Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majsterkowiczka 1 klasa

kto mi powie jak odpowietrzyć kaloryfer?

Polecane posty

Gość majsterkowiczka 1 klasa

ogrzewanie centralne, połowa kaloryfera ciepła a połowa chłodna poza tym mam na ful nastawione na 5 a i tak wcale super nie grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba poluzowac nakretke
ktora jest pomiedzy grzejnikirm a regulayorem. lepiej zeby zrobil to ktos znajacy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żólty
aby odpowietrzyć kaloryfer należy wyprowadzić go na spacer na ok 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
Jak kaloryfar pracuje czytaj pali się w piecu lub masz dopływ wody nie odpowietrzysz. Pierwsze odcinasz dopływ do grzejnika. Czyli w blokach zawór na klatce. W centralnym zawór na twój pokój, zawór główny lub jak po prostu nie palisz w piecu. A potem odpowietrzasz U góry zazwyczaj masz taką śrubkę z dziubkiem. Bierzesz szmatę albo szklankę i podstawiasz pod dziubek. Śrubokrętem płaskim odkręcasz. I z dzióbka leci powietrze. Potem ci chluśnie z 3 razy wodą i zakręcasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cris1522
przy kaloryferze jest odpowiecznik na zaworze jest odpowiecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
dlaczego lepiej aby zrobił to ktoś kto się zna? nie znam nikogo:o muszę sama działać poluzować nakretkę i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
nic nie rozumiem dlaczego na klatce mam coś zakręcać? chodzi o mój kaloryfer w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
Gość trzeba poluzowac nakretke
i wtedy uslyszysz syk powietrza. trzeba poczekac az woda.zacznie wyplywac i dokrecic. poluzowac tylko troche zeby powietrze mialo jak uciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musi wylecieć z tej dziurki
całe powietrze. jak zacznie leciec woda to wtedy dokręcasz ten gwint i juz kaloryfer odpowietrzony. ja tak robie co rok --a jestem kobietą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw kupujesz takie małe i bardzo tanie pierdołko do odpowietrzania kaloryferów :) potem odkręcasz srubę na końcu kaloryfera, albo coś w każdym razie wygląda to jak śruba i msisz mieć do tego odpowiedni klucz :) potem w miejsce "śruby" przystawiasz to "pierdołko" przez które przelatuje powietrze i trzymasz tak aż nie zacznie lecieć woda i różne brudy...a na końcu zakręcasz śrubę z powrotem Bez pierdołka też mozesz ale wtedy popryskasz ścianę i będziesz miała sprzątanie. I nie jestem pewna, ale chyba w czasie odpowietrzania kaloryfer powinien być zimny, ale może sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
Masz blok tak ?? masz odciąć dopływ ciepłej wody. Bo jak jest dopływ to go nie odpowietrzysz dobrze. Dlatego odcinasz dopływ tak jak powiedziałem. Zazwyczaj na klatce. A w domu już różnie. Powinnaś wiedzieć gdzie jest dopływ bo przed zimą go odkręcałaś żeby grzejniki grzały. Możesz bez zamknięcia zaworu ale to prawie nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz nic zakręcać, a kaloryfer odpowietrzaj kiedy ten grzeje... najwyraźniej "inżynier" serwisowy odpowowietrzał ze szwagrem, albo widział jak kolega odpowietrza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
dzieki ale nic nie rozumiem lepiej to zostawię i będę marzła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
"powietrzania kaloryfer powinien być zimny, ale może sie mylę." Nawet ci wyżej ktoś to napisał. Bo takie odpowietrzenie na ciepłym nic ci nie da. Chyba że chcesz co roku lub co chwile odpowietrzać. jak zwykle na niczym się nie znam co ja wiem.... Prosta zasada fizyki że jak płyn napiera to część tlenu się miesza itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
\ to w takim razie mogę odpowietrzyć jak grzeje i nic nie muszę zakręcać na klatce? normalnie tylko przekręcić coś poleci woda zakręcić i już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobie napiera, ale chyba dobry bolec na zwieracze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musi wylecieć z tej dziurki
jezu jkak można nie rozumieć tak prostej rzeczy:O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
z kokardą dzieki za rady ale nie wiem gdzie to kupić wolę sama coś spróbować wezmę wiaderko aby woda nie poleciała na podłogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
napisałem ci przecież że możesz ale to za wiele nie da. I tak będzie wciąż trochę zapowietrzony. Ale jak masz marznąć to chociaż tyle odpowietrz. A jak nie to idź po sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
to tak zrobię zakręcę kaloryfer w pokoju coś tam odkręcę poczekam aż wyleci cała woda i zakręcę tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie musisz zakręcać. ten "inżynier" jest po zaocznych:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiaderko nic za bardzo nie da, woda nie poleci jak z kranu tylko będzie pryskać na wszystkie strony. A kupić mozesz to wszędzie gdzie są narzędzia typu śrubokręty i takie tam ale jak wolisz sprzątać mozesz spróbować z wiaderkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
nie woda a powietrze Będzie syczeć powietrze. A jak przestanie poleci woda i zakręcasz. Dużo tej wody byś musiała wylać z elektrociepłowni :) Zatopiła byś cały blok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cris1522
txlko nie przekrec gwwintu bo sie bedzie lała woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokoo
I nie wiaderkiem a szklanka albo szmatą. Chyba zdążysz zakręcić nim ci wyleci pół litry wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"pół litry":classic_cool: on nawet nie jest po zaocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majsterkowiczka 1 klasa
jakiego gwintu? chodzi że mam przekręcić to pokrętło co jest nad pokrętłem z cyframi tzn. stopniami ciepła? to srebrne/żółte? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×