Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kafelka

Kamień nazębny

Polecane posty

Gość kafelka

Jak wygląda kamień nazębny? I czy stomatolog zawsze zwraca na to uwagę, czy może fakt jego posiadania przemilczeć? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAlwina*
Twardy osad, którego nie możesz się pozbyć sama myjąc zęby pastami ścierającymi. Najczęściej od wewnątrz. Stomatolog powinien Ci zaproponoować zlikwidowanie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Dzięki za odp. a czy to prawda, że raz do roku można to zrobić bezpłatnie? :O Jeśli będzie trzeba, pójdę prywatnie, ale wolałabym zaoszczędzić. Ostatnio jak byłam prywatnie u stomatologa, to zapłaciłam ponad 400 zł za jednego zęba :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loretta 0000
mozna pozbyc sie kamienia na kase chorch!ja tak robie 2 razy do roku za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
:) a jak wygląda takie czyszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowy balonik
Albo starą metodą - stalowymi narzędziami , albo ultradźwiękami - zdecydowanie przyjemniej. Dentysta kieruje wiązkę wody pod wysokim ciśnieniem na kamień i kamień się rozpada i odchodzi od zęba. Trochę momentami pika w dziąsła , ale nic strasznego. Jest też trochę krwi , ale o tym przekonujesz się dopiero po wypłukaniu ust ;) Możliwe , że dentysta przemilcza ten kamień , bo u mnie to dopiero w wieku 26 lat dentystka coś na ten temat powiedziałam - i dopiero po oczyszczeniu zobaczyłam , jak tego było dużo. Dziwne to , no ale tak było. Więc się spytaj , co z kamieniem , byc może trzeba się osobno umówić , bo to chwilę trwa , zwłaszcza tą "stalową" metodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kafelki
kKmienia raczej sama nie usuniesz,tylko stomatolog może to zrobić.Kamień może być na zębach lub między nimi,ma kolor biały,szary,żółty lub brazowy.Stomatolog nie zawsze o nim informuje uważając,że pacjent wie lub nie z tym do niego przyszedł,niektórzy też nie zwracaja uwagi,olewają lub nie wiedza czy pacjent ma pieniądze na dodatkowe usługi,najlepiej samemu o tym wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
dzięki Wam wielkie :D To co mam to na pewno jest kamień :( tylko, że mam go tylko na górnych zębach trzonowych. Po myciu zębów czuję, że coś tam jeszcze jest. Czasami da się trochę zdrapać paznokciem :O ale nadal coś zostaje. Na dodatek zrobił mi się stan zapalny dziąseł :( Mam wrażenie, że kamień próbuje mi się wbić pod dziąsła :( dziwne to bo szoruję zęby prawie do upadłego :( a wizyta dopiero w marcu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na wschodzie
kamien powinni ci usunac gratis dlatego cie o nim nie informuja bo im sie nie oplaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
ja sobie usuwałam pilniczkiem i zeksrobywałam go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż się wzdrygnęłam
obsesja ale w ten sposób mozna naruszyć szkliwo zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prywatnie za usunięcie kamienia zapłaciłam 50 zł, więc jeśli to nie jest za dużo dla Ciebie, to polecam w prywatnym gabinecie - nowoczesnymi metodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
ale ja prosiłam dentystę aby mi usunął on powiedzial, że PÓŹNIEJ, a to później trwało dosyć długo więc sama się za to wzięłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Taka suma to jeszcze nie majątek, zgadzam się. Ja się tylko zastanawiam, skąd ten kamień się bierze? Jak ostatnio byłam u ortodonty, to ten mi powiedział, że mam "śliczną higienę " więc skąd to się bierze? :O ja nawet herbaty nie słodzę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż się wzdrygnęłam
obsesjo bez komentarza,zawsze możesz powiedziec,że chcesz teraz a nie pózniej lub zmienć stomatologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
tu nie chodzi o higienę, bo ja akurat dam o zęby aż do przesady, po prostu szczoteczka gdzieś nie dociera do powierzchni zęba ( to przy jakimś skrzywieniu zgruzy) są bruzdy i bardzo pofałdowane powierzchnie i to wystarczy aby kamieniowi zrobi ustronny kątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
ide za kilka dni to powiem tej pani stomatolg, żeby usunęła :) a zmieniac nie będę, bo jest bardzo fajna i łagodnie wszystko robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Tyle się mówi o higienie jamy ustnej, a potem nawet kamienia nie chcą usunąć :O Czy ktoś wie, skąd ten kamień się bierze i jak wygląda profilaktyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
kafelka---nieusunięte bakterie , które gromadzą się na niedomytych powierzchniach zębów wiążą ze sobą jakieś inne związki, rozkładają je i w taki sposób powstaje osad, a później kamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż się wzdrygnęłam
podałam link,możesz przeczytac kafelko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
A tak :) dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Wychodzi na to, że człowiek nie jest w stanie dobrze umyć zębów :O zawsze coś zostanie :O Ja kiedyś miałam taką obsesję, że myłam zęby prawie 20 min :O ale to już inna historia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
no dlatego ja zbieram na elektruyczną szczoteczkę, ona wszędzie dojdzie, bo ma różne nakładki ja mam bardzo pofałdowane zęby i nieco krzywy zgryz i często kamień mi się osadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Ja też nie mam idelanego zgryzu. Przez to robią mi się nawet odwapnienia :O A aparatu nie mogę nosić, bo często mi się zęby psują (od wewnątrz) :O W ogóle mam słabe zęby :( Kiedyś myłam zęby szczoteczką elektryczną i chyba faktycznie było trochę lepiej... Tylko później miałam "fazę" z tym 20-minutowym myciem zębów i podrażniłam sobie dziąsła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
własnie ja mam też to wewnętrzne psucie :) o aparacie nie mam co marzyć, bo za drogo i po prostu nie stać mnie na same druciki i jeszcze co miesięczne wizyty, które też kosztują... zresztą Bóg wie ile by było takich miesięcy, przyzwyczaiłam się, nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
Mi ortodonta powiedział, że chodziłabym w nim prawie 2 lata :O a potem jeszcze nosiłabym jakiś wyjmowany przez pół roku...:O ale przy moich zębach, to zaraz trzeba by było go zdejmować :O w sumie też się przyzwyczaiłam, tylko, że jeszcze mi ósemki rosną i mogą narobić "bałaganu" :O co prawda tylko na dole, ale jednak. A dlaczego nam te zęby tak chętnie się psują od wewnątrz? Źle się odżywiamy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
nie mam pojęcia , zapytam się dentystki, bo idę niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesja.............
chyba już idę, strasznie senna jestem, dobrej nocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafelka
zębatych snów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×