Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość_komunijny

Komunia św 2017 co na prezent

Polecane posty

Gość gość_komunijny

Prosze pomóżcie, w maju ide do chrześniaka na I komunie św. co na prezent? Nie utrzymujemy kontaktu na co dzień, widzimy sie raz na pare lat, ostatnio na chrzcinach, a wiec pare lat już minęło. Nie mam pojecia co dac na prezent, kase? jak tak o ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup mu Biblię i bombonierkę. Komunia nie jest imprezą dochodową a sakramentem. Psujecie dzieci od małego i myślą że z każdej okazji trzeba im dawać,za chwilę będzie Bierzmowanie.Ponoć z tej okazji też trzeba.No ludzie opanujcie się,to przechodzi już w kabaret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_komunijny
Teoretycznie rodzice nie maja zadnych oczekiwań, ale ... ale nie chce być potem imprezowym antybohaterem. Niestety pamiętam "zabawne" historyjki jakie krążyły po chrzcinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zdziw się jak na wesele będziesz musiała dać kilka swoich pensji,przecież jesteś mamusią chrzestną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_komunijny
No niestety jestem bardzo zasmucona tym w jakim kierunku ida oczekiwania, nawet te nie wypowiedziane wprost do mnie. Nachetniej kupilabym prezent, coś z czego dziecko by sie ucieszylo, tylko ono nie ma nic do powiedzenia. Dam kase, moze rodzice cos dziecku kupia, wiem jednak, ze dziecko nie bedzie pamietac prezentu koperty, a juz tym bardzie kojarzyc prezentu ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczestniczyłam w komuniach św u swoich siostrzeńców i bratanków na przestrzeni kilku lat. Różnie było, czasami do koperty wkładałam 100 zł , 200 zł plus jakiś prezent - srebrny lub złoty łańcuszek, talon na naukę gry na dowolnym instrumencie- 8 godzin lekcyjnych, książki - wszystkie tomy "Ani z zielonego wzgórza", rolki, opłatę za wycieczkę klasową [zagraniczną, dość drogą]. Zawsze starałam się sprzyjać zainteresowaniom dziecka, a wkład do koperty traktowałam zawsze jako swoistą zapłatę w rodzinnej biesiadzie. Moi bliscy przystępowali do komunii w wieku 8 lat, ale też miałam konfirmantów w wieku 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rawiczanka
Pomyśl o czymś nieszablonowym. Ja swojego chrześniaka zapisałam na kurs nauki gry na gitarze do warszawskiej Muzofilii. Młody od małego przebiera palcami po strunach gitary ojca, to teraz czas na własną. Mnie się spodobało w tym to, że to nie są pieniądze, które wyda, ale osiągnie dzięki tej szkole coś, bo oprócz nauki gry na instrumencie będzie miał jeszcze zajęcia z kształcenia słuchu i zasad muzyki. Według mnie najlepsza opcja na prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup zegarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu chrześniakowi kupiłam gitarę, taką konkretnie: http://www.megascena.pl/chord/chord-cc34-classical-guitar-gitara-klasyczna-3-4-32322.html plus wykupiłam mu kilka lekcji. Był bardzo zadowolony, bo od najmłodszych lat ciągnęło go do różnych instrumentów. Taki prezent zostaje w pamięci na długo, bo dziecko uczy się konkretnej umiejętności, która mu zostaje na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chrześniakowi 4 lata temu dałam 700 zł bo zbierał na wypasionego laptopa...2 lata temu byliśmy z mężem u jego siostrzeńców to dostali tylko po zegarku po 70 zł bo na nic lepszego nie zasługują bo to wredne dzieciary,straszne psuje..kasy nie chcieliśmy dać bo ich matka zapowiedziała już wcześniej że zabierze dzieciarom pienieniądze i zrobi dach...w zeszłym roku też byliśmy u siostrzenicy męża to dostała 300 zł z tym,że nie byliśmy jej chrzestnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No fakt komunia to sakrament,ale wydawanie kasy na biblie to wyrzucenie kasy w błoto,nikt z takiej bibli nie korzysta ,bo i po co.Religie dziecko ma w szkole i to wystarcza. Lepiej cos materialnego,cos co ucieszy dzieciaka,no niech ma jakas radosc. Ja chrzesniaczce kupiłam laptopa,bo marzyła o własnym.Bratankowi dałam kase bo lubi zbierac sobie kase i cos wartosciowego za to kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zerknąć do Bibabu jesli chodzi o prezent. Wydaje mi się, ze dużej kwoty nie musisz wydawać, ale warto, zeby było to coś ciekawego i dobrego jednak, bo nie warto wydawac na bzdety pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dwa lata temu dałam chrzesniakowi 400 zł i lego technik( ok 300 zł). Ale ja utrzymuje z nim kontakt, więc wiedziałam o czym marzy. W Twojej sytuacji najbezpieczniej dać pieniądze, dziecko kupi za nie, co będzie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne, co z elektroniki uważam za dobry prezent dla dziecka, niezależnie od okazji, to czytnik e-booków. Na tym się nie da siedzieć na necie, grać, etc., służy wyłącznie do czytania. I jeśli rodzinka ma "oczekiwania" to to jest jak najbardziej trafione - prezent jest, elektronika jest, cenowo w miarę - ok. 550 zł maks - a przynajmniej coś pożytecznego dzieciak dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam zgryz co zrobić. W tym roku 2 moich dzieci idzie do komunii i jednocześnie moja chrześnica (ze strony rodziny mojego ex) też idzie do komunii. Dodatkowo komunię organizuję sama bo mój ex się nie dołoży bo jak twierdzi nie pracuje i nie stać go. Zaproszeni goście będą również z jego strony, czy on sam przyjdzie nie wiem bo jak na razie nie pyta i się nie interesuje. Najchętniej dałabym chrześnicy w prezencie 300zł plus złoty medalik może bransoletkę żeby miała pamiątkę, czy to za mało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta445
Ja zastanowiłabym się nad czymś takim jako prezent na Komunię Św http://www.swietymarek.com/pierwsza-komunia-swieta/pamiatka-pierwszej-komunii-swietej-obrazek-srebrny,8297,1.html można do tego dać jeszcze coś innego ale uważam że taki prezent jest rozsądny i na miejscu , przecież to Komunia więc niech dziecko to poczuje dostając od nas prezenty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak kiepsko, jak widujecie się tylko raz na kilka lat z powodu jakiejś uroczystości... Wtedy wypadałoby dać więcej. Ja ze swoim chrzesniakiem widze się kilka razy w roku, więc wiem mniej więcej co by ode mnie chciał. Wybrał sobie zegarek w https://www.demus-zegarki.pl/. No i oczywiście do tego jakieś pieniadze jeszcze, zeby sobie na rower nazbierał albo na inny prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zegarki były modne 100 lat temu. Teraz dzieciaki chcą laptopów i smartfonów. Zobacz na oferty komunijne media expertów czy nawet biedronek. Aż roi się od specjalnych ofert. Teraz elektronika jako prezent to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na komunię dostałam złoty medalik i różaniec. Dziękuję Rodzinie za to, że potraktowali sakrament poważnie a nie jak jakąś imprezkę z prezentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bla bla bla sakrament bla bla bla... Dzieciaki sa za małe żeby tp zrozumieć i potrzebuja czegoś, zeby zapamiętać dobrze ten dzień, a nie jako nudy i męczarnię na rodzinnej imprezce... Nie mówie, ze trzeba kupowc dziecku nie wiem quada czy kurde domek w górach, ale np. rower? To nie jest mega drogie jak się wie gdzie kupić (w ME na przykład), a dzieciakowi dobrze się kojarzy i to super zabawka. Traktujcie dzieci jak dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja na prezent w tym roku kupuję to http://eduart.eu/category/7/. Myślę, że to prezent, który każdemu dziecku się przyda. Pieniędzy nie chcę dawać, więc taką alternatywę wymyśliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marieeee
Nie jestem zwolenniczka drogich prezentow na komunie, bo ma byc to przezycie duchowe, a nie napchanie dziecku pokoju prezentami... No ale zmusila mnie do tego sytuacja, ze chrzesniakowi rok temu trzeba bylo kupic prezent... A ze nie mialam gotowki w tamtym momencie, to sie musialam ratowac pozyczka w kredytach chwilowkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiapot
Czy ktos sie orientuje, jaka firma da mi szybka pozyczke? Chcemy synowi kupic rower na komunie, jakis lepszy... Slyszalam, ze kredyty chwilowki maja dobra opinie, czy ktos moze mi to potwierdzic? Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakiś aparat fotograficznych? Niby to tylko sprzęt, a jednak w dosyć szczególny sposób dziecko może rozwijać swoje pasje :) Moja córka w tamtym roku dostała Lumixa lx100 i była baaardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waham się między pieniędzmi a voucherem do leszczyńskie tunelu aerodynamicznego. Wiem, że Patryk lubi bajkę Piotruś Pan, a on tam lata więc chyba to wybiorę. Książeczkę komunijną już kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jeśli chodzi o prezenty komunijne polecamy urocze akcesoria rowerowe, na przykład koszyki (http://www.bikebelle.pl/akcesoria-rowerowe-dl a-dzieci/3285-dzieciecy-wiklinowy-koszyk-na-rower-polka-red. html ) albo pokrowce na siodełka (http://www.bikebelle.pl/akcesoria-rowerowe-dl a-dzieci/105-szydelkowy-pokrowiec-na-siodelko-bike-belle-zaj ac.html ) usmiech.gif Więcej propozycji tutaj: http://www.bikebelle.pl/bikebelle-blog/187_Po daruj-dobre-nawyki---pomys ły-na-prezenty-ko.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W polskiej tradycji jest to już powszechnie przyjęty zwyczaj żeby dać gotówkę. Oczywistą sprawą jest, że dziewięciolatki nie potrafią właściwie oszacować wartości większych kwot pieniędzy i nie ucieszą się z nich. Sama musiałam pożyczyć na ten cel chwilówkę w wonga, ale wolałam dać realną kwotę niż prezent bez gwarancji sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja sąsiadka teraz wnuczce na komunie dała 2 tysiące, plus płaciła za ciasta i do tego prezent w postaci srebrnego obrazka (300 zł) i złoty zegarek też 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×