Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

koszty zycia w polsce a w anglii

Polecane posty

Gość gość

W Polsce: Praca 1500 zl I za to moi mili: Wynajmicie mieszkanie, kupcie książki do szkoly dziecku, leki, ubrania, jedzenie itp A w anglii jakby nie patrzeć wynajem tańszy ( jak nie londyn) jedzenie itp tez. Ci co w uk nie mieszkają niech sie nie mądrza bo nie mają pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i rzecz najważniejsza - w uk nie kupuje się wyprawek do szkoły!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktos z gooowna PL wylazl to i sraczka UK mu starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"i rzecz najważniejsza - w uk nie kupuje się wyprawek do szkoły!!!" Hahaha ale sie kupuje mundurki, koszulki, spodnie, dresy i 100 innych pierdol , na ktore czasami trzeba wydac ponad stowe jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha, ale książek się nie kupuje ani zeszytów, ani przyborów szkolnych! a w polsce to dresów koszulek i spodni się nie kupuje, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorzej jak dziad pojedzie za granice zachlystuje sie kazdym goownem, byle zagranicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w Polsce, dzieciom dresy i koszulki na wf spadają z nieba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli podręczniki to najważniejszy argument? No bez przesady, jakby to był jedyny istotny wydatek, no i jakby wszyscy dzieci mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro juz przeliczacie to mozecie mi powiedziec jak liczycie tego funta do zlotego-zeby porownac te koszty?? no chyba ze to zwykle pyskowanie..ja mam a ty nie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja liczę funty na złotówki raz w roku w wakacje jak jadę na Polskie morze. Bo chociaż mogę sobie pozwolić,a w Polsce ? W Polsce złotówki,złotówki nad morze nie bo ksiązki 1000zł albo i lepiej +inne rzeczy. A tak? Tu stać mnie coś wynająć, miesiąc temu zabrałem dziecko i żonę do disneylandu w Paryżu. W Polsce? Klepalibyśmy dalej biedę na providencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
licz jeden do jednego 6 funtów na godzinę masz w UK -i 6 zł masz na godzinę w Polsce a teraz policz ile litrów paliwa, ile chlebów i innych rzeczy jesteś w stanie kupić za godzinę pracy w obu krajach i porównaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda. 6f: 6zł: 1000zł: 1000f: 1300zł: 1300f: pokaż różnicę i zobaczymy czy lepiej ustawisz się w Polsce czy w Wielkiej Brytanii. Jak ktoś w Polsce ma z jednej pensji min.3000zł ok,też bym w niej został. I do tego umowę oczywiście,a nie tyranie na budowie na czarno po 14 godzin,bo tak to i ja robiłem w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uk - 6f - 4 litry paliwa Polska - 6 zł - 1 litr paliwa uk - 6 f - 6 bochenków chleba Polska - 6 zł - niecałe 2 bochenki chleba dociera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"i rzecz najważniejsza - w uk nie kupuje się wyprawek do szkoły!!!" Hahaha ale sie kupuje mundurki, koszulki, spodnie, dresy i 100 innych pie**ol , na ktore czasami trzeba wydac ponad stowe jak nic.> otóż to ty tępa strzało na jeden c****j wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest jedna różnica wy tępe strzały w polsce nie ma pracy a UK jest gdyby w PL była praca dla każdego bylyby pieniądze a wtedy w c****ju miałby każdy Polak waszą anglie czy niemcy i inny podobnie gofffniany kraj w ktorym zyje się tylko dla kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodź kup w Polsce za 1200 zł książki,ubranie i inne. W Anglii chociaż książek nie kupuję. I tańsze mam jedzenie(choćby pieczywo). Zresztą ubrania też. Idiota nie zrozumie. Spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"i rzecz najważniejsza - w uk nie kupuje się wyprawek do szkoły!!!" Hahaha ale sie kupuje mundurki, koszulki, spodnie, dresy i 100 innych pie**ol , na ktore czasami trzeba wydac ponad stowe jak nic.> otóż to ty tępa strzało na jeden c****j wychodzi xxx naucz się liczyć bezmózgowcu a dopiero potem zabieraj głos mnie mundurek i stój na PE kosztował całe 25 funtów (!!!) - moją siostrę w Polsce wyprawka szkolna ok 1300 zł - rzeczywiście, na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
----------------------mnie mundurek i stój na PE kosztował całe 25 funtów (!!!) - moją siostrę w Polsce wyprawka szkolna ok 1300 zł - -------------podkoszulki 5f ---------------kiecka 8f --------------rajtki5f ----------------buty 20f. SZKOLA. ------------t-shirt 5f -------------bluza szkolna 10f --------------pe tshirtt-shirt 8f ---------------TERAZ LICZCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha ebane qrwiszony emigracyjne. Wyprawki dla dzieci sa glownym kryterium dlaczego tam siedzicie. Gratuluje wam mozgow tepe dzidy i oblesne niemoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dlatego aby z dala od takich s*******i polskich jak ty co jedynie maja kupe w majtach złotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajni ci ludzie :-) jak wam to pomoże w terapii to wam ja przytakne tak w polsxe lepiej mi sie zylo za 1300 zl niz tutaj w anglii :-) jest bardzo zle ze nie musze kupować ksiazek . Moze wasz stam zdrowia sie polepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem .. Mnie mundurek kosztował 75f , Spodnie 12 Koszula 8 Krawat 6 Buty 25 Plecak 20 PE kit koszulka spodenki trampki skarpety 20f I to podwójnie bo mam bliźniaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne ze taniej jest w UK i to bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taniej, jak mieszkacie w 1 pokoiku i dzielicie dom z kilkoma osobami plus kupujecie rzeczy jedzeniopodobne Spróbujcie sami wynająć mieszkanie, bądź kupić kiedyś własne ! Popłaćcie rachunki - wodę, prąd, gaz, council tax, internet, tv, telefony Kupujecie normalne jedzenie, nie value i smart price czy puszki Utrzymajcie samochód, zapłaćcie co miesiąc za ubezpieczenie, paliwo doliczcie parkingi, podatek drogowy, przegląd, opony, serwisy, oleje… Pójdźcie do lekarza lub dentysty w razie potrzeby, do fryzjera, na siłownię czy do kosmetyczki Do kina, pubu, restauracji - na miasto choć raz w tygodniu Kupujcie porządne ubrania. buty, kosmetyki, perfumy… Opłaćcie bez problemu nowa pralkę czy telefon jak stare wyzioną ducha… Wyjedzcie ze dwa razy w roku na wakacje I spróbujcie jeszcze coś odłożyć I co ? Jesteście w stanie tak w UK żyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniales jeszcze dodac: wyslijcie dziecko do zlobka lub przedszkola 900 - 1000 funtow miesiecznie. I to za jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat mieszkam w domu 3 bed sama tylko z dziecmi, nie wyanjamuje zadnego pokoju . I z nikim nie dziele. No ale wy wiecie lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak i ciągniesz benefity, bo bez tego byście zdechli z głodu pod mostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie potrzebuje mieć własnego mieszkania bo jestem tu tylko czasowo, nie mam zamiaru inwestować w dom.inwestuje w wykształcenie moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainwestuj tez w swoje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D Ja akurat wykształcenie mam:) naprawde nie musisz mi rad udzielać. Poradzę sobie i bez ciebie prostaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×