Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mama84

Kolka u noworodka

Polecane posty

Gość mama84

Witajcie! Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka? Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szymonka
ja cos takiego przeszlam... na szczescie skonczylo sie to po 3 tyg... podawalam plantex nosilam na rekach tulilam i czekalam. pomagaja rowniez masaze brzuszka, cieple oklady z pieluszki (rozgrzej zelazkiem i poloz malemu na brzuszek albo przyloz recznik i grzej suszarka ). ciepla kapiel. Pamietaj ze mimo ze malenstwo placze twoje nerwy mu nie pomaga i jesli wyczuje ze jestes zdenerwowana to sam bedzie niespokojny. jak cos mi sie przypomni to ci jeszcze napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szymonka
a ile ma twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantex ma zawartość kopru włoskiego ale jest słabszy.Najlepiej zaparzyć zwykły koper włoski i dosłodzić żeby dziecko chciało pić a od 3 tygodnia życia sąkropelki na wzdęcia bobotic o wiele lepsze od espumisan.A na typową kolkę mi pediatra zapisał taki specjalny robiony proszek ale nie troisty tylko taki który robią na receptę w aptece.Możesz też masować brzuszek ale to trzeba umieć i kupić czopki viburcol n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szymonka
cherbatka koperkowa nawet poslodzona (czego robic sie nie powinno!) jest za mocna dla noworodkow!!! nawet plantex powinno sie podawac po 3 tyg.. mi lekarka polecila podawac plantex tylko rozpuszczac go w wiekszej ilosci wody a cherbatke koperkowa podawac ale jak skonczy 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama84
Dziękuję za wypowiedzi:) Moje maleństwo ma 3 i pół tyg. Wypróbowałam już: kropelki Espumisan, przykładanie ciepłej pieluszki, masaż brzuszka, układanie na brzuszku i jak do tej pory nic nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo84, przeszłam przez kolkę najlepsze są kropelki sab simplex, nie są jednak dostępne w Polsce, ja je posiadam jesli jestes zainteresowana pisz na mejla magmal81@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam pomagał na początku szum suszarki z ciepłym delikatnie strumieniem powietrza co jakiś czas posyłąny na brzuszek i zawijanie w kocyk -skłądamy w trójkąt rączki z piąstami pod bródkę jedna wyżej druga niżej (lub prawa rączka odwinięta) i zawijamy maleństwo- czuje się jak w brzuszku i nie straszą go jego własne ruchy rączkami. A całkowicie pomogły krople niemieckie (dostępne tylko w niemieckich aptekach, przepisała nam je lekarz z niemiec) Sap Simplex. Kupiłam aż 3 czteropaki, wykoszystałam tylko dwie buteleczki. Zostały mi jeszcze dwa czteropaki (po 4 buteleczki) . Jeśli ktoś by chciał mogę odsprzedać. kontakt: aklok@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomagał zkły majeranek,jesli karmisz piersia sama pij napar z 1 łyzeczki,a jesli dziecko pije z butelki to powinno wypic kilka razy dziennie po chocby pare łyczków.Moja corka miala po tym naparze eleganckie bączki:))i kolki minęły:))nie pomagaly zadne specyfiki,koperku nie podawaj wcale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrem78
Ja polecam Wam dziewczyny kropelki BioGaia. Naprawde sa skuteczne, i tak jak u nas nic nie pomagało tak po tych kropelkach, przynajmniej małej zaczeły odchodzić gazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZkolkami
a i dobrze jest jeszcze malucha ponosić w pozycji pionowej ! pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelki sab simplex są naprawdę dobre, ale sprawdzają się raczej profilaktycznie. Bo jak dziecko już ma poważną kolkę to za cholerę się mleka z tymi kroplami nie napije, bo komu w takim bólu chciałoby się jeść. A nawet jak już jakimś cudem wypije, to nim te kropelki zadziałają, to co się biedaczek wycierpi to jego... U mnie najbardziej pomocna okazała się rurka antykolkowa, ale to już w takich poważnych sytuacjach. Kolka przzechodziła już w momencie użycia. Poza tym masaż i noszenie na rękach pionowo tak, by brzuszek był dociśnięty do naszego ciało. A profilaktycznie wiadomo - pilnowanie, by po każdym karmieniu się odbiło, częste kładzenie na brzuszku. No i właśnie kropelki, jak pomału widać, że chyba będzie kolka, a dziecko jeszcze w miarę pogodne to podaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichanka
u naszego babaska jak już się prężył niemożliwie i zadne "medykamenty" nie pomagały to właczyliśmy suszarkę do włosów... chodzi i ciepłe powietrze na brzuszek... tak nam na szkole rodzenia kobitka poradziła... no i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorbet malinowy
Krople sab simplex nie są dostępne w aptekach w Polsce, ten lek nie jest zarejestrowany w Polsce, więc jak nie boicie się go podawać dzieciom???? Gdzie się go kupuje?? Bo z pewnością nie ma go w legalnym obrocie lekami! Co do priobiotyku biogaja są bardzo ok ale to raczej działanie na zaś i nie gwarantują, że kolka nie wystąpi. Ale polecam podawanie, nie zaszkodzi. Natomiast jak już kolka się pojawi, to espumisan 100ml (w kroplach, z podwójną dawką substancji aktywnej) - nie zaszkodzi dziecku bo się nie wchłania a szybciej może przynieść ulgę. I do tego naturalne metody: ciepła pieluszka na brzuszek, kąpiel ciepła albo masaż brzuszka (instrukcje są do znalezienia w internecie i śmiało można z nich korzystać!). Powodzonka drogie mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorbet malinowy
Aha i jeszcze jedna BARDZO WAŻNA UWAGA! Kolki występują zwykle po zakończeniu okresu noworodkowego, tj. po 28 dniu życia dziecka. Krople espumisan można stosować tylko wtedy gdy dziecko ukończy 28 dzień życia. Inne preparaty zwykle po 2-3 m-cach. Jeśli kolki są uciążliwe w pierwszym m-cu życia, to nie wolno podawać niczego bez konsultacji z lekarzem i zostają metody naturalne, jak chociażby masaż, czy ciepła kąpiel. Można tez układać dziecko na brzuszku, wtedy wykonuje się samoistnie naturalny masaż brzuszka, który pomaga dziecku się odgazować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sab simplex to nic innego jak espumisan, czyli simetikon. Na rynku jest mnóstwo produktów z simetikonem i też nie wiem co się ludzie uparli na sab simlex, który nie jest w PL dostępny, jakby to był jakiś rewelacyjny nowy lek, choć jest to coś, co się od wielu wielu lat stosuje. Kupowanie przez net leków dla dziecka to w ogóle jest głupota, bo przecież nie wiadomo, w jaki sposób ktoś dany specyfik przechowywał i transportował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czym karmisz? moja córka miała bardzo mocne kolki, nic nie pomagało. Dopiero zmiana mleka na nutramigen przyniosła efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolllaaa
U moich dzieci kolka zaczęła się jak skończyły 3 tygodnie i u jednej córki i u drugiej. Najskuteczniejszym sposobem był espumisan w połączeniu z kateterem. Krople są mocne to pomagały dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorbet malinowy
Jeśli stosujesz ten espumisan 100mg/ml to rekomendowana ilość kropli to 20 (to jakieś 0,8 ml). Dla porównania, innych preparatów musisz podać ok. 32 lub więcej kropli. Ja podaje na łyżeczce. No i pamiętaj o tym, że powinno się go podawać dopiero od 28 dnia życia (czyli po ukończeniu pierwszego m-ca życia). Prawda jest w sumie taka, że już na oddziale w szpitalu zdarza się podawanie espumisanu. Nie wchłania się do krwi, można go stosować w ciąży, zatem można wnioskować, że jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga8520
Sorbet Malinowy ja nigdy nie przeliczałam na kropelki, dawałam po 10 tyle razy ile było potrzeba, moja położna mówiła, że się nie wchłania do organizmu i bezpiecznie można stosować bo się nie przedawkuje, no wiadomo, że nie całą butelkę na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorbet malinowy
Jak kolka dopada to nie ma zwykle czasu na wizytę u lekarza i pisanie recepty, chyba, że dziecko ma tendencję, wtedy na wizycie można poprosić na zaś. Warto mieć ten espumisan mocniejszy w domu na zaś i poćwiczyć/poczytać o masażu antykolkowym. Można go wykonywać i bez kolki by uspokoić i wyciszyć Maluszka :) jest bardzo przyjemny dla dziecka i matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaCh
potwierdzam moje przedmówczynie, że espumisan jest rewelacyjny jeżeli chodzi o kolki u noworodków. Ma on simetykon – substancję aktywną, która działa mechaniczne, zmniejszając napięcie powierzchniowe bąbelków w brzuchu, dzięki czemu łatwo pozbywamy się gazów lub są one wchłaniane. Przetestowałam na moich dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaHanusi
Moje przedmówczynie pisały o espumisanie, ja go stosowałam razem z kateterem, efekt był na prawdę super. Moja córka miała takie kolki, że ani jeść ani spać, więc jak mogła się najeść i wyspać to było na prawdę dobrze. Z czasem już wystarczał sam espumisan, a od czasu do czasu podaję nawet teraz bo niekiedy pojawiają się wzdęcia podczas podawania nowego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas espumisan nie pomagał. Podawałam go dwa tygodnie i nie było absolutnie żadnej poprawy. U nas zdecydowana poprawa nastąpiła po Delicolu i Latopicu. Taką kurację polecił nam nasz pediatra i mała niemal natychmiastowo poczuła się lepiej. Pediatra zalecił nam Latopic również ze względu na suche placki za uszkami i na rączkach. Stosowaliśmy go raz dziennie przez 3 miesiące. Dodatkowo w naszym przypadku skuteczny był masaż brzuszka i suszarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamy u nas kolki zaczeły sie po 3 tyg i stosujemy espumisan rano i wieczorem, a popołudniu i w nocy podaje debridat + ciepłe kąpiele i częste leżakowanie na brzuszku ,,efekty sa małe i stopniowe ale widac postepy,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaCh
często jest tak że za wzdęcia odpowiada mleko, które jest zle dobrane. Ja znowu nie miałam tego problemu długo karmiłam córki. Siostra teraz miała problem z córką, tez bóle brzuszka, robiła masaż antykolkowy, stosowała espumisan w kropelkach. w linku jest sporo napisane na temat kolki u niemowląt http://www.espumisan.pl/skad-sie-biora-wzdecia/bolesne-kolki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×