Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anka8889

kaszel u dziecka

Polecane posty

Gość anka8889

Witam , moj syn od paru dni mial suchy kaszel az do wczoraj > Kaszel suchy zmienił sie na mokry i juz nie daje rady , w nocy dostej atak kaszlu , boje sie ze jak zacznie kaszlec to sie powymiotuje. Gardło nie jest czerwone , nie goraczkuje . Czy wasze pociechy tez teraz to przechodza? co stosujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htrcyht
puknij się nie wiem w co... aż przykro czytać, dziecko chore, męczy się, a do lekarza z nim nie pójdziesz, co za matka z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkldfff
jesli kaszel się ni e nasila za bardzo przez 3 dni lecz esama np syropami , bioparox do gardła, jak nie przechodzi to do lekarza i antybiotyk najczęściej przepisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htrcyht
a co ty wypisujesz koleżanko droga, bioparox jest już dawno wycofany z produkcji, że już nie wspomnę o tym, że jest to antybiotyk tylko na receptę...i co z tego, że był w aerozolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Jesli dziecko nie ma bardzo wysokiej goraczki - bardzo wysoka to 39 wzwyz i jest ogolnie w dobrym stanie to z samym kaszlem nie ma co zataz biec do lekarza. Ja na kaszel podaje dzieciom Drosetux albo Pini - Pini jest bardzo dobrym syropem -szybko lagodzi napady kaszlu, jest smaczny wiec dzieci chetnie go pija, nie wywoluje wymiotow - nie jest mocnym lekiem wiec mozesz bez obaw sama stosowac nie bojac sie , ze zaszkodzisz dziecku. Dobry jest jeszcze syrop z cebuli - kroisz cebule na krazki , posypujesz cukrem , przykrywasz , czekasz az pusci sok i podajesz -tylko nie trzymaj go zbyt dlugo tak dzien - dwa i jak trzeba robisz nowy . I miod - nawet nie w herbacie tylko najlepiej dac dziecku lyzeczka - ja miod mieszalam jeszcze ze swiezo startym imbirem i cytryna - mieszanka wybuchowa - ale super skuteczna - moja corka leczona tymi metodami nie dosc ze nie wie co to antybiotyk to jeszcze prawie wcale nie choruje - a jak juz to 3-4 dni takiej kuracji i dziecko zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaii
przez ok 2 tygodni podawaj mu Mucosolvan i dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja podaje mucosolvan
mucosolvan naj..lepszy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też kaszle od wczoraj, ale ma dopiero 6 miesięcy - co mogę mu podać? Czy ten Drosetux albo Pini jezt też dla takich maluchów? Metody z cebulą, imbirem i miodem odpadają raczej ;-) Dopiero co rozszerzam dietę małemu (papka warzywkowa na obiad i tarte jabłko). A co do Bioparoxu to faktycznie jest wycofany, ale udało mi się go kupić w ubiegłym tygodniu w jednej aptece, bo mają jeszcze stare zapasy 9ważny do grudnia tego roku). Oczywiście stosuję ja (nie dla synka) - to chyba jest tylko dla dorosłych - co prawda antybiotyk, ale działa miejscowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i dla ścisłości - Bioparox w sumei nie zostął wycofany, tylko po prostu apteki nei robią już nowych zakupów, bo nie ma podpisanej umowy/licencji czy coś - więc jeśli jakaś apteka ma jeszcze stary zapas, to może go sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Czy na doroslych to nie wiem , bo ja praktycznie nie choruje, jak czuje, ze mnie cos lapie to wlasnie ten imbir sobie robie i herbate z cytryna i miodem - ilosci hurtowe - cytryna w dawkach uderzeniowych i szybko przechodzi - wiec chyba dziala:) - u 6 miesiecznych maluchow te dwie metody odpadaja - miod w tym wieku moze byc niebezpieczny bardzo niebezpieczny - miod mozna podawac dziecku dopiero po roku - nie chodzi tu o uczulenie, ale o mozliwosc wystapienia w miodzie bakterii, ktore dla niemowlakow sa szczegolnie grozne - straszym dzieciom i doroslym juz nie szkodza. Jesli chodzi o wiek w jakim mozna stosowac Pini i Drosetux to najlepiej spytac sie w aptece -ja nie wiem, bo moja do poltora roku wcale nie chorowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wiktorii.....
moja córka również w tamtym tygodniu przechodziła etap kaszlu. Również nasilał się on w nocy, byliśmy w trakcie remontu więc myślałam że to przez kurz. Po wizycie u lekarza nie dowiedziałam się nic, małej zostały przepisane syropy w piątek gdy poszłam na kontrole tym razem do innego pediatry okazało się że córka ma zapalenie oskrzeli. Dostała antybiotyk, dziś podałam jej go po raz 3 i w końcu przestała kaszleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jesli uwazasz ze tylko z gorączka kaszel to cos powazniejszego to sie mylisz moj syn wlasnie siedzi w domu bo nie mial gorączki tylko kaszel sam i co zapalenie oskrzeli!! on prawie nigdy niema gorączki wiec nie uogólniaj..dzieci są różne..nie lecialam od razu w pierwszy dzien z tym kaszlem do lekarza ale jak po 6 dniach nie przechodzil zadzwonilam po pediatre i okazalo sie ze ma zapalenie oskrzeli.. a drosetux tak moze byc stosowany u malenstw pamietam ze synek dostawal go jak mial 5 miesiecy tylko ze dawke powinien i takiego malenstwa lekarz ustalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Ja mam inne podejscie do leczenia dzieci - dla mnie antybiotyki to ostatecznosc - podaje dopiero wtedy , gdy dziecko ma duza goraczke i jest naprawde w zlym stanie - jesli tylko kaszle - nawet jak to zapalenie oskrzeli (choc ja bym nie wiedziala , bo z samym kaszlem do lekarza nie chodze) - to wole metody domowe - oprocz syropow , oklady rozgrzewajace na noc i nie trzymam dziecka w domu wychodzimy na dwor, bo swieze wilgotne powietrze oczyszcza drogi oddechowe - u nas sie takie metody sprawdzaja - moze samo pokaslywanie trwa troche dluzej , ale antybiotykow od ladnych paru lat juz nie musialam zadnemu z mojej trojki podawac, najmlodsza, ktora ma 2 i 5 mies. w zyciu nie dostala jeszcze antybiotyku a najmocniejszym jej lekarstwem to wlasnie byl Drosetux:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba każdy przyzna rację że na kaszel najlepszy jest syrop z cebuli. Nigdy nie zawodzi. Moja też miała okres, ze długo kaszlała. byłam u lekarza, był jakiś flavamed i jeszcze inne, przeszło na chwile, miała robione testy na alergie, też nic a kaszel powrócił. Zrobiła syrop z cebuli i jak ręką odjął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponowałabym polskiej firmy inhalator Baby Sanity. Kupiłem w zeszłym roku i jestem zadowolona z tego jak działa. Jest na pewno cichy i na pewno szybki. Synek nie stresuje się inhalacją, pewnie tutaj zasługa samej estetyki inhalatora, który przypomina króliczka zabawkę. Jednak dla dziecka to ma duże znaczenie, inaczej podchodziłby do inhalatora który wygląda bardziej – medycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasika
my różne syropy ostatnio przerobiliśmy ale niestety okazłało się ze problem leży gdiześ indziej i dopiero po inhalacjach z budixonu neb się uspokoiło, choróbska teraz szaleją, syn od zawsze miął problemy z drogami oddechowym a teraz dodatkowo nasiło sie to przez ogrzewanie, kurz i suche powietrze. Stosujecie inhalacje u swoich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irrusia
Dla dzieci powyżej 3roku życia polecam Sambucol Kids ten syrop jest bardzo skuteczny, a co najważniejsze jest oparty na ekstrakcie z czarnego bzu także w 100% naturalny i bezpieczny. Oby jak najwiecej takich lekow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystko mi pasuje w naszym inhalatorze Novama Familino Pro, z jednej strony prosta i solidna budowa, z drugiej strony wygodny i skuteczny zabieg. Przy stanach zapalnych i infekcjach dróg oddechowych aerozol ma jednak dużą przewagę – dociera do celu szybciej i bezpośrednio, bez przedostawania się najpierw krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My używamy w domu Familino, to jest włoski model na dożywotniej gwarancji. Dużo technicznych rzeczy masz na novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Podaje lek w dobrym tempie ma regulację można sobie dostosować aerozol do konkretnego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×