podyplomowce tego nie ma. dlatego uwazam ze jesli logopedia to tylko 5letnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzamin na studia logopedyczne
na 5letnich jest cala masa praktyk i zajec w roznych osrodkach np dla nieslyszacych, dla dzieci z porazeniem, w poradni pedagogicznej itp. podyplomowka nie jest wstanie przekazac tej wiedzy i umiejetnosci, ktore sa niezbedne do wykonywania tego zawodu. osobiscie znam nauczycielke z 1-3 ktora zrobila podyplomowke z logopedi a ma wade zgryzu i sepleni wiec wiadomo o co chodzi na podymlomowke za kase przyjma kazdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmhmmm
po co logopedzie granie na pianinie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej wybrać jakiś nietuzinkowy kierunek na renomowanej uczelni ja zaczynam właśnie Nowoczesny Marketing na WSB no i po cichu liczę że zrobię też certyfikat Franklin University

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 100%
żadne, pracy i tak nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 100%
renomowana uczelnia= WSB? buehehehe. ogarnij się człowieku. renomowaną uczelnią jest państwowy uniwersytet 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem pytanie jest zle zadane - to tak jakby zapytac jakie ubranie mam sobie kupic??? i to komus kto ani nie wie jaka mam figure/jak wygladama ani nie wie gdzie zamierzam sie w danym ubraniu wybrac;/ zalosuj - to jedyna "rada" jakiej moge ci udzielic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modzu
WSB + certyfikat Franklina i masz przewagę nad studentami z uczelni państwowych.. nie oszukujmy się, że w tych czasach co 2 wykładowca z państwówki wykłada na uczelniach prywatnych, a dodaj do osiągnięć taki certyfikat i kto będzie bardziej wykształcony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzurba
no tak uważam że masz rację, teraz liczą sie nie tylko studia ale także wszystko to co posiadasz dodatkowo a taki certyfikat Franklina z tego co czytałem jest polecany i doceniany na rynku pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallla00
Sory podbijam temat żeby nie bajzlu nie robić. Możecie mi doradzić jakąś podyplomówkę z PR w Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaula22
zajrzyj na portal http://www.kierunki.net/lupa - znajdziesz tam opisy wielu kierunków na konkretnych uczelniach, może jak poczytasz to zdecydujesz się na jakiś odpowiedni dla siebie kierunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×