Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nińsky

kto z was nie chodzi do kościoła jak długo i dlaczego ?

Polecane posty

Gość
ostatni traz w kosciele bylam 6 lat temu - chrzciny rodziny, musialam. nie uznaje instytucji tych zlodziei:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttamie
ostatni raz byłam w przed bierzmowaniem jakieś dziesięć lat temu. wierzę w Boga, ale mieszkam we wsi, gdzie proboszcz jest autorytetem większym niż Trójca Święta, trochę to przykre 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7897
bo w polsce to zadna przyjemnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faciulekkk
ja w kosciele bylem jakies 6 m-cy temu, a dlatego bo nie mam czasu, ale sie wybieram, a do Was wsztystkich do kosciola nie chodzicie dla ksiedza tylko dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faficzka26
w tym roku bylam na chrzcinach chrzesniaka (u spowiedzi nie bylam, sam obrzed z pol godziny), a wczesniej z 6 lat. Dlaczego? Bóg jest we mnie i dookola, a tam obrzedowosc. Nie zaliczam sie do katolikow, choc formalnie jeszcze tam jestem, bo mnie rodzice zaciagneli jak mialam pare miesiecy. Przeciez dziecko bez chrztu to bezboznik i zydek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thygrth
dla siebie to mozna wierzyc w boga i zaden budynek nie jest do tego potrzebny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faciulek
7897 -> kosciol to nie cyrk aby czerpac z chodzenia do niego przyjemnosc prostaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setki nagrodvv
ja chodze czasem ze wzgledu na narzeczonego jednak dla mnie wielkim bledem jest laczenie Boga z kosciolem!!!!! Bog to nie kosciol. Kosciol to instytucja wzbogacajaca sie na poboznych katolikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatez rzadkochodzedokosciola
i co uwazacie zescie tacy nowoczesni, ten nie chodzi bo po co, ta bo narzeczony, ta bo to obrzydliwa instytucja, czy wy wogole wiecie co oznnacza slowo kosciol , no wiem dla was to budynek, ludzie nie osmieszajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaaaaaaaa55555
nie chodze bo nie lubie i nie czuje takiej potrezby, jak mnie ktos ciagnie na sile to tlko mam nerwy przez godz i tak nie slucham co ksiadz gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfgeg
W kosciele ostatni raz bylam 10 lat temu na bierzmowaniu wlasnym, taki byl wymog moich katolickich rodzicow -dopoki mieszkam z nimi mam przyjmowac sakramenty. teraz nie chodze, zreszta nigdy nie wierzyłam, odkad pamietam udawalam ze sie modle, ze chodze do kosciola itd. a proboszcz z 'mojego' okregu ma kochanke i dwojke dzieci i wcale tego nie ukrywa ze to nie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bydlaki
i wy sie barbarzynscy katolikami nazywacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzę od 15 lat,ale tylko,oprócz teraz mnie,kafezdzira miała odwagę powiedzieć Z CZARNYM NICKIEM,że od lat nie chodzi do kościoła.Skoro inni są pomarańczowi to znaczy,że kościół nadal straszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chodze od jakichs 8 lat od momentu jak w konfesjonale wystawionym do spowiedzi na srodku kościoła o czym stakim http://www.roman-gurtat.pl/images/52.jpg powiedziałem księdzu że od poł rkou nie byłem w kosciele a księdz sie na mnie wydarł na pólł koscioła potemk byłem u spowiedzi tylko raz z obawą ze znowu sie będzie darł ale tak nie było chociaz ja juz puzniej do kościoła poszedłem tylko 3 razy na chszest siostru slób kuzynki i jakes 3 miechy temu na komunie siostry siotecznej dlamnier to oszusci i złodzieje wyłudzają od panstwa hektay ziem niby za rekąpensateza majątek zkradziony przez komunistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y tn7
i tak w ogle co wy macie z tymi czarnymi i pomaranczowymi nicakmi??? :o ja tez moge zalozyc czarny ale po co jak tak jest szybciej???? wiem ci czarni uwazaja sie za zajebiscie powaznych szczerych itd. a tak naprawde wszyscy jestesmy tu tak samo anonimowi lub nienanonimowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sukrei
szpilka100 sorki ale nie wiem nic o tobie wiecej niz jestes (PODEJRZEWAM) kobieta. to ze masz czarny nick nie znaczy ze jestes mnie anoonimowa od pomaranczowego nicku. to ze nei chodze do kosciola i nienawidze kleru moge napisac tutaj i wszedzie pod kazdym z moich 5 czarnych nickow czy wtedy uznasz ze jestem mniej anonimowa ? ze sie czegos nie boje bo kazdy bedzie wiedzial kim jestem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotekfilutek
y tn7 -> racja racja bo oni z czarnymi to tacy powazni buhahaha, ja osobiscie mam tych czarnych nickow z 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaaaaaaaa55555
szpila ja nie mam tu nika zarezerwowanego i osoby co pisaly pewnie tez nie, chyba ciebie kosciol straszy skoro masz takie myslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłem ministrantem od 8 do 14 roku życia jak byłem mały to niechciałem chodzic do kościoła babcia (kiedys mieszkałem u babci z mama jak byłem mały )co słuchała i nadal słucha radia marycha mnie biła ale z czasem jak dorastałem to sie opierałem i wkoncu odpusciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y tn7
ja tez mam ich kilka i dlatego mowie :P a naiwniaki mysla, ze jestem wtedy pewniakiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzę od czasu bierzmowania. w liceum, jak jechaliśmy do Częstochowy modlić się w intencji zdania matury to z koleżankami poszłyśmy w tym czasie na dyskotekę zamiast na czuwanie razem z innymi. kolędy nie przyjmuje od czasu kiedy mieszkam sama, to jest od dwóch lat. na bank już jestem na jakiejś czarnej liście. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli przyjmiemy że najwieksza wiara na świecie katolick 1 miliard ludzi i 1/6 ludzkosci to ta prawidłow to znaczy że cała reszta 5 miliardów ludzi 5/6 pujdzie się smazyc w piekle awięc nie ma się czego bac przytnajmniej nie będziesz sam/a ale to co najmniej jeżeli przyjmiemy że inna wiara czyli mniejsz jest tą prawdziwą to znaczy że wieczj ludzi miz 5 miliardów pójdzie się smazyc w piekle a jesli zadna nie jest prawdziwa a bóg istnieje to wszyscy pójdą do piekła a jesli boga nie ma to albo wszyscy będziemy w raju albo wszyscy mamy przejebane :classic_cool: amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadugadum
my tu gadu gadu a walizka po peronie zapierdala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie chodzę bo
1. nie mam takiej potrzeby 2. nie lubię być lustrowana w kościele 3. nie znoszę księży prawiących morały jak w średniowieczu 4. nie chce mi się 5. mam szwagra księdza-- facet szwagierki i widzę jak robi ludziom wodę z mózgu w pewnym mieście w okolicy krakowa a tak naprawdę żyje w pełnej akceptacji czarnych dla jego 20 letniego związku, czyli mówi jedno- robi drugie 6. religia to zabobon. 7. wolę czytać ksiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wychowana w wierze katolickiej,ale nie odczuwam jakieś wewnętrznej potrzeby chodzenia do kościoła przynajmniej w niedziele,Chodze tylko na wielkanoc na nocną rezurekcję ,bo lubię ten klimat i oprawę,do spowiedzi nie chodzę ,ostanio byłam z 10lat temu,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie koscioł mi sieę kojarzy tylko z "wrzuć monetę" Niestety, ja rozumiem ze wszysko kosztuje, ale bez przesady, mają dotacje z kurii a księza zyją na takim poziomie ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że jak będę brał ślub to w wieże katolickiej i pogrzeb też w tej samej wież nie wiem dlaczego ale tak jest że nie zalezy mi na ślubie cywilnym tylko kościelnym bo to mimo wszsystko piękny zwyczaj o ironio losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×