Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość budowa domu

kierownik budowy czy inspektor nadzoru??

Polecane posty

Gość budowa domu

Niedlugo zaczynamy sie budowac i szukamy osoby ktora bedzie kontrolowac przebieg budowy. Niestety nie do konca wiemy czy wystarczy tylko kierownik budowy czy musi byc tez inspektor nadzoru. Czym wlasciwie roznia sieod siebie te dwa stanowiska? Czy inspektor nadzoru moze byc rowniez kierownikiem budowy?? Jesli ktos wie bardzo prosze o jakies informacje. Dzwonilam do wydzialu budownictwa i architektury, ale powiedzieli, ze oni takich informacji nie udzielaja. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
ale nioe rozumiem po cholere Ci ktos taki prywatnie??!! Wynajmij po prostu ekipe. Ktos tam napewno bedzie dowodzil ;) Kierownik buudowy, taki z prawdziwego zdarzania, z uprawnieniami to moglby slono kosztowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
a inspektor to od sprawdzania kierownikow :P Tez niepotrzebny Ci ;) Najlepiej pilnuj sama ekipy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
jak zaczynasz roboty budowlane muszą byc robione wpisy do dziennika budowy !!!Robi to ktos uprawniny !!! Własnie kierownik budowy . A inspektor nadzoru to ten ,który przychodzi ci na kontrol jak robisz odbiór techniczny budynku! To sa dwa całkowicie inne stanowiska !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
mam ekipe ale nie maja swojego kierownika, jest tylko majster. wiec musze znalezc kogos kto bedzie prowadzil sprawy papierkowe, dziennik budowy itp. z tym ze slyszalam, ze jesli ma sie kierownika budowy , to jeszcze trzeba miec inspektora nadzoru, ktory podpisuje wazniejsze dokumenty, idace do starostwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
ja nie mialam zadnego kierownika budowy!! Ale chodzi o budowe prywatnego domu?? Mialam 2 lebkow do pomocy i rodzine ;) Od kiedy do budowy prywatnego domu jednorodzinnego potrzebny jest kierownik?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
czyli inspektora nadzoru przysylaja z urzedu za darmoche?? ja go nie musze wynajac? czyli wychodzi na to, ze tylko mam szukac kierownika budowy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
Sami właśnie budujemy dom i jestem na bieżąco ... Inspektor nadzoru ma prawo wejść na twoja budowe i sprawdzic czy masz np tablice informacyjną lub czy teren budowy jest odpowiednio zabezpieczony ...powiem ci jeszcze ze inspektor nadzoru nie będzie sie kalał tym aby byc twoim kierownikiem budowy ...to tak jakbys sekretarce kazał sprzątac korytarze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
a teraz nawet zniesli "odbior budowlany" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
chodzi o dom jednorodzinny. ale jesli dom ma stac legalnie ,ze tak powiem, to przeciez ktos musial ci te papiery podpisywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvsddsdf
U nas tez nie było zadnego kierownika ani inspektora, jak rodzice budowali dom. Ojciec budował, dziadek trochę pomógł, paru kolegów i to była cała ekipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
dom stoi legalnie. papiery zalatwialam sama. Jedyne co... to z trzeba znac ludzi co pieczatki maja. Zrobilam sobie projekt ale musialam isc do projektanta z uprawnieniami po pieczatke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
.....Od kiedy do budowy prywatnego domu jednorodzinnego potrzebny jest kierownik?? ... OD ZAWSZE !!! Buduje dom jak pisalam i nie wymyślam sobie . Widocznie dziennik budowy wypełniała ci sąsiadka ...:O musi robic to ktoś upowazniony .W razie wypadku ciekawe co zrobisz ?! hmm zwalisz na "lOd kiedy do budowy prywatnego domu jednorodzinnego potrzebny jest kierownik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
No wlasnie... tylko rodzina i dwoch gosci do pomocy. Zreszta tez znajomi. Ale im akurat placilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
aha dzieki do: "kierownik budowy musi byc" . Czyli ja sobie znajduje kierownika budowy i on prowadzi dziennik budowy i zapiski, a inspektor budowy moze sobie przyjsc i skontrolowac czy wszystko dobrze przebiega tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
ja tez budowalam i zadnego kierownika nie bylo!! Sama budowalam :D Wlasnymi rencyma. A co to? Zawsze musi byc wypadek? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
A kierownik budowy niestety nie jest przysyłany z nadzoru ...sami musicie go znalezc i za kazdy wpis jakas kasa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
Matko nie wiem gdzie mieszkacie ale u nas to nie ma mowy o czyms takim . Mój brat pracuje w firmie projektowej więc jestem w miare zorientowana Ja tez kiedys nie miałam o tym zielonego pojęcia ! A ci ,którzy nie mieliście kierownika -kto wam robił wpis do dziennika budowy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
orientujecie sie moze ile kierownik budowy bierze? mam namiary na jednego faceta , ktory chce 1.5 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
ja akurat tez w firmie projektowej pracuje. Ale zajmuje sie kanalizacja i wodociagami. A jak dom budowalam to zadnego kierownika nie bylo. Potem byl tylko odbior. A teraz ponoc zniesli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
..."a teraz nawet zniesli "odbior budowlany"...no tak jeśli nie masz pojęcia co sie kryje za tymi słowami to nie siej zamętu ! ------------------------ ... Czyli ja sobie znajduje kierownika budowy i on prowadzi dziennik budowy i zapiski, a inspektor budowy moze sobie przyjsc i skontrolowac czy wszystko dobrze... Dokładnie ! Ale kontrol mozesz miec w kazdej chili a równie dobrze przez cała budowe nie zajrzy nikt.Potem robisz odbiór techniczny budynku i wtedy piszesz wniosek do nadzoru i dostajesz termin na ich wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowa domu
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi. Teraz juz wiem, czym rozni sie inspektor nadzoru od kierownika. Jesli ktos ma jeszcze jakies dodatkowe informacje, prosze o wpisy, potem topik przesledze jeszcze raz. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
...."chce 1.5 tys zl" jesli to za całą budowe a nie za etap robót { zapytaj dokładnie} to bierz nie zastanawiaj sie ja płaciłam 2 tys ....a teraz czekamy z odbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy
przeciez czytalam, ze zniesli odbior??!! To zniesli czy nie? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik budowy musi być
...ja akurat tez w firmie projektowej pracuje...gdybys pracowała to wiedziałabyś na czym polega to ,ze niby znieśli odbiór itd itp ...:D fikcja i mit ! Powinnas wiedziec ze zastąpione to zostanie to tzw rejestracja a co za tym idzie : budujesz domek i potem robisz nieszczesną rejestracje ale kazda branze rejestrujesz i ostatecznie sam budynek czyż wiec suma sumarum nie jest to to samo ...nie chce mi sie juz tłumaczyc🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez wiem ze zniesienie odbioru
to zwykła bzdura !!! Jesli ktos choc troche ma pojecie to bedzie to wiedział !Skończy się to tak ze projekty zdrożeja . Bo ta rejestracja niesie za sobą wieksze koszta ,ale dla laików to znaczy jedno : NIE MA ODBIORU!!! a to bzdura bo były sa i będą . Nikt nie pozwoli nikomu na samowole budowlane ,bo wiemy jak mogłoby sie to skończyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez wiem ze zniesienie odbioru
... Czy budując dom, musimy mieć kierownika budowy? Jak go znaleźć? Na co zwracać uwagę, kiedy go zatrudniamy? Jakie są jego obowiązki? Jak możemy go ukarać, jeśli sfuszeruje swoją robotę? Na te pytania odpowiada nasz poradnik. * Budowa domu - poradnik Obowiązek ten nakłada Prawo budowlane (art. 42 Prawa budowlanego z 7 lipca 1994 r., DzU z 2000 r., nr 106, poz. 1126). Kierownik na budowie reprezentuje wykonawcę. Czuwa nad tym, aby dom został zbudowany bez żadnych fuszerek... A pozdrawiam tez tych pracujacych bez kierownika budowy i zycze duuużo kasy na mandaty a te wynosza od 500 w zwyz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dostalam zadnego mandatu
a budowalam dom sama. Ja, maz, rodzice (obydwoje) brat... Nigdy zadnego kierownika nie bylo. Mialam wynajmowac kierownika po to, zeby mna sama kierowal? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dostalam zadnego mandatu
a dom stoi juz 30 lat i nic sie nie zawalilo :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×