Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martysia90

Jestem przerażona, poradźcie

Polecane posty

Witam Was po raz pierwszy!! A więc tak: Ginekolog podejrzewa u mnie ciążę pozamaciczną! Ostatni okres miałam 29 lipca, 27 sierpnia zrobiłam testy ciążowe, które wyszły pozytywnie oraz Beta HCG w tym samym dniu 264. U ginekologa byłam również 27 sierpnia, który zrobił mi USG dopochwowe i nic nie było w macicy( powiedział, że mam ciążowe endometrium). Kazał przyjść dziś tj. 30 sierpnia (stwierdził, że już powinno być widać). Po dzisiejszej wizycie jestem załamana, lekarz nic nie znalazł w macicy a nawet dał mi skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest wykrycie przez USG zarodka w macicy po 4 tygodniach od miesiączki? Już sama nie wiem co mam myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinien już być zarodek, serduszko... U ciebie nie znaleziono więc zarodek zagniezdził się poza macicą :O Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 tygodnie od ostatniej miesiączki czy od tej miesiączki która się nie pojawiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję :( Ja poszłam tydzień po terminie spodziewanej miesiączki i widać było zarodek. Idź lepiej do tego szpitala teraz żebyś sobie nie zaszkodziła jak za późno pójdziesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sadze że jest za wcześnie by cokolwiek było widać. Lekarz tydzień po spodziewanej miesiączce nie zobaczył u mnie nic. Beta była 118 a ciąża okazała się tydzień młodsza. Powinnaś powtórzyć betę i sprawdzić czy przyrasta prawidłowo. Chyba za bardzo pospieszyłaś się z wizyta u lekarza. Do szpitala myśle, ze i tak powinnas sie zgłosić, bo mimo wszystko jeśli faktycznie jest coś nie tak, to jest to zagrożenie życia dla ciebie. Ale serio lekarz nie zwrócił uwagi ze tobie okres spóźnia się dopiero 3 dni? ze ciąża jest bardzo młoda? na USG widać cos dopiero gdy beta jest ponad 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zle zrozumiałam, faktycznie to może byc za wczesnie by bylo coś widac. Niektórzy lekarze to nawet nie badaja jak tak szybko sie przyjdzie z podejrzeniem ciazy tylko kierują na bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że chciał ode mnie wyciągnąć pieniądze. Zrobił badanie mimo tak wczesnej ciąży. Zamierzam zrobić HCG w poniedziałek i zobaczyć jaki będzie przyrost po tych 5 dniach. A czy HCG 260 nie jest zbyt wysokie na to żeby nie było widać ciąży? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze ?? chyba troche przesadzasz. Widać ze bardzo chcesz mieć dziecko ale w dniu spodziewanej miesiączki robisz testy ciązowe, bete i jeszcze do lekarza biegniesz??? I co to za lekarz że tak szybko kazał ci przyjść? pewnie prywatny liczył sobie za wizyte:D :D Idz za tydzien do lekarza, zrób też bete sprawdz czy rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ktoś już napisał. Ciążę widać na USG gdy beta jest ponad 1000. Beta powinna przyrastać ok. 60% w ciągu 48 godzin. Policz sobie kiedy może u Ciebie przyrosnąć do tego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 tygodnie od ostatniej miesiączki to trochę za wcześnie. Zrób w poniedziałek betę, powtórz po 48 godzinach. Jeśli będzie rosnąć to poczekam około tygodnia, nawet dwóch i dopiero idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za wcześnie to usg, przynajmniej o tydzień. Po kiego grzyba poszłaś tak szybko do ginekologa? Właśnie stąd są te wszystkie problemy i nerwy bo nie widać zarodka, serduszka itp Powinien być zakaz chodzenia do ginekologa wcześniej niż w 8tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszłam prywatnie, macie racje zrobię betę w poniedziałek i zobaczę co z tego będzie... poza tym mam bóle jajnika pare dni dziennie przez chwile i podwyższoną temperaturę do 37-37,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jedna rada najważniejsza! IDZ DO INNEGO LEKARZA!!! temu najwyrazniej zalezy na kasie za kolejne wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje, poczekam jeszcze tydzień i pójdę na USG do innego lekarza, jeśli nadal nic nie będzie widać wtedy zgłosze się do szpitala. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam 5 dni po pierwszym dniu spodziewanej miesiączki i był zarodek. Ale serduszko było widać dopiero na kolejnym usg- w 10 tc. Sama lekarz nie kazała wcześniej przychodzić, żeby się niepotrzebnie nie stresować, jeśli nie będzie serduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez bałam sie pozamacicznej bo miałam bóle jajnika. jak sie potem okazało to nie jajnik, tylko rozciągające sie wiązadła macicy, po stronie po której zagnieździł się zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mógł cie tak nastraszyc? ale dostałaś skierowanie do szpitala?? na kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz skierowanie do szpitala? to idz ! zrobią ci badania za free przynajmniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma konkretnej daty kiedy mam się zgłosić, powiedział żebym poszła na krew w poniedziałek i potem zgłosiła się do szpitala. Nastraszył mnie już przy pierwszej wizycie w środę, ciągle się zastanawiam ile dziś moje HCG wynosi, zwariuje chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje nerwy tylko szkodzą dziecku. Uspokój się i daj dziecku jak najlepsze warunki, żeby mogło się ładnie rozwinąć. Badz dobrej myśli. To jest najepsze co mozesz zrobić dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie wyliczyła ginekolog 7 tydzien i nic nie było widac, kazała zgłosić się za 2 tygodnie:) testy ciążowe tez były pozytywne jak u Ciebie zaraz po 4-5 tygodniach od miesiączki a mimo to w 7 tygodniu nic widac nie było na USG. Wiek ciazy róznił się o 2-3 tygodnie niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiaczki, tak bywa czasem. Teraz mój skarb ma 2 miesiace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie! Jesteście nieocenione :) Umówiłam już wizytę na 5 września do innego ginekologa. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno będzie :))) spokojnie czekaj do wizyty :) i koniecznie odezwij sie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli b hcg drugi raz nie powtarzałaś po 48 h? w bardzo wczesnej ciąży, czyli u ciebie, to bhcg jest najważniejsze, bo na USG jeszcze za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie powtarzałam, lekarz mi nie zlecił przy pierwszej wizycie, zrobię betę w poniedziałek i w środę a w piątek lecę do gina. Jak będe miała wyniki bety to napisze, po wizycie też dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorient
Martysia, nie stresuj sie! Ja mam podobna sytuacje. Tez powinnam miec teraz miesiaczke, a jej nie mam, gin na usg nic nie wykryl, chociaz mialam przez pare dni brazowe plamienia i sie zmartwilam,ze cos nie tak. Nic konkrektnego nie powiedzial tylko tyle ze nie ma pecherzyka i zeby przyjsc za 10dni jak okresu nadal nie bedzie. A 120zl zgarnal! Nawet mi monitora usg nie odwrocil w moja strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×