Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stylish29

KOSMETYKI NATURALNE- zna sie ktos?

Polecane posty

Gość stylish29

czy jest tu osoba ktora doradzila by mi odnosnie kosmetykow naturalnych (np skladajace sie z ziół) chce zmienic kosmetyki chemiczne na bardziej naturalne ale nie mam pojecia jakie firmy takie kosmetyki produkuja- wogole sie na tym nie znam i nie wiem od czego zaczac:S. glownie chodzi mi o pielegnacje twarzy- kremy, peeling, ewentualnie podklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda jest taka,ze
tez mnie to ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
wejdz na wizaz tam jest topik o "zakazanych" skladnikach. generanie jest troche firm robiacych naturalne kosmetyki: alterra, alverde, syveco, sante, alva, aa eco, floslek ma serie naturalna, orientana, dr scheller, green pharmacy ma tez nie do konca 100% naturtalne ale przyzwoite kosmetyki, aok, suhada, yves rocher ale raczej marnej jakosci i ze sporą domieszką chemii ale mimo wszystko lepsze niz typowo chemiczne, l'biotica ma dosc naturalne produkty, noni care, organix, niektore produkty z oriflame z seri nature cos tam maja dosc fajne składy, fitomed jest mniej chemiczny niz drogeryjne szajstwo, jeszcze jest natura officinalis chociaz za ich produktami nie przepadam ale tez bazują na naturanych wyciągach w ponad 90% jakos, bioarp, i wiecej nie pamieam chociaz tych firm jest od groma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
zsk też ale nie radzę kombinować samemu zanim się nie zapozna lepiej ze składami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura z kurnika
biochemia urody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfrklii
Na biochemiaurody.com są już gotowe zestawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
a też prawda :) chociaż ja przyznam że lubię kupić coś ładnie pachnącego z drogerii też ;) ae i tak zdecydowana większość mojej pieęgnacji jest naturalna. chocby czyste oleje. gorzej z kolorówką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio odkryłam firmę FITOMED , naturalne, polskie kosmetyki na bazie ziół, roślin, olejków... zamówiłam sobie krem do twarzy, olejek pomarańczowy do mycia i wodę różaną jako tonik...BOŻE, TAKIEJ CERY to ja nigdy w życiu nie miałam :) a co najśmieszniejsze i najfajniejsze, to ich cena- przykładowo żel do mycia twarzy to koszt ok. 8 zł :) krem? 20, a woda różana- 10 niestety, problem jest z dostępnością, ja zamawiam na fitomed.pl ... mogę polecić także olej kokosowy:) multikosmetyk- na twarz , na ciało, na włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
fitomed ma sporą domieszkę chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest dosc proste masz rację:) ale dotyczy to raczej szamponów, odżywek czy żeli pod prysznic tej firmy! ich kremy, wody (lawendowa, różana) czy olejki myjące są OK:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na niektóre "EKOLOGICZNE" kosmetyki nalezy baaardzo uważać, ja zaufałam odżywce alterry i niestety- przesuszone włosy ! (alkohol w składzie!) , to samo dotyczy green pharmacy- ich żel do mycia twarzy (szałwiowy) baaardzo podrażnił mi twarz- zawiera detergent ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
no wlasnie w kremach są niefajne składniki, pochodne ropy naftowej. na moja skore to zle dziala, jesli na Twoja dziaa dobrze - to jest najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
alkohol w naturalnych produktach jest konserwantem. to prawda, niektorym szkodzi, akurat ja uzywalam odzywek alterry i alverde i masek i mi ten alkohol nic zlego nie zrobil, alle trzeba dobrac do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfrklii
To może polecicie coś pod oczy? Mam strasznie suchą skórę w tych okolicach, rano często zapuchnięte powieki, sińce, no i przeklęte zmarszczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
olej arganowy, kokosowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
dzieki za podpowiedzi, z tym ze np na mazidla samemu trzeba sobie dobrac skladniki a ja sie na tym nie znam. chodzi mi o gotowe receptury. Fitomed jest w dobrej cenie ale tam jest tylko krem tlusty poltlusty i nawilzajacy a ja potrzebuje matujacego:(. na biochemia urody znalazlam matujacy ale jest napisane ze trwalosc 2 tyg- czy z otrzymanych skladnikow moge wykorzystac do produkcji kremu 50% kazdego ze skladnikow a po 2 tyg pozostale 50% (wtedy bede miala na miesiac kremm ktorego i tak nie zuzyje bo zazwyczaj miesiecznie zuzywam okolo 20ml a ten ma 50ml) czy musze od razu wymieszac wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
ten nawilzajacy z fitomedu (z pomarancza zdaje sie on jest) on ma miec wlasciwosci lekko matujące. na matowienie skory polecam mydlo boniderm :) jak raz na jakis czas zrobisz sobie z niego taką maskę, ze na umytą buzie na te przetluszczające sie miejsca nalozysz troche tego mydla i potrzymasz ze 3 minutki, to skora sie mniej tlusci a jednoczesnie nie wysuszy Ci. u mnie to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfrklii
Znalazłam ostatnio na tej właśnie stronie eliksir winogronowy - zastanawiam się nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
tak pomaranczowy. tak pisze ze ma wlasciwosci matujace ale czy bedzie matujacy:)? ostatnio z mydelek uzywam Aleppo z syrii i tez wydaje mi sie ze troche zapobiega swieceniu- wlasnie trzymalam go na twarzy 3min:) Uzywasz tych kremow z fitomed? chociaztroche pomogly na poprawe kondycji skory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
uzywalam kosmetykow fitomed niestety mnie uczulaly, dlatego przestalam. wlasnie chodzi o ta domieszke glikoli przede wszystkim, one sa dla mnie silnie alergizujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
aha. mnie zadko cos uczula wiec tutaj tez nie powinno byc problemu. zapytam jeszcze- jesli przezucilas sie na inne kosmetyki naturalne to moge wiedziec jakie? jesli sa godne polecenia oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
naturalne oleje :) a jesli chodzi o wlosy to wlasnie szampony z green pharmacy sie u mnie bardzo dobrze sprawdzają :) a tak to suhada i alterra niektore produkty, alverde tez. cos tam z l'biotiki mam, lubie glinki i hydrolaty z fitomedu kupowac bo mieszkam niedalko nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
a arganowy uwazasz ze jest ok? bo wlasnie przymierzam sie do zakupu i dodaniu go do kremu na noc. na dzien wole nie ryzykowac bo i bez oleju wystarczajaco sie swiece:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dosc proste
uzywalam doslownie probki, on sie swietnie wchlania wiec nie musisz miec obaw. dla mnie genialny :) tez planuje kupic ale to dopieero jak zuzyje swoje zapasy :P i powiem Ci ze taka pielegnacja, bardzo prosta i naturalna, znacznie poprawila stan mojej skory. nie jest ona idealna, nigdy nie byla, bo mam alergie "na wszystko" ;) ale jest o niebo lepiej. ide spac, dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylish29
dzieki, dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franka231w
Ja od siebie polecam http://www.babor-bb.pl/ rewelacyjne naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy poznań marki babor poznań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak na początku wątku było napisane firm co produkują naturalne kosmetyki jest mnóstwo ale ile w nich naturalnych składników a ile chemii, to się nie dowiesz dlatego najlepiej sięgać po te naturalne z ekologicznym certyfikatem np. Ecocert albo innym bo wtedy wiadomo, że większość ze składników jest naturalna i to często z czystych ekologicznych upraw. I te ekologiczne z certyfikatem nie mogą mieć w składzie szkodliwej chemii i są rzeczywiście lepsze. Mydła bez wysuszających SLS-ów, szampony, kremy, fluidy bez silikonu. Długo by pisać. Polecam poczytać w necie na ten temat żeby świadomie wybierać to co dla nas dobre a nie to co chcą nam sprzedać. Ja kupuję kosmetyki firm: Alva Naturkosmetik, Green People, John Masters Organics, Nafha, Ekia, Sante Naturkosmetik, Born to Bio, Speick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×