Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kalina1

Klimatyzacja, co wybrać?

Polecane posty

Idzie lato, już w tamtym roku myślałam, że warto pomyśleć o założeniu klimatyzacji, ale jakoś nie wyszło nie mogliśmy się zdecydować. W tym roku jeszcze większy wybór! Lato zapowiada się upalne, zima niezbyt mroźna, więc można by się ochłodzić bądź ogrzać klimą, co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam, że jeśli masz możliwość i fundusze na to, to jest jak najlepszy pomysł. niestety, ale u nas z okresem grzewczym to tak różnie bywa. zwłaszcza teraz patrząc za okno - leje, zimno, szaro - ubolewam nad zimnym kaloryferem. mnie samej by się przydało. moi znajomi ostatnio się chwalili, że zamontowali w domu i się świetnie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordez
Kilka rad jeśli klimatyzacja to pełna a nie tak zwane coolery (czyli bez możliwości dogrzania) druga sprawa żadne wynalazki typu przenośne bo będziesz płakać później, niestety takie są realia te urządzenia są głośne i mało wydajne. Czyli pozostaje do wyboru cos typu split ewentualnie multisplit jeśli chcesz schłodzić powiedzmy 2 pomieszczenia. Czy warto? Jeśli masz pieniądze to oczywiście w lato komfort nieporównywalnie większy zwłaszcza jeśli ktoś spędza dużo czasu w domu, z dogrzewaniem pamiętaj, że w większości przypadków potrzebujesz zestawu zimowego jeśli ma pracować na mrozie, inaczej zatrzesz sprężarkę a wtedy to już mogiła. Przy wyborze samej klimy patrz przede wszystkim właśnie na sprężarkę to jest serce samego urządzenia, najlepiej jak toshiba, sanyo (w średnim segmencie możesz je znaleźć chociażby w modelach z MPM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zikk
Kordez: to oni w ogóle robią klimatyzacje? Chyba, żartujesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordez
Zikk, a co taki zdziwiony? Szczerze mówiąc produkują dość dużo rzeczy, a klimy o tyle fajne, że stosunkowo niedrogie, a części mają niezłe, zwłaszcza co najważniejsze- sprężarki które decydują o komforcie użytkowania klimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordez
No tak, ale to już zupełnie inna bajka, ja mam na myśli przyzwoite klimatyzatory typu split do 2500zł z montażem, no nic założycielka tematu musi sprecyzować do jakiej kwoty szuka :) bo inaczej amplituda propozycji będzie dość duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawski..
A jak wygląda z kosztami montaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kordez
A to zależy od producenta, czy to będzie split, multisplit i jak dużo rurek będzie trzeba prowadzić. Za splita o którym pisałem płaciłem jakoś 400zł (może troszkę więcej było to 2 lata temu) i zestaw rurek (3m) był w zestawie. Także nie jest dużo, ale w tej kwestii jeszcze podpytaj bo dobrze nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebek77
Porządne klimatyzatory ścienne są na stronie www.chlodniej.com.pl . Ja kupowałem poprzez ten serwis do swojego sklepu. Doradzono mi żeby wybrać rozwiązanie od marki Electra i faktycznie dobrze się sprawdza. Akurat mieli promocję to za niecałe 1000 zł udało się wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Ci polecam klimatyzator przenośny, sama takowy posiadam i świetnie się sprawdza. Kupiłam sobie go na allinside.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie mi, który moment na montowanie klimatyzacji jest najlepszy? Taka jesień jak mamy teraz czy wczesna wiosna? No bo wiadomo, że w lato to za późno. Wydaje mi się, ze na jesień są lepsze i tańsze oferty. Zastanawiam się nad montażem teraz i przeglądam oferty. Które klimatyzatory moglibyście polecić? Na przykład na stronie http://www.klima-premium.pl/ widziałam, że mają w sprzedaży Fujitsu, Mitsubishi i Kaisai. Którą markę możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto o radę zapytać osób które tym się zajmują, znam firmę która zajmuje się sprzedaż, montażem i serwisem klimatyzacji. Warto się dopytać https://www.klimacentrum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z klimatyzatorami to dobry wybór ma Swatt, hurtownia. Ale sprzedają też detalicznie. Od tamtego miesiąca zacząłem u nich kupować jako instalator i jest w porządku. Mają duże stany magazynowe, przez co człowiek nie ma przestojów w dostawach, na bieżąco mogę uzupełniać braki. Szybki kontakt, można się przez telefon dogadać, mają fachową obsługę która zna się na tym czym handluje a nie jest to wcale taka norma i standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystałem z usług firmy DTSSERWIS rok temu i przyznam, że firma godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi znajomi zakładali klimatyzacja w domku nad jeziorem za pośrednictwem DTSSERWIS - chwalą sobie do dnia dzisiejszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej już pomyśleć o firmie, która kompleksowo zajmie się sprzedażą, montażem i serwisem klimatyzacji. W naszym przypadku skorzystaliśmy z usług Klimacentrum https://www.klimacentrum.pl/kontakt2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w firmie zakładaliśmy klimatyzację i wentylację z firmy http://etp.pl/. Warto wejść na ich stronkę bo mają na prawdę dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję klimatyzacje firmy Airwell mogę sprowadzić urządzenie bo mam duże rabaty i je zamontować szczegóły pod numerem telefonu 733449409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Texass 24
Moim zdaniem klimatyzacja split jest tańszy w użytkowaniu do domu, koszt instalacji tego typu klimatyzacji może jest większy lecz można dokładnie dopasować moc urządzenia , agregat klimatyzacji zawsze umieszczany jest na zewnątrz domu, sprawdź parametry tej klimatyzacji i zobacz, ja czekam aż mi zamontują fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który automatycznie kieruje strumień powietrza na źródło ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×