Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zostanę bankrutem:):)

koszt budowy domu

Polecane posty

Gość zostanę bankrutem:):)

Witam,mam pytanko związane z kosztem wybudowania domu. Działeczkę dostaliśmy z mężem w prezencie,więc już 1 problem z głowy.Na nasz przyszły domek (w stylu dworku,max 120m2) mamy przeznaczone 300 tys zł.Obawiam się,że to za mało.Namawiam męża na kupno mieszkania,ale on jest uparty jak osioł i nie chce o tym słyszeć.Jak myślicie,czy te trzy stówy wystarczą,żeby zbudować dom pod klucz? Wieciej pieniędzy nie możemy na niego przeznaczyć i strasznie się boję,że któregoś dnia budowa stanie w miejscu i zostaniemy z niczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawiam sie ze 300tys
to za malo pod klucz na stan surowy starczy ale wykonczenie go od srodka to spory koszt, zreszto wszystko zalezy z jakich materialow bedziecie go budowac, czym ocieplac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pitolicie kolezanki.... zrob sobie kosztorys - za 300 tysiecy z mebelkami sie zmiescisz.... a budowac ma ci firma czy systemem gospodarczym? Wiesz - oczywiscie ze mozna wydac na taki dom i milion jak sie z marmuru kible robi, ale 300 ci spokojnie wystarczy. Tylko wybierz odpowiedni projekt bez udziwnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmgdxtyyyyyy
my za sama dzialke dalismy prawie 200tys a ty chceszesz za 300 tys dom, postawic phi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blachara masz takie pojecie
o kosztach jak nie wiem za 300 tys pod klucz i umeblowany?? ahahah powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Nie wiem po ile stoją działki w Twojej okolicy,nasza ma 25 ar,jest połozona na górskim stoku,piękne widoki,dojazd drogą asfaltową.Kosztowała 100 tys.Kupiona w tym roku.Za 2 lata można na niej budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Nie umeblowany,ale żeby podłogi,gładzie,instalacje itd były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy chyba czytac nie umiecie - ona ma dzialke, wybrac projekt domu bez udziwnien, z dwuspadowym dachem, bez miliona okien, budowac z maxa, 300 tys - spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
A z doświadczenia wiem ile kosztuje głupi remont mieszkania.Zawsze koszty są o wiele wyższe i się zakłada.Po drodze musi coś "wyskoczyć". Dlatego tak mnie przeraża ten dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólidealna
wystarczy :) trzeba oczywiście zwracać uwagę z czego będzie ten dom budowany , ciąć koszty - bo każda glupota to pieniądze i liczyć siez tym ,ze nie wprowadzisz sie do umeblowanego domu - ale wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólidealna
jeśli jeszcze potraficie coś zrobić sami - cokolwiek - to już są pieniądze zaoszczedzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ci co mowia ze ja sie nie znam - jak ktos sie nie zna, na sama firme budowlana wybula 3 razy wiecej niz potrzeba, to i koszty mu wychodza jakie wychodza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. ja mieszkam w miescie ok 200 tys mieszkancow - domy w stanie deweloperskim u mnie mozna kupic za okolo 350 - 400 tys... w tym dzialka i oczywiscie zarobek developera... wiec jakim cudem majac dzialke za 300 tys domu nie wybuduje? ok - bedziecie krzyczec ze inne miastoo, ze drozej - ale materialy budowlane w calym kraju niewiele sie roznia cenammi.... a przypominam: autorka ma dzialke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze kupujcie co sie da w promocji. Jeśli potraficie coś zrobić sami, znacie się na budowlance to też pieniążki do zaoszczędzenia. dach możesz pokryc blachą nie dachówka. Jesli najmowac firme to kogos typu złota rączka i tylko majstra z papierkiem. ale na ocieplaniu i oknach (jakościowo) nie ma co oszczędzać :) mój sąsiad budował 3 lata temu dom i większość rzeczy robił sam wiec wyszło go ok 300tys tylko on ma dom 160mkw :) musisz pokombinowac i możecie sie wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Jeszcze znajomy mi opowiadał,że wzięli z żoną 500tys kredytu (dom pod Warszawą).Pieniążki szybko się skonczyły,domek owszem stoi,ale w stanie surowym.Drugiego kredytu juz nie dostaną,bo zdolności brak. I są jednym słowem w d...Dalej kątem u teściów mieszkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to blacharo tak na chlopski
rozum skoro koszt postawienie i zrobienie go to tylko 300tys to po kiego ludzie kupuja mieszkania w blokach gdzie za polowe wielkosci tego domu musza placic po tyle co za ten dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólidealna
ach i milion moz na roztrwonić - jak sie chce :) niech mąż forsę krótko trzyma - i wydaje tylko na budowe- to sie zmieścicie i to spokojne . najważniejsze to nie popadać w skrejności i pamietac ,ze na pewnych rzeczach da sie oszczędizć a na niektórych nie . dla kazej sprawy jest kilka rozwiażań i mozan wybrać - niekonieczniej najtańsze - ale kompromis jesst mozliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo moze ci ludzie dzialki nie maja, i jezeli doliczysz do tego koszt dzialki to ci wychodzi juz tyle samo? i moze wola w mieszkaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkmfkl
ja mam dom 120mk fajny w stylu dworku .Mialem do dyspozycji 350tys dzialka 80 tys a reszte na dom .Wyrobilem sie w tej kwocie,dom umeblowany i jeszcze troche kasy zostalo ale glazure tesc ukladal ,sciany malowalem razem z nim wiec jesli sie ma 350 tys to mozna domek pobudowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Firmę mamy solidną,polecaną przez znajomych.Faktury nie chcę,bo i tak nic nie odpisze od podatku.Bez faktury o wiele taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie polidealna, mozna budowac z maxa za 2 zlote, i mozna budowac z porotherma za 4 zlote.... mozna pokryc dachowka za 50 tysiecy, a mozna blachodachowka za 20 tysiecy mozna wybrac kolor bialy za 3 tysiace i kolor zielony za 8 tysiecy :) i tak przy kazdej jednej malutkiej rzeczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to blacharo tak na chlopski
a moze dlatego ze sa tansze? pare lat temu za 300 tys by sie wyrobila ale nie teraz policz sobie chodzby same tynki ile biora za m2 ,300 tys na stan surowy starczy na wykonczenie nawet skromne niech doliczy z 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólidealna
a materialy kto bęzie zamiawial ? kto będzie zajmowa sie cenami ? przecież jak zajmnie sie tym firma - czyli obcy ludzie - to nic nie oszczęsdzicie - bo co im za roznica czy pustak jest za 2 z czy za 4 ? - i tak nie oni pacą . niech maz sie zajmuje maretiaem - znajdzie hurtownie- każda prawie daje upusty i można sie taggować - nikt tak nie obroni waszej forsy jak wy sami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci tak :) jeśli masz jedna firme to sprawdz czy oni wszystko robia sami czy musza brać podwykonawców... bo jesli biora podwykonawców to sami coś na nich zarabiaja a co ty możesz zaoszczędzić :) aaa jeśli chodzi o tynki to rób cemetowo-wapienne. Są tańsze od gipsowych i jednocześnie trwalsze. ile u was za tynki biorą za metr? pytam z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Mąż ze względu na swoje stanowisko ma bardzo dużo znajomości i może liczyć na spore rabaty.Tak że część mat.budowlanych uda nam się kupić naprawdę tanio.Ale wiadomo,że nie wszystko.Chcemy na początek tylko 1 pokój wykończyć,jakaś kuchnia i łazienka,żeby tylko się wprowadzić.Resztę będziemy sobie pomalutku sami robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee to spokojnie się wyrobicie :) tylko pilnujcie robotników i najlepiej jeśli firma budowlana nie bedzie zajmowac się kupnem materiałow i brasniem podwykonawców :) ale jak juz będziecie wykańczać dom to takie sprawy jak tynki okna lepiej wykonywac wszystko na raz (a nie np. tylko na dole a na górze kiedys tam w przyszłoścci) tak samo drzwi do pokoii :) możecie zaoszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Jeszcze nie wiem.Na razie musimy zamówić projekt,dopiero potem nam zrobią kosztorys.Tylko ja tam w te kosztorysy nie wierzę.Zawsze wyjdzie więcej. Firma robi wszystko od a do z,nie biorą podwykonawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
ufff,troszkę mi ulżyło... Ale i tak stracha mam.Poczekamy,zobaczymy jak gość wyceni swój cenny czas i możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem spokojnie postawisz dom, a nawet umieblujesz... przecież jak stawiasz dom to mniej wiecej potrzebujesz 200 tys ...są osoby którym bank nie daje wiecej kredytu niz 150 tys a jednak sie stawiają...znam osobiscie rodzinkę która wybudowała dom i umeblowała za 150 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×