Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martastar88

Konserwanty w produktach

Polecane posty

Gość martastar88

Sporo naczytałam się na temat tego ile konswerwantów jest w różnego rodzaju produktach, mimo to w dalszym ciągu mam wątpliwości dotyczące tego jakich produktach nie kupować, a co jest warte zakupu i zdrowe... Znalazłam kilka artykułów na fit.pl, na różnych blogach, ale sama nie wiem... Może najlepiej wybrać się do dietetyka i tam zaciągnąć porady? Tylko boje się kosztów z tym związanych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka chodziła kiedyś do dietetyka w Szczecinie i płaciła za jedną wizytę 100 zł a chodzić musiała co tydzień. Dodatkowy koszt był taki, że ten dietetyk dawał jej na kolejny tydzień szczegółowy jadłospis, a dania w nim zawarte były bardzo wyszukane i drogie. Ja też jestem mocno zaniepokojona konserwantami i całą tą chemią w pożywieniu. Czytam wszystko co mi wpadnie na ten temat, a zaczynam oczywiście od czytania etykiet na produktach, jeszcze w sklepie. Często jest tak, że nie rozumiem tego, co tam napisali i dlatego nie kupuję danej rzeczy. Ale od czego są wynalazki techniki. Zanim odłożę na półkę w sklepie, robię zdjęcie etykiety telefonem, a potem w domu na spokojnie sprawdzam, co znaczy to, czego nie rozumiałam. Czasem okazuje się być to substancja nieszkodliwa i wtedy przy kolejnej okazji już wiem, że mogę dany produkt bez stresu kupić. :) Zapraszam do poczytania mojego bloga, może spodoba Ci się... (mam taką nadzieję ) :) http://pata-patu.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taka aplikacja na telefon, w której można sprawdzać sobie co oznacza dane oznaczenie, Zdrowe Zakupy, bardzo pomocna jeśli mamy jakieś wątpliwości :) no ale najlepiej oczywiście wybierać rzeczy jak najmniej przetworzone, żadnych proszków, fixów, gotowych sosów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×