Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

Kryształki japońskie=Algi morskie

Polecane posty

Gość iga22

Czy któraś z Was hodowała je w domku, czy zauważyłyście jakieś efekty po ich stosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie mozna
kupic te krysztalki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha
To nie algi morskie tylko zwykłe grzyby! Algi żyją w srodowisku morskim (słona woda) , a te kryształy rozwijają się w wodzie z cukrem. Pączkują tak jak drożdże :D Zaszkodzic - nie zaszkodzą... A efekt poprawy cery pewnie stad, że picie drożdży i smarowanie się nimi pomaga ponoć na cerę. Dodatkowo ta autosugestia i mity przekazywane przez wczesnejszych posiadaczy "cudownych kryształów" czynią w niektórych przypadkach cuda. Nawet ja w to przez chwile uwierzyłam skuszona niesamowitymi opowieściami teściowej :P Jednak w moim przypadku nawet mocna wiara w moc tych "grzybków" nie pomogła i nie doczekałam się cudownego efektu, a upaćkałam sie z tym g.....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jaka jest w końcu prawda
grzyby czy algi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Własnie gdzie
je kupić :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga22
Można zamówić na stronie www.algi.glt.pl ale dopiero pod koniec września (napisali mi że teraz są przez dwa tyg.na urlopie). Koszt to 10 zł + 6 zł za przesyłke. Ale ja zamierzam spróbowac kupić je w sklepie zielarskim. Na tej stronce można też sobie poczytać o ich zaletach i wraunkach hodowania. Ktoś wcześniej pisał, że To nie algi morskie tylko zwykłe grzyby! Algi żyją w srodowisku morskim (słona woda) , a te kryształy rozwijają się w wodzie z cukrem. Spawdzałam algi=glony i one rzeczywiście żyją w wodach morskich ale także słodkich! Więc mam nadzieję że to nie ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga22
Zadałam na stronie tych sprzedawców alg takie pyt: Jeśli algi morskie zyją w morzach i oceanach oznacza to, że rozwijają się w środowisku słonym TAK?To dlaczego do hodowania ich w domu zalecają Państwo wodę osłodzoną? Otrzymałam taką odp. Chodzi tutaj o podstawowe prawo biologii, czyli osmozę, czyli dążności do wyrównania stężeń płynów znajdujących się po obu stronach błony półprzepuszczalnej (czyli w komórkach alg i w naczyniu). Gdyby algi przez dłuższy czas przebywały w czystej wodzie, do ich komórek przedostałoby się tyle wody, że w końcu błony by nie wytrzymały napięcia i pękły, powodując tym samym śmierć tych organizmów. Zbyt wysokie stężenie powoduje obkurczanie się komórek, które na dłuższą metę jest mniej szkodliwe, gdyż jest odwracalne. Dlatego należy dążyć do utrzymania w miarę zbliżonego stężenia jonów w naczyniu i w komórkach alg poprzez dodawanie najlepiej cukru. Równie dobrze może pani dodać sól (wystarczy 1-2 łyżeczki, zamisat 3-5 na litr), ale gwarantuje, że w takiej sytuacji nie da rady wypić nawet pół litra takiej mikstury, a w celach leczniczych potrzebny jest minimum litr. Poza tym w kwestiach stosowania zewnętrznego, sól może wpływać pogarszająco na istniejące objawy i wysuszać skórę. Poza tym cukier korzystnie wpływa na przyrost masy alg i ich rozmnażanie. Przydałby sie jakis biolog aby potwierdzić, że to wszystko prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iga22
Zapytaj pani od biologii albo sama sięgnij po jakąś książke - to nie boli ani nie gryzie, a czasami nawet sprawia przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa
Ja też właśnie dostałam algi od teściowej i byłabym ciekawa jak to stosować na skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algucha
tez chce kupic sobie te krysztalki. algi podobno swietnie pomagaja w walce z celulitem- dlatego mam pytanie- jakie sa inne metody( poza piciem i poza kapielami z dodatkiem wody z alg) stosowania? bo na celulit to chyba najlepiej zrobic cos w typie maseczki czy papki. znacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollllllll
na allegro algi mozna taniej kupic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtj
A ja kupiłam na allegro i są ok. Co do ich wyglądu to białe, półprzezroczyste, rosną szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VViola17
A moja babcia ich używa bo ma zaparcia! I twierdzi że jej pomagaja ;) A ja smaruje nimi twarz i pojawia mi się mniej pryszczyyy. Jestem alergiczką i większości kosmetyków nie mogę stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenciaaa
mi pomogly bardzo..ktos,kto pisze,ze nie zauwazyl efektu jest dziwny :| poprawil mi sie koloryt cery,znacznie sie wygladzila a mialam z nia naprawde duze problemy :/ pije wode+oklady robie...skora na calym ciele sie jakby ujedrnila,a sylwetkiami zeszczuplala,bez zadnych wiczen czy zmiany zywienia. rosna szybko wiec jak cos to za symboliczna oplate moge wyslac. irenciaaa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy rzeczywiscie słoik powinien byc niedomkniety.Ja czytalam zeby szczelnie zamykac .Tak robie, ale widze ze prawie wcale nie rosna doslownie nic nie przybywa nie wiem co jest?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka03
słoika nie trzeba zakręcać bo algi wytwarzaj CO2, "bąbelkują". Ja nie zakręcam słoika i moje algi rosną jak szalone. Chętnie odsprzedam każdą ilość. Widzę, że po smarowaniu twarzy skóra robi się o wiele ładniejsza i gładsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o jakies przepisy
na zewnętrzne stosowanie. jakies maseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka03
Jest świetna maseczka z alg. 3-4 truskawki i łyżeczkę alg rozgnieść. Dodać pół łyżeczki mąki ziemniaczanej i 2 krople oliwy z oliwek,wymieszać. Nałożyć na twarz i szyję - uwarzać na oczy. Zmyć po 10 - 15min ciepłą wodą. Mam skórę bardzo wrażliwą i suchą i ta maseczka jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la rubia
hej! bardzo mi zależy na kupnie tych alg,czy ktoś mógłby mi ich troszkę odstąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od 3 dni te algi - mieszkają na parapecie i bąbelkują. Nie zauważyłam póki co, żeby się rozmnażały. Pewnie trzeba dać im trochę czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasko
Witam. Ostatnio przypomnialem sobie o takim lekarstwie jak algi moskie. Wszystko za sprawą wrzodów. Pamietam, że okolo 7 lat temu kiedy po raz pierwszy dostalem tej choroby, chodzilem do lekarzy i nc nie pomagalo. Wtedy siostra przyniosla do domu kryształki alg morskich. Po okolo półtora miesiąca zapomnialem co to wrzody. Pilemwode przez okolo pol roku- naprawde rewelacja. Ale przestalem sie nimi zajmowac i sie popsuly. Teraz chetnie bym powrocil do tej terapii. Jezeli ktos dysponuje nadmiarem alg i chce sprzedać lub odstąpić, to mam prośbe aby sie ze mna skontaktowal. Potrzebuje dosłownie jedną porcje. Fajnie by bylo jezeli ktoś by mial algi na terenie Łodzi - wtedy moge odebrać osobiście. Ale przesylka również wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aditym
Witam :) Wie ktoś może jak długo można przechowywać wodę z alg. ? No i czy można tę wodę trzymać w chłodziarce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba lepiej jej nie
przechowywac. nawet lepiej kwiatkow nie podlewac nia bo pozniej smrod w calym domu. ja musialam wymieniac ziemie kwiatkom. algami sie masuje podczas mycia. skora robi sie gladsza. syfow mniej. ale wody nie pije. smierdzi. zreszta zmieniam ja 2 razy w tygodniu bo mi sie nie chce czesciej to juz nadaje sie tylko do wylania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjs33
Witajcie!- mam algi i chętnie się nimi podzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogi77
Witam,jestem z Lublina i chciałabym zacząć chodowac kryształki japońskie,kiedyś je piłam i pamietam,że bardzo mi smakowały.Jeżeli ktoś ma do odstąpienia(sprzedania) to prosze o kontakt,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogi77
Witam,jestem z Lublina i chciałabym zacząć hodowac kryształki japońskie,kiedyś je piłam i pamietam,że bardzo mi smakowały.Jeżeli ktoś ma do odstąpienia(sprzedania) to prosze o kontakt,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×