Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AlNobel

Kręgosłup- ciągły ból utrudniający życie

Polecane posty

Gość AlNobel

Witam, mam 28 lat od 3 lat mam 2 wypukliny na poziomie l4-l5 i l5-s1. Miałem juz rehabilitacje: - na oddziale rehabilitacyjnym w szpitalu ( 4 tygodnie) - pobyt w CKR w Konstancinie - leczenie u slawnego terapeuty w Sopocie - cwiczeia stabilizujace robilem przez 2 lata Kilku neurochirurgów widzialo mnie i moje wyniki ( MRI Tk i rtg) nie zalecają operacji, mówią ze moje dyskopaite( wypukliny są małe) A mnie nadal boli??? Co ze mną nie tak? Ponoc ludzie z dyskopatiami ( tak malymi jak ja) wychodzą z tego , a ja nadal odczuwam ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
dodam ze leki przeciwbolowe nie działaja a brałem: ketonal ketonal duo zaldiar dicloratio Miałem tez blokadę ( zastrzyk ze sterydem) w kregoslup i tez nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
terapeuci pracowali roznymi metodami: kaltenborn, mckenzi, osteopatia i wiele innych. Mialem tez kinesotaping ale to tez duzo nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może warto by do tego włączyć psychologa?? Mówię serio... żyć tyle lat w nieustannym bólu - to mogło się odbić na psychice... bo nie wierzę w to, że po tylu zabiegach i terapiach ci nie przeszło... i zmienic złe nawyki/pracę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem coś o tym , leki wszystkiego nie załatwią nawet silne zastrzyki :( rehabilitacja przede wszystkim(dość długa), fizykoterapia choć czasochłonna daje efekty , ja dostałam ćwiczenia na moje chore odcinki do wykonywania samodzielnie w domu ;)ale wiadomo nie każdy jest wstanie czasem z łóżka rano wstać o własnych siłach. Tabletki rozwalają żołądek i wątrobę , przez jakiś czas brałam zastrzyki dicloratio (z lignokainą czy jak to sie zwie) albo doraźnie 2 dniowe czyli dexak(bardzo silny ale to już wtedy jak bardzo źle) i o dziwo pyralgina w ampułkach(w d... albo do roztworu do żylnego) też jest bardzo skuteczna (niektórych bardzo boli domięśniowo).To co podaję to środki doraźne :( rehabilitacja przede wszystkim i umiarkowany ruch w miarę możliwości i dbanie o ten kręgosłup jak prawidłowe siedzenie, dobry materac , nie schylanie się (tylko pomaganie sobie nogami).Z tego co piszesz 4 tygodnie to jednak mało :( może inne ćwiczenia warto by było spróbować albo nawet zmienić lekarza i rehabilitantów :( operacja to ostateczność , znam przypadek jak pewien profesor kobietę 40kilkuletnia operował i się operacja nie udała , poprawka po operacji też nie (teraz jeszcze bardziej cierpi niż przed , z dobrych źródeł mi wiadomo że min 30% takich operacji sie nie powodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspólczuję autorze
ale na mnie też ketonal(jak na kogoś ketoprofen działa to cud) zaldiar(paracetamol ze śladowową dawka tramadolu) , nie działają tak jak naproxen(oprócz tego z kanady nie wiem czemu tak) a nawet tramal(brak pewnych receptorów) ;) tabletkami tylko metabolizm rozwalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspólczuję autorze
tak tylko zapytam terapeuci czy lekarze terapeuci? bo z tych metod co wymieniłeś niektóre są dostępne tylko lekarzom , jeżeli ktoś robi coś bezodpowiedniego przygotowania (np babka z fizjoterapi czy kręgarz-znachor) to dziękuj bogu,że żyjesz i ,że cię nie sparaliżowało :( u mnie w mieście jest przypadek takiego kręgarza -znachora 20 osób przez niego jeździ na wózku a miało ich tylko przestać w krzyżu boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
1. Terapeuci manualni - byli to magistrzy fizjoterapii( rehabilitacji) po ukonczoncyh kursach ( niekiedy wieloletnich) Ćwiczenia nie wykonywałem przez 4 tygodnie , tylko przez prawie 3 lata, 2. Psycholog- pewnie by się przydał ale to droga sprawa jest, a ja pomimo swoich lat , nie pracyje nigdzie, mieszkam z matką 3. Nie mam tak ze nie mogę wstać z łóżka, ten okres juz minał, mogę jezdzić na rowerze i normalnie chodzę, nigdy nie miałem rwy- charakterstycznej przy dyskopatii. prof Harat( jeden z najlepszych neurochirurgów w kraju i w Europie) powiedział ze moje wypukliny nie są duże i On by ich nie ruszał( czy nie operował) Nawet pokazałem mu dwa MRI ( wykonane w odstępie 2 lat) to powiedział ze się zmiejszyły. POMIMO TEGO BÓL JEST , powodujący dyskomfort i załamke totalną. Czyżby siedział on teraz tylko w mojej głowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest właśnie bardzo możliwe... Dlatego ci to zasugerowałam.. mimo tego że z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i powinnam ci co innego doradzić. bo ból to jest przecież twoje subiektywne odczucie, jego nie da się w żaden sposób zmierzyć.. a kiedy żyłeś tyle czasu w okropnym bólu, to takie wrażenie mogło ci pozostać.. ale do psychologa da się dostać też jakoś normalnie na NFZ, tylko nie wiem, w jaki sposób... musiałbyś się sam dowiedzieć. I oczywiście nadal nie rezygnować z rehabilitacji.. skoro wypuklina sie zmniejszyła i jest to potwierdzone badaniem MRI, to znaczy, że ćwiczenia nie poszły na marne.. a co do terapeutów różnych metod... Lekarzom raczej nie chce się bawić w takie rzeczy... Rzadko który jest terapeuta danej metody. Z bardzo prostego powodu: szkoda im kasy i czasu na kursy, bo kase i bez kursów moga mieć taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
witaj mialem to samo co T i do tego jeszcze zeslizg kregu. Poszedłen na dwie operacje i jestem jak nowo narodzony :) dwa lata juz nie mam bolu i dodam ze mam 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
Ja na operacje się nie wybieram. Jestem świadomy tego co może być po zabiegu. A po tym co powiedział mi prof Harat to napewno nie idę na stół. Pytanie tylko dlaczego non stop boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
Bo Cu kurde na nerwy uciska. Twój wybór. A na wypukline jest nowa metoda ze nawet Cie nie usypiaja. Wprowadzaja Ci taka sąde miedzy kregi otaczajac jaderko miazdzyste czy jak to sie nazywa podgrzewaja przez 15 min do 90 stopni i ono wraca na swoje miejsce. Zero bólu i ryzyka. Ale jezli wolisz chodzic z bolem i marudzic Twoja spara. Najwidoczniej bol jest do zniesienia. Bo ja to z lozka zejsc nie moglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JimCarey
Ze niby co wraca na swoje miejsce? dysk? A ta metoda to nukleoplastyka? kablacja? pierdolenie o szopenie, to jest nowinka techniczna ( ta nowinka ) która ma juz parę lat i sluzy di nabijania kasy neurochirurgom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
Nie to nazywa sie IDET. I nie nabijanie kasy a walka o zdrowie. Widac po tym co piszesz ze nic Ci nie jest. Pała i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JimCarey
Chłopie dziś może cię nie boleć, ale wiedz ze ingerencja w kręgosłup nie pozostanie bez echa. Prędzej czy później to co zrobili Tobie IDETEM da o sobie znać z podwójną siłą. Takie są odwieczne prawa natury. Wspomnisz moje słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
ale kurde teraz przynajmiej sobie juz normalnie zyje. przeszlo dwa lata bez bolu. I z tego sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym się nie zdecydowała na operację ani żaden zabieg... sa ściśle określone wskazania do tego typu operacji i autor sie w nich nie mieści..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
No i to dla mnie wydaje się być dziwne. Nie miałem rwy kulszowej, nie bylo drętwienia stopy czy chocby palców kręgozmyku tez nie mam wiec sie pyta,m co to jest?? byłem badany. konsultowany przez neurlogów, wg nich nie mam SM ani boreliozy lub innych chcorób układu nerwowego. Ból mam w odcinku ledzwiowym kregoslupa, bardziej po lewej stronie. Czy jakas inna choroba pasuje do takich objawówó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał96
Na poważnie mówie, mnie też czasem boli krengosup, proponuje po 1 kupić pas wyszczuplający (ok7zł) przez allegro moza zamówć, podczymuje kręgosup, polecam, ale nie chodzi mi o reklamowanie, wysiłek fizyczny tez jest bardzo dobry, bieganie, mi pomaga boks, ale nie każdy może trenować, proponuje tez stosować odżywczą diete (to nie znaczy warzywa i owoce) ale kasza, ryż, a gółwnie makaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
Czy stosowanie pasa nie wpłynie negatwynie na miesnie? tzn czy nie przejmie on ich funkcji przez co je osłabi?? produkty ktore wymieniles zawieraja duzo weglowodanow, przez co utyje i bardziej onciaze kregoslup. utyje bo mam malo ruchu co razem z tymi produktami da taki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlNobel - widzę, że jesteś obczytany w temacie :) Tak, wszelkie tego typu pasy/gorsety/sznurówki powinno stosowac sie w naprawde wyjątkowych sytuacjach, gdyż ich stałe noszenie sprawia, że zanikaja mięśnie, a to mięśnie powinny stanowić "gorset" dla kręgosłupa. Dlatego lepiej zamiast noszenia pasa wzmacniać te mięśnie. Nalezy je rozluźniać i wzmacniać. Unikać długotrwałego stania, siedzenia i schylania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
Przez ten okres jak zyje z bólem poznało się dobrych terapeutów, którzy wyjaśnili mi mniej więcej na czym to polega. Jednak żaden znich nie był w stanie mi pomóc. Kurcze są jakieś mietody walki z bólem przewlekłym , bo do takich należy mój zakwalifikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stigma
Autorze a ile masz lat? Długo już z tym bólem żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
mój wiek oraz okres zmagania się z bólem jest podany w pierwszym poscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
Do Pana Masażysty. Byłem konsultowany przez 5 neurochirugów w kraju. Wynienię 3 najbardziej znanych nazwisk z tej grupy: Harat, Kloc, Lis. Żaden z nich nie kierował mnie na operację, co wydało mi się dziwne ponieważ Oni lubią sobie pooperować. Mówili, że mój kręgosłup nie jest do operacji. Ja byłem głupi ze wręcz chciałem się położyć im na stół do ciecia. To mi tłumaczyli jak to może wyglądać po zabiegu, ze operacja moze nie pomoc i ból moze byc nawet większy. Operację się robi w ostateczności, kiedy są ku niej przesłanki. U mnie nie ma ostatecznośći. Więc proszę ciebie abys mi nie propnował lekarzy i operacji. Dziękuje za namiary i nazwe operacji , ale ja wiem jakie są zabiegi stosowane w PL i się na nie nie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlNobel
Siedzę i sobie uświadamian ze ten ból przekresla moje szanse na normalne zycie, FUCK ! cO TO KURWA JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masażysta
To jeżeli nie chcesz pomocy to przynajmiej nie narzekaj. Bo ja tez chodzilem z bólem prawie 4 lata, byłem u groma neurochirurgów i mówili mi to samo co Tobie az wreszcie trafilem na dr Kwieka i powiedzial ze im szybciej to tym lepiej, bo im bede starszy tym bol bedzie gorszy i powikłania po operacji tez. I nie namawialbym Cie do tego gdybym sam przez to nie przeszedl. Ale zycze powodzenia. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale termonukleoplastyka to metoda stosunkowo nowa i w zasadzie znajduje się teraz w fazie eksperymentalnej, bo nie ma jeszcze dobrych badań... dlatego ja bym się na to nie zdecydowała... a co, jeśli po tym zabiegu nadal będzie bolało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olekkkk
Moim zdaniem w sprawach związanych z kręgosłupem nie ma się co oszukiwać i leczyć "domowymi sposobami", bo w końcu i tak będzie trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i pójść się leczyć. Ja uświadomiłem sobie to będąc na rehabilitacji w Nowym Dworze (tak się nazywa ta klinika). Uważam że droższe jest zwlekanie plus stan kręgosłupa się pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×