Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewkaaa08

Kindergeld w Polsce

Polecane posty

Rozstałam sie z mężem i wraz z córka wróciłam do Polski. Nie składam pozwu o rozwód ponieważ razem z mężem mamy kredyt i narazie zdecydowalismy , że formalne pozostawanie w związku małżeńskim ulatwi nam życie. Nie chcę też męża pozywać o alimenty ponieważ wystarczy mi żeby przesyłał co miesiąc kindergeld. W związku z tym mam pytanie czy jest mozliwość żeby kindergeld było wysyłane na moje konto w Polsce zamiast do męża w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie ma takiej możliwości. Zawsze Kindergeld jest wysyłane na konto osoby w Niemczech zatrudnionej, bo ona jest upoważniona do tego świadczenia. Tobie po wyjeździe "od Niemców" nic się już nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale pierdoły pisze osoba powyzej ze az wkuurw mnie wziął autorko kindergeld wyplacany jest osobom posiadajacym dziec**przy sobie tj,w miejscu zamieszkania dzieci!!wiec jak najbardziej maz musi składac wniosek i Tobie na konto to przyjdzie!!!wiem po wlasnym przykladzie wiec nie szukaj pomocy tutaj tylko poczytaj bo tutaj kazdy dopkopac chce1 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę też męża pozywać o alimenty ponieważ wystarczy mi żeby przesyłał co miesiąc kindergeld. xxx to niemieccy podatnicy mają płacić na utrzymanie twoich dzieci, żeby twój dzieciorób miał więcej kasy na chlanie i dziwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
genau :) nie klepac dzieci jak sie nie ma na ich utrzymanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polski Robolek z UK
A że się tak niedyskretnie zapytam: a jaka narodowość tego obywatela Niemiec? Turecka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż jest Polakiem ale w NIemczech pracuje i żyje. Niemcy podatnicy nie mają płacić na moje dziecko mój mąż tez tym podatnikiem jest .Kindergeld nie jest zasiłkiem dla tych którzy nie wiedzą Jest to jeden z odpowiedników ulgi podatkowej. Masz albo ulge albo co miesiąc dostajesz kindergeld.Zresztą niepotrzebnie tłumacze.Szkoda ze w ludziach tyle jadu. Dziekuje za pomoc własnie nie byłam pewna czy kindergeld musi przychodzić do osoby mieszkającej w Niemczech czy do tej z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.Kindergeld nie jest zasiłkiem dla tych którzy nie wiedzą Jest to jeden z odpowiedników ulgi podatkowej. Masz albo ulge albo co miesiąc dostajesz kindergeld. xxx no właśnie! więc nie może zastępować alimentów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz niedlugo utna placenie KG na dzieci za granica, zreszta autorka musi wykazac ze nie pobiera rodzinnego w PL, bo doja z dwoch cyckow, jak sie dowiedza (a dowiedza) to caly KG z kara bedzie musiala oddawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nareszcie i bardzo dobrze ze utna wszelakie placenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można bez żadnego problemu pobierać kindergeld w Polsce, jeśli mąż pracuje w Niemczech, znasz jego adres i pracodawcę to składasz podanie do Familienkasse i po kłopocie. Ignorancja i debilizm niektórych ludzi mnie dobija. Pracował= płacił podatki, więc ma prawo pobierać kindergeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0 Terenia 0
Oczywiście, że mąż jest polaczkiem nawet nie trzeba było się o to pytać. Tylko Polacy mogą tak traktować swoje dzieci i się nimi nie interesować. Gdyby to był Niemiec to dzieckiem by się bardzo interesował nawet po rozstaniu z matką 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Terenia ma Volksdeutscha, a dając d...py hansowi zapomniała o własnej " polaczkowatości". Brawo c...po.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0 Terenia 0
Ja jestem dumną Polką, a polaczki mogą mi co najwyżej kibel wyczyścić. Polscy faceci są beznadziejni, jak widzę ich buraczane, zapite gęby to aż się niedobrze robi. A Niemiec ma klasę, kulturę, wygląd, zawsze się patrzy na tych polskich meneli z politowaniem, ale nigdy nic nie komentuje, a mi aż jest wstyd że to są moi rodacy. Powinno się ich deportować, bo wstyd tylko robią. Można zostawić za granicą tylko Polki, niech sobie dziewczyny w spokoju znajdą fajnych, zagranicznych mężczyzn 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak znasz samych burackich żuli to świadczy o twoim poziomie a wypowiedzi typu " polaczki mogą mi kibel czyścić" rzeczywiście wskazują na to, że jesteś dumną Polką. Wiesz co? Żal mi ciebie serdecznie, zrób przysługę Polsce i zrezygnuj z polskiego obywatelstwa. I lepiej już nic nie pisz bo wstyd sobie tylko robisz. Pewnie rok za granicą siedzisz na zmywaku, w d...pie byłaś i g...wno widziałaś, zarobiłaś pare " ełro" i nos masz do góry bo " polaczki" za granicę nie wyjechali a ty tak. Żałosna jesteś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0 Terenia 0
Nigdy na żadnym zmywaku nie pracowałam, gdybyś się uczył i miał ambicje to też byś miał dobrą pracę na obczyźnie, a tak możesz z innymi polaczkami robić rajd z mopem po jakimś hipermarkecie 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze to jestem kobietą, po drugie żyję w Niemczech 15 lat i widziałam niejedną taką dziunię jak ty i wiem o czym mówię. Poza tym uwierz mi dziewczynko, bardzo byś chciała być na moim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0 Terenia 0
To co widziałaś to mnie gowno obchodzi 😴 I nie chciałabym być na twoim miejscu, bo mi jest dobrze na moim, jestem pewna że ja już na starcie osiągnęłam więcej niż ty przez te swoje 15 lat w Niemczech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bądź sobie pewna, zdanie takiej idiotki nie robi na mnie żadnego wrażenia. Mam tylko nadzieję że nigdy cię nie spotkam a w jednym muszę c**przyznać rację.... Jak widzę takie burachy to aż mi się niedobrze robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a burachow -rumunskich- polakow coraz wiecej w DE :D przyjezdza takie toto i robi za najnizsze stawki liczac tylko na benefity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy są :classic_cool: Polacy są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracował= płacił podatki, więc ma prawo pobierać kindergeld. --- Glupia dziuniu ktorych wszystkich wyzywasz od debili, po pierwsze KG to nie alimenty, po drugie maja prawo sprawdzic czy delikwentka pobiera podobne swiadczenia w Polsce a po trzecie - i bez pracy i placenia podatkow dziuniu nalezy sie KG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po trzecie - i bez pracy i placenia podatkow dziuniu nalezy sie KG. xxx tylko za to, że postawił stopę na niemieckiej ziemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ma meldunek - tak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena1234
" Glupia dziuniu ktorych wszystkich ...." No nieźle się uśmiałam,świetna gramatyka hahahaha . Do szkoły a nie wymądrzać się na forum! Boże co za wieśniara....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lena, a ty co idiotko oprocz tego masz do powiedzenia na temat ? nic ? to wypad z tematu glabie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie napisalam , że mój mąż nie interesuje sie dzieckiem poruszyłam tylko kwestie finansową. Nie wiem co to ma wspólnego z tym jakim ojcem jest mój mąż. Tak czy siak należy mu sie kindergeld ponieważ ma on dziecko nawet jesli mieszka ono w Polsce a mieszka od niedawna bo wczesniej przebywało w niemczech . Więc nie snujcie do mysłow i sobie nie dopowiadajcie.W Polsce nie pobieram żadnych zasiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz nie dlugo dzieki Bogu :) bedzie tak ze albo dziecko mieszka w DE i otrzymuje KG albo wcale na placeniu podatkow polacy tak chachmeca ze panstwo niemieckie goffno z tego ma !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy siak należy mu sie kindergeld ponieważ ma on dziecko nawet jesli mieszka ono w Polsce a mieszka od niedawna bo wczesniej przebywało w niemczech . xxx KG należy się dziecku! a nie twojemu mężowi!!! więc żadna łaska z jego strony, że będzie ci go przesyłał do Polski! a alimenty powinien płacić niezależnie od tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnego masz męża! i ty też niezła świnia jesteś! zadecydowała, żeby na dziecko nie płacił ze swoich ze strachu, że zasiłku jej nie wyśle - a tamten też dobry - zasiłkiem alimenty opękał!!! co za rodzice - współczuję dzieciakowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×