Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Coffeeeee

Kawa i coca cola a tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość Coffeeeee

Witam. Mam pytanie czy kawa i inne napoje zawierające kofeinę wpływają jakoś na wchlanianie tabletek antykonmcepcyjnych?? Wczoraj jakies 20 minut po zazyciu tabletki wypilam kawe sta moje pytanie. Zgory dzieki za odpowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppupppp
uppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to jest \"oficjalnie\" ale ja piłam z tabletkami hektorlitry kofeiny i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś mi zjadło kawałek postu... słyszałam gdzies że PONOĆ może utrudniać wchłanianie, ale moim zdaniem tylko je lekko opóźnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coffeeeee
Hmm, ja zawsze staralam sie pic kawe przed braniem tabletki, ktora zazywam o godzinie 18, ale wczoraj wyszlo tak ze 20 min po jej zazyciu wypilam kawe ;-/. To byla pierwsza tabletka po 7 dniowej przerwie. Mysle, ze przez tydzien bede sie zabezpieczac dodatkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby kofeina miala jakikolwiek wplyw na tabletki, to byloby to napisane na ULOTCE! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej nic nie jesc i pic bo bierzesz tabletki antykoncepcyjne no dziewczyny bez przesady w ulotce wszystko pisze i nic nie wskazuje na to by jedzenie czy napoje wplywaly na dzialanie tabletki ....no alkohol rozumiem ale kawa czy cola. Ja dopiero zaczelam brac tabletki dzisiaj dopiero trzecia tabletka ktora wezme za dwie godzinki a wlasnie pije kawusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wyzej + wjedzie
nie, kofeina nia teina nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty, moze mialy (ale nie ma na to dowodow) w latach 60tych i pierwszych tabsach anty 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet alkohol nie ma wpływu na tabletki anty, a co dopiero kawa czy coca cola. Można pić do woli i w dużych ilościach:-P Wypiłabyś wiadro kawy, zwymiotowałabyś i to mogłoby spowodować, że tabletka zostałaby wydalona przed wchłonięciem, ale na pewno nie kofeina zawarta w kawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adr.anna
Najważniejsze aby zacząć przyjmować kwas foliowy podczas brania pigułek anty, reszta nie jest taka ważna jak właściwy poziom folika w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 112
Ja tabletki popijam kawa :) Pije litry kawy dziennie. Tabletki dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o co własnei chodzi z tym kwasem foliowym i tabletkami anty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest tak, ze kwas foliowy jest potrzeby organizmowi nawet wtedy kiedy nie planujemy dziecka. Wiec tak czy inaczej warto jest tą jedną tabletkę przyjmowac raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w sumie o tym kwasie foliowym to jednak dobrze bybyło gdybyscie jednak dla swojego zdrowia i zdrowia dziecka pamietaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, ja także nie mam zamiaru przerywać, zaszkodzić nie zaszkodzi a w przyszłości może nie będę miała miażdżycy dzięki temu i zdrowe serce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kofeina nie, ale alkohol ma wpływ na działanie tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kawa,coca-cola,alkohol, sex to wszystko używki.Jedne dla buzi,drugie dla duopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlllllllll
????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde dziewczyny kazda z nas reaguje inaczej, chociaż mnie też dziwią te objawy uboczne - po preparatach multi by nie dziwiły bo z tym to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszalam gdzieś ze podobno przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych ma wpływ na niedobór kwasu foliowego w organizmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buzia smakuje ci/pka rozkoszuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ismaa
Ja nie mam takich problemów bo naklejam plastry z mniejsza ilością hormonów i żadnych skutków ubocznych nie mam, nawet po nich nie tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaae
Dziewczyny kwas foliowy podczas antykoncepcji hormonalnej jest obowiązkowy, mój lekarz ciągle o tym przypominaj jak idę po recepty. Wystarczy jedna tabletka folika dziennie, a z pozywienia mało trafia do organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie jednak zamiast innych suplementów warto skupic sie na jednym - foliku. Zwłaszcza jesli prowadzimy zdrowa diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×