Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Klasyka co na obiad dziś dla was i dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

U nas barszcz biały na kiełbasie, na drugie schab z folii, ziemniaczki, dla nas pieczarki dla córki buraczki A u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowym i estragonie, pieczone ziemniaczkami i surówka z pekińskiej, dziś bez zupy. Polędwiczki z tego przepisu robiłam pierwszy raz ale wyszły super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas (dziecko 3 lata prawie) curry łagodne z kurczakiem i papryką, marchewką i kalafiorem, ryż brązowy, zielona herbata. na deser domowe ciasto czekoladowo-bananowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa gulaszowa, która uwielbia mąż. Na drugie danie pierś z kurczaka w sosie śmietanowym, kuleczki ziemniaczane i surówka porowa ( dla córki brokuły gotowane). A na podwieczorek sernik z konfitura malinowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj zrobilam tak duzo klopsikow fasolowych ze dzis powtorka tylko dodatki beda inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łosoś pieczony w świeżych ziołach, kasza gryczana i surówka z kiszonej kapusty i marchewki, do tego rosół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frytki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już to widzę ze we wszystkich domach obiad z 2 dań i do tego deser i oczywiście zdrowe odżywianie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sushi robiliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzadko jadamy obiady dwudaniowe, ale mąż zabral sie dzisiaj za gotowanie rosolu, to są 2 dania, a drugie to kwestia 30 min max, więc nie wiem co Cię tak dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FAJNIE JEST
Chciałabym w to wierzyć że gotujecie takie dania:D Pomarzyć dobra rzecz.Ja miałam rosół z makaronem.Pierś z kurczaka, sos chrzanowy i marchewke gotowaną.Kompot ze sliwek.Jutro z rosołu zrobie pomidorową i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co jest dziwnego w pieczonym łososiu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.05-które danie Cię tak dziwi? Bo nic wymyślnego tu nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja łosoś pieczony do tego sałata ,a młody nie lubi ryby więc upiekłam mu pierś z pieczarkami ,do tego on z ziemniakami .Dwa dania to nie dla nas raz że nie chciało by mi się ,a dwa że tyle nie jemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś miałam wyszydzane na kafe mielone. I to jeszcze z marchewka z groszkiem, osiagnelam dno :P A na zupę rosol, zawsze w niedzielę podaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja (ta od curry) miałam 1 danie. dwudaniowe obiady mamy może 2 razy w miesiącu. a ciasto czekoladowo-bananowe upiekłam wczoraj. ciasto robi się ok 15 minut brudząc 1 mały garnuszek, 1 małą miskę 1 dużą miskę i 1 kubek, malutko zmywania. piecze się "samo" 45-50 minut. curry - przygotować mięso z przyprawami i czosnkiem kwestia 10 minut, trzymać w lodówce z godiznę a potem przyrządzić we woku z warzywami to 30 minut, ryż sie sam gotuje. co za filozofia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś miałam dwa dania, ale tylko dlatego, że zupa była mega prosta i szybka. krem z brokułów kalafiora i porów, pycha a robi się 40 minut. danie główne - paryki zapiekane z mieloną wołowiną, kaszą gryczaną i cebulką, dużo ziół. deser ciastka ze sklepu i domowe espresso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w weekend zawsze obiad z 2 dan oraz domowe ciasto. w tyg. albo zupa albo 2 danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nogi zkurczaka pieczone w piekarniku,ziemniaki gotowane(wlasne z dzialki),ogorek konserwowy. dla mlodszego synka zupa z marchwi,pietruszki,natki,ziemniaka i pora,z odrobina masla,gotowalam wczoraj,mial na dwa dni.jutro mysle ze bedzie krupnik,starszy syn lubi.i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poproszę oo przepis na to ciasto czekoladowo-bananowe, bo mi takiego apetytu na nie narobiłaś, że ojoj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam wrazenie, ze niektore z Was fantazjuja z tymi lososianmi i ogolnie "zdrowym odzywianiem" :D Ja dzisiaj 2 dania :D zupa grzybowa kaczka pieczona z piekarnika. do tego ziemniaki i kiszone ogorki. deseru nie bylo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, bo łosoś to mega frykas, nie przesadzajcie, lubię to go robię- przynajmniej raz w tygodniu, nie lubię wołowiny, wieprzowiny, za to dobre ryby jak najbardziej, a upieczenie łososia to też zadna filozofia, wystarczy sok z cytryny, świeża bazylia i piekarnik- ale wyczyn, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podejrzewam, ze dla 60 % Polakow losos to jest frykas bo kosztuje 40zl/kg . kogo na to stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ proszę oto przepis (robilam juz tyle razy że robię na oko, podaję proporcje "mniej więcej") ;) 50g gorzkiej czekolady 1 łyżka kakao ok 100g (pol kostki) masła 2 średnie/ 3 małe bardzo dojrzałe banany 2 duże jajka szklanka mąki, może byc razowa jak kto lubi (pszenna nie żytnia) niecala szklanka (2/3) cukru drobnego, najlepiej muscovado ale bialy drobny tez ujdzie pol łyżeczki proszku + pół łyżeczki sody trochę mleka masło rozpuścić z czekoladą, na sam koniec dodać cukier i kakao, i lekko przestudzić. wymieszać pozostale suche skladniki w dużej misce, wbijać stopniowo jajka. . w małej misce rozgnieść banany na paćkę. dodać banany do suchych składników. wymieszać mikserem. ddodac czekoladę z masłem i cukrem. można dać mleko jak ciasto wydaje sie za gęste. piec ok 50 minut w temp najpierw 180-190 st a potem 200. super z polewą z czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mnie stać, to kupuję, gdybym nie miała, to inna sprawa,nie zaglądam do cudzego portfela i nie życzę sobie, żeby ktoś zaglądał do mojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schaby,puree ,kotleciki z mozarelli,ogórki kiszone w paseczki,papryka w paseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co się pensją męża chwalisz zołzo u mnie były kotlety z piersi kurczaka, puree ziemniaczane z masłem, fasolka zielona i zółta (wlasna, zamrożona od lata), ogórki kiszone, na deser domowy sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×