Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wredna małpa27

konto oszczędnościowe dla dziecka

Polecane posty

Gość wredna małpa27

ktoś takie zakładał i czy to doby pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry, zamierzam założyć, ale nie dam małej na 18 tylko jak znajdzie pracę i będzie chciała wyfrunąć z gniazda, bo to jest dla mnie początek dorosłego życia. Nie będzie wiedziała o tym koncie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garniutr praktycznie
w sumie dobry pomysl ... ja mam takie dla chrzesniaka, pierwszy raz wyplace kase na komunie, drugi na jego slub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
a ile miesięcznie masz zamiar odkładać na to konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanie !!!!!
jest jak dla mnie lepsza inwestycja, inflacja jest teraz wieksza niz jakikolwiek procent na lokacie i za 20 lat pieniadze nie beda nic warte. Corka ma teraz 4 miesiace, za 2 lata planujemy kupic 2 mieskzanie i zamiast odkladac kase na konto, placic rate. Za 20 lat bedzie jak znalazl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie 100 zł, tyle na pewno jestem w stanie. Ale jak się trafi lepszy miesiąc to może więcej. A zawsze to parę kafli na start, czy pralkę, lodówkę czy używany samochód będzie chciała kupić to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanie - oczywiście. Ale my na razie nie mamy takiej zdolności kredytowej. A lepsze coś niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
no ja chcę założyć 2 konta (2 dzieci) .na każde wpłacać 100zł + 3 razy do roku po 400zł na każde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkhkjhkjhkjgh
mi chrzestna założyła takie konto jak miałam 5 lat wypłaciła na moją 18 te urodziny ale kupiła mi pierścionek złoty bo pieniędzy nie starczyło mi na jeansy które miałam upatrzone bo miedzy czasie była denominacja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
My oszczędzamy dla córki na lokatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mnie tez to intresuje . ja patrzyłam na rachunki oszczędnościowe to jakoś mały zysk z tego jest , jakbym wpłacała po 100 zł , to rocznie 1200 , 10 lat - 12 tyś , 18 lat - 21 tyś , a odsetki od tego marne , bo nawet 1000 zł sie nie uzbiera ... Myslałam o jakiejś lokacie , ale sie kompletnie znam , byłam w jednym banku ( bph ) i nie maja takich ofert zabezpieczajacych przyszłosć dziecka . Jakie macie lokaty dla dzieci , gdzie i jaką sie płaci składęi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w dzisiejszych czasach to
nie jest dobry pomysł! Pieniądz z dnia na dzień traci na wartości, a postępujący kryzys to pogarsza. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokaty i konto oszczednościowe to raczej kiepski pomysł, ale moze jakiś fundusz? Chyba firmy ubezpieczeniowe-finansowe (Amplico, AXA, CU itp.) mają takie rzeczy w ofercie - coś jak zbieranie na emeryturę (ma rosnąć szybciej niz inflacja), ale niekoniecznie do wypłacenia na emeryturze, ale moze byc wcześniej. Mi mama założyła coś takiego 15 lat temu (na 20 lat), ale teraz sobei juz sama opłacam roczne składki. Płacę 840 zł rocznie, więc jak się pomnoży przez 20 to kokosów z tego nei będzie - tym bardziej, ze 15 lat temu te 840 zł to było więcej niz moja miesięczna pensja, a teraz jest to tylko jakaś 1/4 mojej pensji. Ale ma byc zwrot wkładów + zyski wypracowane przez tę firmę przez te 20 lat, ale nie mniej niz łacznie 20 tys. złotych. A do tego przez te wszystkei lata jestem też objęta ubezpieczeniem NW. Póki co NW się nei przydało (i lepiej, zeby się nie przydało), ale jednak czlowiek trochę spokojneij się czuje. Moze więc dziecku coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania__854
a moze lepiej na swoim koncie założyć lokate na której odkłądać będizesz na studia dla dziecka (ja tak robie) a dziecku osobne konto http://kontodladziecka.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dla syna założyliśmy polisę oszczędnościową. W Lukasie - Antidotum Pro. Miesięcznie przelewane jest 100zł. Jest to polisa roczna, do przedłużania. Zawsze to na coś tam będzie miał jak dorośnie. Zajdź do Lukasa albo poczytaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _MMORELKA_
my podpisalismy corce cos w rodzaju ubezpieczenia+opcji oszczednosciowej, tzn ma ubezpieczneie gdyby cos nam sie stalo dostanie dosc spore odszkodowanie i czesc kwoty idzie na oszczednosiowe na 20 lat wiec po 20 latach po rozwiazaniu umowy dostanie dodatkowo kase. Zreszta w kazdym momencie moze dostac kase jezeli rozwiazemy umowe tylko adekwatnie mniejszą. Zzalezalo nam na ubezpieczeniu gdyby cos nam sie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze fajne konto jest w PKO BP od 13 roku życia do 18stego. warunki korzystne wydaje mi się: 0 zł za prowadzenie konta 0 zł za krajowe przelewy internetowe 0 zł za dostęp do bankowości elektronicznej (iPKO) 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie https://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/id_product=000000000000452/section=stud/grupa=1/podgrupa=4/pwid=100000902910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość techniczne pytanie
ja mam komornika na głowie a też chce odkładać dla dziecka ,czy takie konta lokaty fundusze dla dziecka podlegają egzekucji komornicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
bzwbk ma ofertę chyba też od 13 ale napewno do 30 roku życia darmowe konto. Pod warunkiem że zostanie wypłacone w ciągu miesiąca 3 razy z bankomatu lub zapłacić karta. Przesyłasz 30 złotych więcej wybierasz 3 razy po dyszce i masz darmowe konto. Ja już wolę dziecku do skarpety chować-pewniejsze pieniądze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bądź sobą chowając do skarpety tracisz bo z roku na rok jest coraz większa inflacja. Ja założyłam córce konto oszczędnościowe 3% to nie wiele ale trzymając w domu odsetki mi od tego nie rosną, a tam zawsze jakiś grosz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PKO Konto Dziecka : 1 konto w polsce dla dzieci poniżej 13. roku życia !!! oprocentowanie środków nawet do 4,5% w skali roku bezpłatne otwarcie, prowadzenie konta oraz przelewy junior.pkobp.pl - pierwszy serwis bankowości dla dzieci poniżej 13. roku życia Link Do Wniosku : http://zapoznajmojaosobe.produktyfinansowe.pl/e/lead/888/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikakaluz
to super nowina ze pomyslano o najmlodszych, bardzo się ciesze ze nie będę musiala wyprawiać mojej małej z torebeczka pełną gotówki na ferie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajka82
^up, lepsze niż oszczędnościowe w twoim przypadku jest IKO dla dziecka, to aplikacja, na którą mozesz przelewać kasę a mały płaci za pomocą telefonu komórkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne jest to konto dla dziecka w PKO BP głównie ze względu na wyjazdy, żeby nie wciskać małemu gotówki a ulokować na koncie. Dodatkowo każą jego wypłatę musi potwierdzić rodzic wiec to juz spora ochrona przez zgubieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newerciara
Ja również uważam,że to bardzo dobre rozwiązanie - dzięki niemu dziecko będzie mogło wybrać pieniądze w danym okresie życia - kiedy będą mu potrzebne.Warto jest sobie zerknąć tutaj: http://www.comperia.pl/konta_oszczednosciowe - na stronie jest porównanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×