Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kontynuacja o partiach w Polsce...

Polecane posty

Gość gość

Temat zniknął, bo tytuł obrażał konkretny elektorat, ale dyskusja była ciekawa, więc kontynuuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że potrzebne są nowe partie, te z poza sejmu i taie, których jeszcze nie ma. Mi najbardziej brakuje takiej liberalnej partii, takiej która reprezentuje idee zdradzone przez PO. Partia taka zmniejszyłaby podatki, oczywiście byłby podatek liniowy. Głownym zadaniem rządu byłoby wspieranie polskiego biznesu, podpisywanie korzystnych umów międzynarodowych. Rząd byłby neutralny w stosunku do wszystkich sąsiadów (w tym Rosji!) żeby zapewnić możliwości wymiany handlowej co bardzo rowinęłoby naszą gospodarkę. Z drugiej strony państwo musiałoby zapewnić wszystkim obywatelom opieke zdrowotną na dobrym poziomie i darmową edukację. Dlatego KNP nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
więc ja odpowiadam ;) "SLD nauczyło się czegoś na aferach- i za nie 1. odpowiedziało 2. odpokutowało PO - nie odpowiedziało na razie za żadną ze swoich afer więc nie ma porównania co ma do zaoferowania PO ? dlaczego głosujecie na PO? (według mnie głosujecie na PO bo jest "modne", a wg. was PiS "zacofane" - ci co głosują na PiS najczęściej mają jakieś poglądy - nawet jeśli totalnie odmienne od moich - ale je mają :)) a wyborcy PO? :D "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śledzisz politykę zagraniczną? Bycie neutralnym wobec Rosji jest aktualnie realizowane. Jeśli dążeniem Rosji jest wykluczanie nas z polityki Zachodu - to jak wyobrażasz sobie nasze własne działania? Czy Ty czytasz coś na temat tego, jak obecna sytuacja jest prezentowana w Rosji? I tu kolejny facepalm - jedynym politykiem, którego cenię w PO jest Sikorski. I jeśli byłabym premierem - tak jak Demokraci wzięli sobie za ministra obrony narodowej Hagela (republikanin, patriota) tak i ja ukradłabym Sikorskiego polityka zagraniczna zaczęła być odpowiednio prowadzona rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najśmieszniejsze jest to jak wyborcy PO zareagowali na afrę taśmową :D "No wiemy, że to złodzieje i chamy, ale ci z pisu są tacy sami to dlaczego mamy inaczej głosować?" A może warto zauważyć, że są inne partie niż PIS, też te spoza sejmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyborcy po potrafią tylko hau, hau tak nasz panie zagłosujemy na was ;) hau hau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za bełkot o Rosji? Nie wierzycie w postulat neutralności? USA i Rosja prowadzą ze sobą przepychanki, ale da się zachować neutralność. Tak jak Węgry, Finlandia czy Austria. Te kraje mają poprawne relacje z Rosją korzystając jednocześnie z członkostwa w UE i NATO. To bardzo dobre dla ich gospodarki. Polskie władze nie potrzebnie prowadzą antyrosyjską politykę na wschodzie. Majdan nic nam nie dał, byliśmy marionetką USA. Teraz stawiają tam pomniki mordercy Banderze. W mediach podsycja się nienawiść do Rosji. Czy tak trudno zrozumieć, że Putin wcale nie chce podbić Polski? :D Wiadomo, że w rosyjskich mediach pokazuje się nas źle, ale to nasze media zaczęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kochany. Postąpiliśmy słusznie - jako lider partnerstwa wschodniego, a w tym momencie sankcje zachodu zaczynają przynosić efekt. Nie zrobiliśmy tego z powodu jakichś sympatii czy antypatii - zrobiliśmy to, bo tak trzeba było - podkreślając jednak otwartość wobec Rosji. Polityka Polski wobec Rosji jest bardzo tolerancyjna - a jakże. Ale to Rosja przeinacza fakty i celowo usuwa nas z gry. To nie jest takie istotne - ale są elementy dla nas ważne - możemy popracować nad innymi źródłami energii lub rynkami zbytu. Orban nie jest dobrym przykładem. :) Twoja propozycja to "czekajmy na to co się stanie" "podkulmy ogon, czekajmy, może nam rzucą ochłap - o wielka Rosja, niech dzieje się jej dobrze" Śmieszna jest ta ugodowość - a zysk gospodarczy jaki ona gwarantuje mierny - od lat byliśmy ugodowi, a mieliśmy najwyższe ceny gazu. :) Jeśli Rosja jest taka godna podziwu - to dlaczego do tej pory nie oddali nam wraku? Jakaś sprawność w działaniu. Ok. Na razie przerywam udział w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nad czym się tu rozwodzić? mądrzy odpowiedzialni za nasz kraj Ludzie głosują na PO. albo PSL. oszołomy na PIS albo inne prawictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosiłam CI o podanie argumentów - jesli ich nie podasz będziesz dla mnie - okropnej, myślącej i krytycznej osoby z lewicy debilem tak już mówiąc wprost - dla mnie elektorat PO jest tępy proszę Cię spróbuj spowodować, że zmienię zdanie i podasz mi merytoryczne powody (czyli nie "PiS to i owo") dla których warto głosować na PO od ręki - czekam - przeczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha to dobre :D Cała polska polityka w obec Rosji to bycie "pinczerem USA". Gdzie jest Ameryka, a gdzie Polska? I jaki jest rozmiar ich gospodarki w porównaniu do naszej? Oni moga sobie pozwolić na woje handlową z Rosją. To sie im opłaca, bo uzależniają od siebie Europę. Ale sankcje najbardzij walą w nas. Bo jesteśmy dokładnie pomiędzy Rosją, a Zachodem i moglibyśmy na tym bardzo zarobić gdyby nnie ślepa rusofobia. Rosji te sankcje wcale nie ruszają. Jedyne co zrobili to bardzo zbliżyli się do Chin co opłaca się obydwu tym państom. Rubel też już idzie w góre, bo spekulacja się skończyła, rynek sie połapał, że te sankcje im za bardzo nie zaszkodzą. A co my dostaniemy od Jankesów? Nawet wiz nam nie dali. Orban jest świetnym pszykładem, bo to patriota i podejmuje racjonalne decyzje. Polska jest podobną gospodarką do Węgier. Kraje takie jak nasze powinny na pierwszym miejscu stawiać rozwój gospodarczy póki nie dojdziemy do poziomy Europy zachodniej. Musimy handlować z każdym i rosnąć w siłę. I to nie jest czas żeby mieszać się w wewnętrzne sprawy swoich sąsiadów i obalać ich rządy. Węgry tego nie robią i to im się opłaci, prędzej dojdą do europejskiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orban jest ultraprawicowy - to niemal faszysta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najistotniejsze sankcje to sankcje USA i Arabii Saudyjskiej obniżających ceny ropy naftowej i to obecnie dusi Rosję :) a co do rynków zbytu - uważam że i my powinniśmy szukać zbytu w Chinach, Indiach, choć nie odpowiada mi mentalność ludzi z krajów arabskich - to i w krajach arabskich Nie masz tak naprawdę nic do zaoferowania. Nie masz też wizji odpowiedniego działania. Nigdy wobec Rosji nie występowaliśmy osobiście - ale stosujemy wspólny unijny front. :) Rosyjska gospodarka nie jest zbyt atrakcyjna. Owszem - to rynek zbytu, ale nie jedyny. Poprzednia postawa nie dawała nam żadnych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego, że jest nacjonalistą? Może mi sie nie podobać jego skrajność i politya podatkowa, ale w porównaniu z polskimi głowami państwa po 89 jest bez porównania lepszym, skuteczniejszym politykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak napraw widać, że posługujesz się tylko hasłami - a nie śledzisz wypadków ani działań Rosji, ani polityki wewnętrznej Rosji, ani nawet stanowiska, jakie reprezentuje Polska :) ani nawet nie znasz stanowiska całej UE chyba i ich motywacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś tu napisał ze mądrzy głosują na PO ? Cha cha cha no bardzo mądrzy po tylu aferach , powrocie cenzury , aresztowan dziennikarzy , milionowych odprawach .No bardzo mądrzy ci wyborcy bardzo .Jeszcze ostatnie wybory do tego dodac .cha cha cha cha cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do... gość dziś xNapisałaś:x"Partia taka zmniejszyłaby podatki, oczywiście byłby podatek liniowy. "xA zaraz potem:x"Z drugiej strony państwo musiałoby zapewnić wszystkim obywatelom opieke zdrowotną na dobrym poziomie i darmową edukację. "xxxCzyli wg Ciebie można zmniejszyć podatki i zwiększyć wydatki...A różnica zapewne spadnie z nieba w postaci manny wymieszanej z euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę. Póki co rozwijamy się szybciej gospodarczo od Węgier. :) Putin jest śmieszny. Musi mieć wroga, by utrzyma się u władzy. Mit wielkorosjski pozwala ludziom znosić to, jak wygląda obecne państwo - czyli ograniczanie wolności słowa i kiepską sytuację gospodarczą. To samo było w hitlerowskich Niemczech - był wróg, było poparcie i uzasadnienie dla trudnej sytuacji. Oczywiście dochodzi do tego ogólnie narodowa mentalność. Ale. Żeby Rosja zaczęła się rozwijać - musiałaby zmienić system z oligarchicznego na demokratyczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powrocie cenzury , aresztowan dziennikarzy xxDziennikarze zostali aresztowani i są sądzeni za popełnione przestępstwa.Cenzura nie wróciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A p co niszczyć sobie relacje z SĄSIADEM i szukać rynków na pustyni czy w lasach tropikalnych? :D Kto najgłośniej krzyczał i podskakiwał , że "trzeba stworzyć front unijny"? Czy to nie jest otwarta wrogość w obec Rosji? Zobacz na Niemcy i Francje. To Polska jest "głosem ameryki" w UE, znowu pojawia się mentalność kundla gryzącego niedźwiedzia w d**e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ja to pisałam. :) Mamy tu jeszcze jakąś panią? Może mamy. Nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie my niszczymy tę relację. Jeśli zaczniesz myśleć i spróbujesz ocenić postępowanie Rosji i Putina zauważysz pewien stały rys. I prowadzenie polityki zagranicznej wobec takiej postawy sąsiada nie jst tak idiotycznie proste, jak myślisz. :) Zamiast rzucać pustymi hasłami - zacznij szukać, czytać, na moment nie miej zdania - a potem spróbuj je sobie WYROBIĆ. Myślenie ma kolosalną przyszłość ponoć. :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto mówi, że mielibyśmy zwiększyć wydatki? To absurd. Zobacz ile pieniędzy teraz się marnuje. Wystarcy przestać je marnować, wywalić część urzędników. A jak biznes będzie się rozwijał to te wpływy do budżetu będą coraz większe, bo gospodarka będzie rosła. Czyli z roku na rok państwo bęedzie mogło oferowac obywatelom lepsze usługi. Tak zbudowano Zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to Szatynie chyba znalazłeś swojego adwersarza. Pogadajcie sobie. A ja - ta płci żeńskiej - tak jak wspominałam na razie puszczam wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast rzucać pustymi hasłami - zacznij szukać, czytać, na moment nie miej zdania - a potem spróbuj je sobie WYROBIĆ. XXX To ty powinieneś to zrobić, ja posiadam informacje z niezależnych źródeł i myśle samodzielnie, a ty pewno jesteś zomie TVN i Wyborczej :D O to ci chodziło żebym przeczytał? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Shatyn a skąd ty wiesz ze dziennikarze popelnili przestepstwa ? Sąd jeszcze wyroku nie wydał .Masz jakieś nieoficjalne wiadomosci ? PO chce ich ukarania to sąd ukarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam wp.pl onet, wyborczą, słucham radia, używam tweetera, gdzie śledzę parę wątków i mam szansę obserwować głosy z jednej i drugiej strony. :) TVN jest dziennikarsko szmatławy. :) POwy - oczywiście, że rzucam okiem, ale najczęściej w niedzielę na "Kawą na ławę" i późniejszy przegląd prasowy. Do faktów wcale nie jest tak trudno dotrzeć. Niezależne? Czy może Russia Today? :D Oj, nie zmądrzejesz nigdy. Pomyśl - jest tak, jak chcesz - popieramy działania Rosji i jej łamanie umów i co wtedy? Jeśli umowy nie mają znaczenia, to takie Nato, czy Unia ma znaczenie? Czy ONZ? Chyba nie. Masz mentalność poddanego, lizusa, tępego podwykonawcy. Idealnie zgrywałbyś się ze społeczeństwem rosyjskim - bo niestety elity są tam wybijane co jakiś czas. A podziwiam rosyjskich aktywistów. :) Więc po raz trzeci - do widzenia. Mądrzy głosują na lewicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto mówi, że mielibyśmy zwiększyć wydatki? To absurd. Zobacz ile pieniędzy teraz się marnuje. Wystarcy przestać je marnować, wywalić część urzędników. A jak biznes będzie się rozwijał to te wpływy do budżetu będą coraz większe, bo gospodarka będzie rosła. Czyli z roku na rok państwo bęedzie mogło oferowac obywatelom lepsze usługi. Tak zbudowano Zachód.xxxI tak właśnie się dzieje. Bo to proces na wiele dziesiątków lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Shatyn a skąd ty wiesz ze dziennikarze popelnili przestepstwa ? Sąd jeszcze wyroku nie wydał .Masz jakieś nieoficjalne wiadomosci ? PO chce ich ukarania to sąd ukarze ?xxxSkoro nie opuścili pomieszczeń PKW na wezwanie policji tzn że popełnili przestępstwo.To wiadomo oficjalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PO chce ich ukarania to sąd ukarze ?xxSądy w Polsce są niezależne.Jak widze jeszcze tkwisz w poprzednim ustroju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×