Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biuro nieruchomości

Kto płaci prowizje w biurze nieruchomości?

Polecane posty

Gość biuro nieruchomości

Kupujący czy sprzedający mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorkowamamusia83
zależy jakie biuro, najczęściej kupujący i sprzedający. sama skorzystałam ostatnio z oferty biura gdzie prowizję płaci tylko sprzedający. Nie muszę chyba mówić, że to spora prowizja bo płaci za siebie i za kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biuro nieruchomości
Ja jestem zainteresowana kupnem mieszkania i zastanawiam się czy będę musiała zapłacić prowizje. A czy ta prowizja jest już wliczona w cene mieszkania podaną w ogłoszeniu czy jest to opłata dodatkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowizja jest dopiero naliczana, jeśli kupujesz mieszkanie przez pośrednika to nioestety prowizje płacisz, może jednak poszukasz bez pośredników? taka prowizja waha się się od 2-3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biuro nieruchomości
chyba będę musiała bo to jednak troche kasy jest:( Myślałam że koszty biura pokrywa sprzedający ale chciałam się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie,kto
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większości biur jest teraz ze prowizje bierze od sprzedającego, zadko kiedy od kupujące. Nie jest to zbyt duza kwota, może skontaktuj się z ludzmi z jakiegos biura np. www.indomo.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktoś wie jak wyglądają takie prowizje w biurze www.lichman-nieruchomosci.com ? nie ukrywam, że przydałyby mi się sprawdzone informację, bo chcę po świętach przymierzyć się do zakupu mieszkania i zastanawiam się na jakie jeszcze dodatkowe koszty muszę się przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od właściciela. Prowizja ustalana jest z góry i przy sprzedaży powinna być taka informacja. Gdybyś była zainteresowana agencją nieruchomości bo aktualnie poszukujesz mieszkania to zdecydowanie polecam http://www.milenium.nieruchomosci.pl/ jeżeli uwzględnią prowizję to taką, że nawet jej nie poczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roznie bywa, w większości biur od niedawna jest tak, ze jest 0 % prowizji od kupującego czyli placi tylko ten który zgłosił się ze swoim mieszkaniem czy domem do biura. Ale to zalezy naprawde od firmy, tutaj www.nieruchomoscilubin.pl widziałem np., ze obie strony placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowalem tutaj www.indomo.info.pl i było z obydwu stron, ale teraz z tego co widziałem już od kupującego się nie bierze bardzo często prowizji np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami oboje, czasami tylko sprzedajacy, coraz wiecej biur wyskakuje z oferta 0% od kupującego, np. w tym www.indomo.info.pl szczególnie w takich wypadku oplaca się wynajmowac mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jak ustali osoba, która wynajęła agencje nieruchomości. Zwykle płatność przypada osobie kupującej, ale jeżeli poszukujesz większej ilości informacji to bezpośredni kontakt z biurem takim jak http://www.a-b-s.pl/ z pewnością wiele Ci wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garstek
To zależy od biura. W JARTOM płaci tylko sprzedający, kupujący jest zwolniony, tak więc jak najbardziej się da bez prowizji ogarnąć. Nie wszystkie biura nieruchomości jednak tak do tego podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy w jaki układ wchodzisz z agencją nieruchomości, możesz obciążyć siebie lub osobę, która będzie korzystała z ofert, osobiście zawsze mile widziane jest obciążenie samego siebie. Ja tak robię korzystając z agencji nieruchomości www.a-b-s.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy czy sprzedajesz mieszkanie czy wynajmujesz czy kupujesz. Wszystko zależy od podpisanej przez Ciebie umowy. Najlepiej będzie jeśli osoba kupująca zobowiąże się do pokrycia kosztów związanych z obsługą agencji nieruchomości. Sam wielokrotnie tak robiłem przy okazji wynajmu, korzystałem wtedy z www.a-b-s.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupujacy lub wynajmujacy :) przynajmniej tak bylo w kilku przypadkach ktore mialam okazje miec :) aktualnie wspolpracuje z agencja www.nieruchomoscilubin.com - szukam domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy jak sobie ustalisz ja jak sprzedawałem mieszkanie to ja płaciłem do http://www.pomerania.szczecin.pl. Ale i tak wziąłem więcej nisz na wolnym rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 32
Hej Zobaczyłem że rozmawiacie o nieruchomościach i ich kupowaniu. Chociaż szukałam czegoś innego o Toruniu Szukam mieszkania na wynajem w toruniu a Twój serwis http://mieszkania.torun.pl przyciągnął moją uwagę. Ciekawie napisane. Całkiem dobry wątek. Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badgirl 27
Cześć Zobaczyłem że piszecie o nieruchomościach i ich wynajmowaniu. Pomimo tego że szukałem czegoś innego o okolicach Torunia Poszukuję mieszkania na wynajem w toruniu i ta strona http://mieszkania.torun.pl przyciągnął moją uwagę. Ciekawie powiedziane. Naprawdę pisz więcej. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×