Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawa Inka.

Który olej jest najzdrowszy do smażenia ?

Polecane posty

Gość Kawa Inka.

Na czym smażycie najczęściej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko na rzepakowym,
,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najzdrowszy olej kokosowy
olej kokosowy z pierwszego tłoczenia ;) żadne tam sztuczne kujawskie i oleje z wytłoczyn (jak ten po pestkach z winogron)takie oleje nadają się do krótkotrwałego smażenia w niezbyt wysokiej temperaturze :( w innym przypadku wydzielaja straszne ilości akrylamidu (jedna z najbardziej rakotwórczych substancji) ale po co , lepiej sie truć oszczędzać na jedzeniu i rujnować zdrowie prawda? już lepiej nie smazyć a dusić albo piec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleju z pestek winogron, słonecznikowego, ani żadnego z wysoką zawartością NNKT nie używa się na ciepło, bo są szkodliwe. a olej kokosowy czy palmowy to żaden luksu, są tak tanie, że robi się z nich mydło :P po prostu ktoś znowu dał się nabrać i płaci krocie za olej pozyskiwany w dużych ilościach i wart grosze. podobnie jak z olivą extra virgin, która oprócz smaku nie ma żadnych nadzwyczajnych właściwości, a na dodatek ma najniższą temperaturę dymienia, więc do smażenia się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzepakowy jest najzdrowszy
i na zimno i do smażenia poczytajcie sobie. Oliwa z oliwek czy inne niby super oleje nie umywają się do rzepakowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycmassdefect
castrol gtx :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycmassdefect
castrol gtx :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dwie różne rzeczy
kokosowy z orzechów kokosowych(biała łupina a jej resztek mamy wiórki inaczej zwane koprą) a olej palmowy to dwie różne rzeczy, fakt z palmowego robi się mydła i daje się do margaryn ale moja droga nie tylko rosną na świecie palmy kokosowe , radzę się douczyć matołku zanim zaczniesz się mądrzyć rzepakowy olej też nie nadaje się do długotrwałego smażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dwie różne rzeczy
kokosowy z orzechów kokosowych(biała łupina a jej resztek mamy wiórki inaczej zwane koprą) a olej palmowy to dwie różne rzeczy, fakt z palmowego robi się mydła i daje się do margaryn ale moja droga nie tylko rosną na świecie palmy kokosowe , radzę się douczyć matołku zanim zaczniesz się mądrzyć rzepakowy olej też nie nadaje się do długotrwałego smażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe czy nie żaden luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dee wasze oleje
palma oleista(czy tam olejowiec) a palma kokosowa to dwa różne drzewa :D sprawdzone potwierdzone :P a ja i tak wszystko smażę na smalcu , bo oleje są śmierdzące i rakotwórcze , mam to gdzieś ,że jest bardziej kaloryczny po prostu daję go mniej wtedy i jest moim zdaniem 100 razy smaczniejszy a wagę mam w normie i wyniki :D pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze aby miał jak najwięcej kwasów jednonienasyconych - powyżej 60 g - zawsze jest tabelka i tam są wypisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa wierzcie w reklamy
jakoś moi dziadkowie nie chorowali i byli zdrowi a olej od święta jaki stosowali był olejem lnianym tłoczonym na zimno dodawanym do gotowych potraw , tak to jedli smalec ,słoninę ,swojskie masło , jajka , kaszanę i nic nikomu nie było ;) teraz niestety większość żywności jest niezdrowa , oleje które nie jełczeją po otwarciu w cieple za pół roku, wierzycie ,że takie bez konserwantów i tłoczone na zimno? taa jasne a coraz więcej ludzi umiera na raka ma miażdżycę , cukrzycę coraz więcej :P jak taka jest zasługa obecnego zdrowego żywienia to ja już podziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Twoi dziadkowie
nie jedli tego mięsa codziennie jedli kiszoną kapustę i ogórki, kasze, sezonowe warzywa i owoce, dużo produktów zbożowych. mięso (nawet jeśli tłuste) jedzone było albo w niewielkich ilosciach albo od święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu ma rację albo i nie
a niby skąd wiesz lepiej od niej jasnowidzu od siedmiu zasranych boleści...co jej dziadkowie jedli , noz jak mnie rozwalają takie mądralińskie idiotki, co zaglądałaś im do talerza ??skąd wiesz lepiej od niej , moi tez jedli podobnie i nie tylko na Wielkanoc byli długo zdrowi i dożywali sędziwej starości , no ale ty wiesz przecież lepiej :P alfa i omega się znalazła bo jeszcze czasoprzestrzeń zagiąć potrafi , stuknij się w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ale Twoi dziadkowie
no ciekawe skąd możesz wiedzieć co czyjś dziadek lub babka jedli ? zaglądałaś do talerza ? myslisz ,że kiedys ludzie tak patrzyli jak teraz na jakieś popieprzone mody z TV i kolorowych chłamowatych gazet? może jeszcze oleju sojowego używali i tofu :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olei olej olej
do smażenia najzdrowsze olej kokosowy,smalec i masło klarowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"fakt z palmowego robi się mydła i daje się do margaryn ale moja droga nie tylko rosną na świecie palmy kokosowe , radzę się douczyć matołku zanim zaczniesz się mądrzyć " przecież piszę o palmowym i kokosowym jako o dwóch różnych rzeczach, więc czego się czepiasz młotku? :classic_cool: może czas nauczyć się czytać? :D a olej kokosowy żadnym cudem nie jest i tyle, ale dla nas jest "egzotyczny" i moźna naiwniakom wmówić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbmnb
oliwa z oliwek /niech mi tutaj zaraz jedna z drugą ie wyskoczy, ze na oliwie sie nie smazy bo to nieprawda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej kokosowy jest drogi
cytuję kogoś: a olej kokosowy czy palmowy to żaden luksu, są tak tanie, że robi się z nich mydło ktoś tu pisze ,że oba tanie a widziałaś cenę kokosowego ok 15zł za 200g ? tanie faktycznie na mydło , dwa różne ale to palmowy idzie na mydło czy margaryny bo kokosowy jest cholernie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej kokosowy jest drogi
cytuję kogoś: a olej kokosowy czy palmowy to żaden luksu, są tak tanie, że robi się z nich mydło ktoś tu pisze ,że oba tanie a widziałaś cenę kokosowego ok 15zł za 200g ? tanie faktycznie na mydło prawda? dwa różne ale to palmowy idzie na mydło czy margaryny bo kokosowy jest cholernie drogi(może lepiej się naucz otwierać wklejone linki "żeleczku" ) http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=252 http://nomak.pl/opis/2383392/100-bio-olej-kokosowy-na-zimno-tloczony-30-ml.html 7 zł za 30 ml naprawdę taniocha na mydło prawda?taniej niż szare nie? patrz linki powyżej , jak widać oba nie kosztują tak samo tanio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal nie ogarniacie tego, że manipuluje się wami windując ceny. no ale jak tam chcecie. podobnie jest z "egzotycznymi" tortillami ze zwykłe mąki pszennej czy sosy "chińskimi" składającymi się wyłącznie z chemii, ale za to mające swoje jakże chwalebne miejsce w sklepach w dziale "kuchnie świata" czy jakoś tak. ja używam mydeł na bazie obu olejów (palmowego i kokosowego), więc chyba strasznym burżujem jestem :D "oliwa z oliwek /niech mi tutaj zaraz jedna z drugą ie wyskoczy, ze na oliwie sie nie smazy bo to nieprawda/" oliwa się nadaje, ale nie ta z pierwszego tłoczenia ;) chociaż ja na niej kiedyś smażylam, ale dymiła okrutnie. do duszenia natomiast ujdzie. zaletą oliwy extra virgin jest na pewno smak - dla tych lubiących oliwki. natomiast jeśli chodzi o obróbkę w bardzo wysokich temperaturach, to najbardziej sobie cenię olej ryżowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkanocna podrozniczka
wszystko, co pisze zeleczek jest prawda. sama bym to napisala, ale dobrze, ze juz nie musze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkanocna podrozniczka
ps. zaleta oliwy z oliwek jest nie tylko smak, ale wartosci zdrowotne, glownie przeciwutleniacze. ale fakt, smazyc sie na tej najdelikatniejszej nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ,że żeleczek odpisuje
sobie pod pomarańczkami ,żałosne :P olej kokosowy(ten z orzecha) jest drogi a palmowy z olejowca i innych palm tańszy niż rzepakowy ot co ;) ale z kokosowego się mydeł nie robi tylko z palmowego , to są dwa różne oleje o innej barwie konsystencji zapachu i sposobach pozyskiwania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrysia_Pogromca_Gumisiow
rzepakowy i oliwa z oliwek sa mniej podatne na utlenianie, a tloczone na zimno tylko do salatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poproś modów o porównanie IP i dowiemy się, że kłamiesz :) z oleju kokosowego nie robi się mydeł? lol. http://lawendowafarma.pl/index.php?products=product&prod_id=182 http://lawendowafarma.pl/index.php?products=product&prod_id=91 http://lawendowafarma.pl/index.php?products=product&prod_id=218 poza tym nigdy nie widziałaś na mydle napisu "sodium cocoate"? no chyba, że używasz tych wstrętnych mydeł z łoju wołowego (sodium tallowate)... :O bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×