Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kregarz i nastawianie szyi.

Polecane posty

Gość gość

Otóż, chodzę do kregarza, mam 20 lat, ale jestem wysoka i juz mi dysk wyskakuje. Miałam juz moze 8 wizytę. Ogólnie bol w nodze i rwanie w ręce praktycznie minęły, jeszcze boli po nastawianiu, ale po kilku dniach troche popyka zależy jak chodzę jakie pozycje przyjmuje i w końcu jest ok. Zatem zastanawiam sie czy sens jest jeszcze chodzić bo juz mam tylko raz na tydzien chodzić. Ale nie wiem czy nie lepiej juz cwiczenia robic i na basen chodzić. Ale nie w tym problem. Uszkodzilam sobie plecy nieodpowiednie ćwicząc. Sama chciałam sie nastawić i w rezultacie wtedy mnie dopadł ten bol reki, a pózniej przy jednym ćwiczeniu bardzo mocno przeskocxylo mi cos w szyi i potem przez dluuugi czas bolała mnie głowa, zawroty itd. Kregarz wyczuł ze cos tam w szyi mam, ale nie podejmował sie nastawiania tylko robił to takich przyrządem. Juz praktycznie wszystko minęło, ale na poprzedniej wizycie spotkałam innego lekarza (bo tam jest tak ze sie wchodzi bez umówienie) ktory tez był dobry, nawet bardziej delikatniejsze i bardziej doświadczony. Raz zrobił mi tylko takie naciąganie szyi gdzie delikatnie ledwo ledwo ale cos pyk elo, jednak poprzednio zrobił mi nastawianie (mowil ze delikatnie tylko zrobi No to myslalm ze tylko mi naciąganie delikatnie ta szyje, bo bardzo sie boje nastawiania szyi) ale nie spodziewałam sie jednak nastawiania. Ale stało sie. Delikatnie powoli manipulował szyja i to nie było takie krakniecie bum! Wiecie takie mocne, i szyji nie miałam na bok przekreconej. Tylko tak wziął głowę, naciągnął i tak lekutki niby szarpnął jednak czułam kraki w kilku miejsca h i były one słyszalne. Moze tak jakbyście sobie palcami strzelali. Od razu jak usiadłam to bardzo mi sie w głowie kręciło i po czasie tak mnie szyja bolała jak za tym pierwszym razem (wtedy miałam tez w głównej mierze mieście pomaciagane). No i głowa mnie bardzo bolała. Teraz jest drugi dzien i szyja boli jak podniósł głowę do góry to jakby cos tam przeszkadzało. Generalnie nie jest juz tak złe ale czuje taka ciężkośc, po jednej stronie spięte miesnie i czasami ten bol do głowy idzie. Wiem se po mastawianiu nawet 3 dni sie moze bol utrzymywać, ale i tak jestem bardzo zła na siebie. Teraz nie wiem czy zaprzestać chodzić do kregarza czy jednak jak bol w szyi nie minie i nadal bedzie cos przeszkadzać to czy isc do tego pierwszego doktorka i on tylko tym przyrządem zrobi? On generalnie jest niegroźny a nawet przyjemny. Ten przyrząd. Pytam tu o rade, bo nie mam nikogo u sobie,kto by sie na tym znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze jedno, czy wy mieliście nastawiania szyje i jak sie po tym czułyscie? Czy jakies bole, gardła, twarzy, uczucie zatkanego ucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha No i generalnie zależy jak ruszę szyja to ona mi juz sama przeskakuje. Co jest oczywiście wkurzające... Bo wiecie jak raz sie cos zacznie nastawiac to juz trzeba chodzić,.. Ale mam nadzieje ze jak przestanę teraz manipulować ta szyja to bedzie dobrze z czasem. Bo przecież to tylko jeden raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szyji nie wolno nastawiać, bo można na stałe uszkodzić kregosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym wiem... Jednak pytam o rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już trochę czasu minęło. Szyja boli miej ale nadal boli. Bole głowy sa chociaż mniejsze. Najgorsze jest to ze jak jestem dłużej w jednej pozycji to szyja mnie zaczyna bolec a tego wcześniej nie miałam. I do tego mam bole reki, mrowienie, ciężkośc i szybko sie meczy. Czy to moze byc dyskopatia szyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Najpierw porozmawiaj z kręgarzem ,co on o tym sądzi. Korzystasz z jego zabiegów a za chwilę ćwiczysz sama i w ten sposób możesz pogarszać efekty jego działań, schorzenia kręgosłupa wymagają niekiedy długotrwałej rehabilitacji i nic na siłę nie przyspieszysz . Pozdrawiam Arion-bioenergoterapeuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośća
Dzięki Arion. Ta rozmawialm. Pływanie wskazanie i wybrał mi cwiczenia z listy ktora mu pokazalm ktore moge robic. Mam taka bułkę przy kręgosłupie na szyji, ona mnie bardzo boli jak dotknę, czy jak sie schyle i szyja mi sie meczy. Teraz kregarz robi mi na szyje tylko tym przyrządem nigdy więcej sie nie dam nastawiac szyji z rezta nie chciałam. Przyrząd przynosi ulgę, ale myśle ze i tak wybiorę sie do lekarza i zrobię zdjęcie, bo moze to przepuklina albo cos. Jak pewna pozycje głowy zrobię to bardzo mocno mi sie zaczyna kręcić. Taka gulka sama nie zniknie od razu po stosowaniu przyrządy i ćwiczeniach mckkenziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dodam jeszcze ze wlasnie jak mam taka gulke czasami jakby przy kręgach szyjnych, to ona mnie boli jak ja dotykam. Ale wlasnie jest tak ze czasami dotykam i w pewnym momencie jakby wskoczy z powrotem :/ tak pyknie i zniknie ta gulka. Co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Spytam jeszcze o to ,czy jesteś pewna że nie było sytuacji która doprowadziła do tego stanu kręgosłupa,mam na myśli upadek , nagły zwrot, pytam dlatego bo wtedy wykluczysz przyczyny naturalne,zwyrodnieniowe. Odnośnie tej gulki przemieszczającej się, możliwe jest wypadanie krążka międzykręgowego . Arion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam bóle szyji spowodowane zwyrodnieniami kręgoslupa szyjnego. Coś mnie podkusiło i wybrałam się do kręgarza... i tak mi " pomógł" że znalazłam się w szpitalu na Ortopedii. A swoją drogą dostałam ochrzan od lekarza i powiedzial mi żebym więcej czegoś takiego nie robiła... Kręgarz może pomóc przy lędżwiach a przy szyi to zbyt niebezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kręgarz moze przy wszystkich kregach pomóc,tylko musi miec doswiadczenie,a lekarz co taki madry????sam to ci nie nastawi bo nie umie,boi sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OSTATNI WPIS MĄDRY BRAWO a niektórzy to już tacy robią się bezwolni i ubezwłasnowolnieni przez wszechmogących lekarzy że jak będą mieli piardnąć to będą się pytać czy mogą czy aby im żyłka pierdząca czasem nie pęknie o głupawa świadomości ludzka więcej odwagi nie wolnej od rozsądku oczywiście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaak,bo jak lekarz zezwoli pierdnac,to wtedy mozna a jak nie pozwoli to choc bierz i pęknij a nie wolno,normalnie ludzie to juz maja mózgi wyprane,mysla ze lekarz to Bóg wszechmocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautor
To sie stało jak robiłam cwiczenia i wtedy te bole kregoslupa i dretwienie kończyn sie stało. Wiec to nie jest od urodzenia tylko to sie stało, Moze lekarz to nie bóg, ale prześwietlenie zrobi i zobaczę co tam w środku sie dzieje, Ale mimo wszystko jestem zła ze tak w ogóle sie stało. Jeden zły ****** sie plecy posypały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty myslisz ze jak bedziesz widziec to cie uzdrowi???dysk poprostu sie wysunał i to wszystko,nie ma na co patrzec,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćau
No to jak wsunąć z powrotem dysk na karku?! To jest taki okropny bol całej szyi, dretwienie, aż uszy bola. Czasami pomrowi po rękach. Głowa boli, usiedzieć sie nie da. Nie da sie całkiem szyi obrócić. Jak go naprawić co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doświadczony kregarz powinien to szybko załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- właśnie... doświadczony... tylko skąd takiego wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautor
Tak ćwiczę sama. Proste cwiczeńia rozciągające sa na tyle proste ze da nie potrzeba kogoś wyszkolonego do nich. Poza tym moja rodzina tez z nich korzystała po konsultacji. Kregarz mi powiedział co moge ćwiczyć a co nie. Ile w Polsce kosztuje taka rehabilitacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie kosztuje,sama cwiczysz w domu i to cały twój koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bądźcie takie pewne że zrobicie to we własnym zakresie nie jestem kręgarzem ale spotykam ludzi po 40 po 50 którzy coś tam sami kiedyś sobie robili a dziś są w opłakanym stanie nawet nie wymieniacie ważnych kwestii bez uruchomienia których jesteście na dobrej drodze żeby w przyszłości zapłacić za błędy.I nie wtrącam się tu jako lekarz a wyłącznie ktoś kto docenia możliwości jakie daje nam Natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautor
Bosc 21:41 zatem co robić? Chodzić do kregarza czy isc do lekarza aby skierował na prześwietlenie i potem podjąć normalne leczenie? Nadal nie dostałam konkretnej opinii ani rady co do powyższego pytania. Boli nadal lędźwiowym, przy zginaniu tułowia boli jakby biodro, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Oczywiscie ze zrobimy to we własnym zakresie,a ty juz wiesz kto za co płaci,a z rak lekarza tez widziałem ludzi i po 30 co byli w opłakanym stanie i wielkie mi madrale,kazdy madry w gadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mądrzyj się bo głupoty siejesz aż miło i tyle że miło nie prowokuj mam to gdzieś nie myślę cię instruować pieprz co zechcesz wisi mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do tej uszkodzonej w kręgosłupie jak się nie uporasz z problemem a chcesz go rozwiązać znajdź sposób na kontakt tu na forum dla kretynów pożywką nie myślę być więc jakiś namiar nie myślę nawet aby tu udzielać instrukcji pomóc mogę a jeśli wątpisz to trudno sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A komu nie wisi twoje madrowanie powiedz prosze???w gebie to ty mocny a w zyciu niedojda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No i nie udzielaj a kto cie tu prosi,myslisz ze wsystkie rozumy pojadłes????Takich cwaniaczków naciagaczy to my juz znamy,oj znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×