Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaczynam od 12.

Kryształowy żyrandol

Polecane posty

Gość zaczynam od 12.

Chodzę się z zamiarem by kupić taki żyrandol składający się z kryształków. Dużo ich i inie wiem jak to jest z czyszczeniem. Czym to się czyści i czy ciężko. Może któraś z was ma taki żyrandol i może coś doradzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od 12.
Nie pytam czy modne tylko jak się czyści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
gratuluje wyboru...to jest teraz modne od co najmniej dwóch sezonów, oczywiscie nie pasuje do kazdego wnetrza Takie zyrandole wiesza sie zarowno w klasycznych wnętrzach ja i nowoczesnych. Kryształy i tym podobne wzory przeżywają teraz duży powrót.Oczywiście nie wyglądają moze dosłownie jak dawniej, mają dziś nowy styl ,ale maja duże powodzenie dziś. O ich czyszczenie pytaj u sprzedawcy,to zależy czy to będzie szklo, mieszanka masy szklanej z plastikiem lub samego tworzywa. Tak na sucho to np. piórko do kurzu albo woda z plynem do naczyń,w każdym razie nic mocnego, bo straci połysk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od 12.
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, że może na sucho. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
drobiazg..jak się wie i trochę się interesuje to się komus podpowiada....Powodzenia na zakupach.One bardzo ładnie rozprowadzają światło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjki
ja mam tez takie w sypialni i w pokoju goscinnym sa przepiekne i wiem ze nigdy nie wyjda z mody, na gorze przy suficie sa pozlacane dlatego to czyszcze tylko na sucho a te krysztalki to najlepiej pynem do szyb ale najlepiej daj go na scierke i dopiero czysc - pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękne są te żyrandole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliga
my mamy krysztalowy zyrandol. Najchetniej bym sie go pozbyla ale moj maz .... :( Wlasnie czyszczenie jest uciazliwe. Krysztalko mozesz przecierac wilgotna miekka szmatka. My oprocz tego 3 razy w roku go zdejmujemy i w lazience opryskuje jakim planem do mycia szyb na pare minut a potem splukuje prysznicem i potem suszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podpowiadacz
Jak się nosisz z zamiarem kupienia takiego, polecam www.laluna.pl Przyznaję, to moi znajomi, ale naprawdę mają niskie ceny i spory wybór. Znajdziesz na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejtrutowy ogród
Czy są kryształowe lampy podłogowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kario
Ja mam żyrandol kryształowy czeski Elite Bohemia ale kupiony w PL. Z czyszczeniem nie ma problemu. Kurz bardzo nie osiada a jak już osiądzie to najwygodniej założyć bawełnianą rękawiczkę i przetrzeć całość. Lampka jest zrobiona z kryształów bohemia oraz swarovski. Wybrałam specyficzną lampkę bo nie ma ramion tylko przypomina gruszkę http://www.ares-eksport.pl/zyrandol_krysztalowy_trzyramienny_do_malego_pokoju.html Zaje%$#ście widać odblaski światła. Przede wszystkim nie kupujcie nić w hipermarketach. Ceny są wcale niemałe a żyrandole z plasiku, akrylu lub chińskiego szkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kario
@grejtrutowy ogród Są kryształowe lampy podłogowe. Podobały mi się ale nie na moją kieszeń. Taka która by mi odpowiadała to cena była rzędu 2500 zł To prawie 2 razy tyle co żyrandol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka wow
nie chcialoby mi sie tego czyscic z kurzu wiszac nad tym zyrandolem godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękna sprawa:) Ja mam jeden pokój urządzony w ten sposób - pół na pół nowocześnie i klasycznie, pod sufitem mam żyrandol o imieniu Maria Teresa - prawdziwy kryształ to to nie jest, bo przy tym rozmiarze kosztowałby majątek, ale akryl bardzo dobrze go udaje;) Na ścianach mam kinkiety z biało - granatowymi kryształkami (szklanymi). Dbam w ten sposób, że omiatam z pajęczyn i kurzu miotełką z piór, a raz na jakiś czas przecieram wilgotną szmatką ramiona i co niektóre większe elementy, jak się to robi regularnie, to żyrandol pozostaje czysty. I ważne - do takiej lampy tylko halogeny - pięknie odbijaą światło, zwykłe żarówki zepsują cały efekt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabarbarka12
Oj z czyszczeniem to pewnie jest troche problematycznie, ale mam to samo. Ogromnie mi sie podobają. W szczególności cos takiego http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p17876_H%C3%B6gestad-lampa-wiszaca-102689.html . Cena straszna, ale jak bede robic remont salonu to odżałuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep Juma-Bial
Witam. Polecamy zakupy oświetlenie kryształowego. Jak już ktoś wyżej wspomniał, nie każdemu się podoba, jak i nie do każdego pomieszczenia pasuje. Na dzień dzisiejszy są już modele o stylu nowoczesnym, dlatego też pasują do "chłodnych" minimalistycznych pomieszczeń. Jeszcze 2-3 lata temu w ofercie były tylko tzw. żyrandole ramionowe. A z czyszczeniem żyrandoli kryształowych to jest bardzo trudna sprawa. Są na rynku niby specjalne płyny do czyszczenia kryształu (podobno z Czech z Bohemii). Zalecam uważać Bohemia nie ma nic wspólnego z tym płynem. To jest nie znacznie zniekształcony płyn do okien bez zapachu. Najlepiej czyścić jak ktoś już wspomniał, bawełniana rękawiczka, rozcieńczyć lekko płyn do okien najlepiej nie pachnący. Delikatnie przecierać trzymając otwartą dłoń ku górze, i kolistymi ruchami kciukiem przecierać :) Jeśli jest ktoś chętny zapraszamy do naszego sklepu sklep.jumabial.pl albo na stronę producenta oświetlenie kryształowego jumabial.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilizwanilii
Mnie z kolei podoba się połączenie metalu z kryształami. Chciałabym taki żyrandol w sypialni ale boję się co to będzie jak hak w suficie się zarwie i te 18 kg spadnie mi na głowę :| żyrandol piękny http://www.zyrandole-krysztalowe.pl/zyrandol_z_mosiadzu_ozdobiony_krysztalami_swarovskiego.html to niego tylko lampeczka i romantyzm pełną gębą :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina@romantyczka.pl
Siostra ma w kuchni taki prostokątny plafon elite bochemia z takimi sznureczkami z kryształów swarowskiego. Ma on wbudowane lustro też swarowskiego i fajnie odbija światło w dół. Trzeba tylko uważać żeby się nie naciąć. W sklepach są żyrandole z plastikowymi "kryształami" i kosztują (!) drożej niż te kryształowe. Mieć żyrandol z kryształami swarowskiego to lans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co myślę, że to tylko kwestia precyzji i tego, żeby być konsekwentnym i dokłanie go czyścić, ale też myślę, że z takimi żyrandolami nie powinno być większego problemu niż z tymi innymi z innych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duszadomu.pl w sklepie tym znajdziecie lampy światowego lidera branży oświetleniowej, niemieckiej firmy SOMPEX, jakość wykonania na najwyższym poziomie i ceny najniższe wśród dostępnych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapkapulapka
Nie znoszę czyszczenia lamp, więc mycie takiego żyrandola to byłaby dla mnie katorga. Nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na powieszenie czegoś z taką ilością kryształków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berserkerrr
Mi też zawsze taki żyrandol marzył... ale niestety za niskie pomieszczenia mam na takie cudo... a ślicznie to wygląda. http://megastore.pl/107135,Spot-light-Zyrandol-Modena-12xE14-60W-5100122.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mEWkA87
Ja na targach oświetlenia w Warszawie widziałam żyrandole czeskiej firm elite bochemia. Piekne i z prawdziwego kryształu. Kilka stoisk dalej były lampki firmy Italuks (lub coś podobnego z Ital w nazwie) - tragedia bo cena wyższa a zamiast swarowskiego byly albo szkiełka albo akryl. Dlatego trzeba uważać przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja osobiście polecam żyrandol z mosiądzu (z pełnych odlewów mosiężnych, nie z "wydmuszek"). Klasyczny, lub stylowy. Nie ma nic lepszego! Wieszasz i efekt WoW masz zapewniony, a i na lata spokój. Do tego solidny i całkiem niedrogi. 6-ramienny kosztuje już od 600zł, Najdroższe (i w sumie najładniejsze ) są gładkie ale co kto lubi. jeśli ktoś poszukuje mogę dać namiary na pewnego fachowca, który wykonywał dla mnie żyrandole. Solidny i niedrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam taki kryształowy żyrandol o niespotykanej formie http://www.espotlight.pl/Produkty,3057/Sines i polecam go każdemu! Nie ma osoby, która by się nim nie zachwycała gdy przychodzi w gości I naprawdę nie ma żadnego problemy z czyszczeniem, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć miotełką do kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×