Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pexx

Kończę 18 lat i muszę wyprowadzić się z domu.

Polecane posty

Gość Pexx

Witam. W lutym kończę 18 lat, ale już wielokrotnie słyszałem od ojczyma, że mam się wyprowadzić w domu w dniu moich urodzin. Uczę się w drugiej klasie technikum i raczej praca w weekendy nie pozwoli mi się utrzymać. Mogę liczyć na wsparcie państwa? Powinienem walczyć o alimenty od matki? Od ojca dostaję 300 zł alimentów a to trochę mało na samodzielne życie , a przede wszystkim czy ojczym ma prawo do wyrzucenia mnie z aktualnego miejsca zamieszkania jeśli dom nie należy do niego, lecz do jego rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeju straszne. A co na to Twoja mama? Mam syna w Twoim wieku i nie wyobrażam sobie żebym miała go wyrzucić na bruk. Dla mnie to jeszcze dzieciaczek niedoswiadczony a od tego jak wystartuje zależy całe jego życie. Nie mogłabyś się do ojca przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice mają obowiązek wspierać cię finansowo do 26 roku życia jeżeli się uczysz. A ojczym nie ma prawa cię zastraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Ojciec mieszka w Ameryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie tylko czy prawnie jest Twoim opiekunem. Jeśli tak, to nie może Cię wyrzucić. Nawet, gdyby dom należał do niego. Jeśli oczywiście nie sprawiasz problemów. Bezpodstawnie nie może nic. Na spokojnie skończ szkołę, znajdź pracę i wtedy możesz sobie coś wynająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:22 to ty dojrzała kocica jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz do ojca i poproś czy mógłby ci pomóc. Powiedz mu w jakiej jesteś sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie napisałaś co mama na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Mama boi się swojego partnera i stoi po jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli prawnie jest opiekunem to nie może, jeśli jednak nie jest to niestety ma takie prawo. Wtedy koniecznie trzeba się zwrócić do rodziców. Tylko matka daje alimenty? Ojciec co robi? Umywa ręce? Do 26 roku życia, jeśli się uczysz muszą płacić. Masz kogoś bliskiego? Albo będziesz musiał na dobry początek wynająć pokój albo nawet z kimś i poszukać roboty. Nie ma za dużo opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ojciec co na to? Wie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Nie jest prawnie moim opiekunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Tak jak pisałem mój ojciec jest w Ameryce. Matka zabrania mi kontaktować się z nim. Ojciec nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie na siłę ale poszukaj jakiegoś fajnego chłopaka i spróbuj z nim założyć wiązek. Próbuj dorabiać w jakich marketach czy galeriach do tego bedzisz dostawać od rodziców tak stanowi prawo do 26 r gdy się uczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
którego lutego kończysz 18 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie na siłę ale poszukaj jakiegoś fajnego chłopaka i spróbuj z nim założyć wiązek. Próbuj dorabiać w jakich marketach czy galeriach do tego bedzisz dostawać od rodziców tak stanowi prawo do 26 r gdy się uczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chlopaka? To chłopak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
00:44, dzięki, jestem facetem ale mogę zamieszkać z chłopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:48, no to co że chłopak? przecież dwaj chłopcy mogą razem mieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie poinformuj ojca. Być może zechce Ci pomóc. Jesteś jeszcze dzieckiem będzie ci ciężko pogodzić prace ze szkołą nie mówiąc o tym że ciężko będzie ci się utrzymać. Czasem są ogloszenia że ktoś wynajmie mieszkanie z kimś zwykle to robią studenci bo tak jest taniej. W razie czego szukaj czegoś takiego tylko nie stocz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka zabrania? Jaja sobie robisz? Powiedz mi co to za matka, która Cię zostawiła? Nie daj się! Ojciec ma PRAWO wiedzieć. Dlaczego nie płaci alimentów? Pójdziesz do sądu rodzinnego, tam Ci pomogą, doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaprzyjaźnij się z jakimś przystojnym chłopakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś gejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Mój ojciec pracuje na budowie w Ameryce. Nie mam z nim żadnego kontaktu przez matkę. Nie znam jego adresu ani telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
W sądzie się płaci a ja naprawdę nie mam kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ojciec kontaktuje się ze swoją rodziną w Polsce. Zorientuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz napiszę, polecam Ci się udać do sądu rodzinnego. Jest to darmowe, jeśli chodzi o alimenty. Zapytać się co powinieneś zrobić. Jeszcze jedno mama zna adres i telefon ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pexx
Matka ma adres i telefon ojca ale powiedziała że mi nie da. Ojciec ma tylko z matką kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W postępowaniu w sprawach nieletnich regulowanym przepisami ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (jedn. tekst Dz. U. z 2002 r. Nr 11 póz. 109 ze zmianami) - Sąd obciąża rodziców nieletniego lub inne osoby zobowiązane do jego alimentacji albo nieletniego kosztami postępowania ( z wyłączeniem kosztów postępowania mediacyjnego) w formie należności zryczałtowanej, zwrotu wydatków i opłat kancelaryjnych. Pierwsza lepsza strona i takie coś znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×