Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luna89

Kuchnia marzeń

Polecane posty

Mam kuchnię już taką samą od 5 lat i chciałabym w niej zmienić najlepiej wszystko. Oprócz podłogi bo jest ok, ładne ciemne płytki. Ale jest bardzo wąska kuchnia ma 2 metry szerokość a 3 metry długa. Co w takiej kuchni można zrobić. Dodam, że okno i drzwi są na tej mniejszej ścianie. Chciałabym coś w stylu drewnianych mebli ale bardziej idąc w świat nowoczesności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to zrób drewniane, ale rozbielane albo z bardzo jasnego drewna np. brzozowego, to jest nowoczesne rozwiązanie, w stylu skandynawskim i idealne do niewielkich pomieszczeń chociaż znacznie prościej będzie zrobić fronty białe albo kremowe a blat drewniany jakiś akcent kolorystyczny możesz dać kontrastujący, żeby nie było nudno, np. turkusowe płytki na ścianie między szafkami a blatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
Ale meble drewniane są drogie, chciałabym coś podobnego przypominającego drewno, tylko nie wiem jakie produkty są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele jest produktów podobnych w zależności także jaką kwotę na to chcesz wydać. A o jakim odcieniu myślałaś bardziej jasnym czy ciemnym a może mieszanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Olchawa
Ja Ci polecam odwiedzenie strony www.meble-do-kuchni.net. znajdziesz tam kilka ciekawych pomysłów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola200
Jak nie chcesz prawdziwego drewna to może meble fornirowane? Wyglądają identycznie jak te z prawdziwego drewna :) Swoją drogą 5 lat to nie dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może pokaż jakieś zdjęcia? jeżeli chcesz zrobić przemianę kuchni w bardziej oszczędny sposób, to może wpadniemy na pomysł, co najlepiej zmienić, może wcale nie trzeba robić generalnego remontu, skoro masz kuchnię tylko od 5 lat ja mam kuchnię od 14 lat i jestem zadowolona, myślę tylko o zmianie zlewu na inny i tyle, meble i blaty mam drewniane, względnie łatwo je odnawiać co jakiś czas, kafelki mam bardzo solidne włoskie od samego początku, na podłodze i nad blatem i ani myślę o wymianie, co jakiś czas kupuję sobie jakiś drobiazg albo nowy sprzęt i dzięki temu kuchnia mi się nie nudzi więc moja rada jest taka, jeżeli chcesz coś wymieniać, to wymieniaj na solidnej jakości produkty, które po kilku latach nie będą wyglądały jak śmieci, stawiaj na ponadczasową i prostą formę zasadniczych elementów kuchni, a szalej z dodatkami, które są akurat na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam blat drewniany w łazience i nie polecam, bo jest bardzo trudny do utrzymania w czystości, trzeba niestety czyścić go codziennie. Jeżeli chodzi o kuchnię to warto szukać armatury w sklepach internetowych, dzięki temu naprawdę można sporo zaoszczędzić, ja wyposażyłam całą łazienkę i kuchnię w http://www.armadeo.pl , dużo rzeczy udało mi się kupić nawet za połowę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
Kuchnia 5 lat, ale kupowana jako gotowa meblościanka, która była tania i już coraz bardziej się rozlatuje, nie było mnie stać 5 lat temu na coś super. Ale teraz mnie stać i bym chciała mieć coś ładnego. A co to takiego te meble fornirowane coś więcej na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fornir to jest taki cienki płatek drewna, który nakleja się na meblu i mebel udaje, że jest z drewna ja tego nie lubię, bo raz że fornir potrafi odejść, jak się zamoczy, a w kuchni jest to możliwe, a dwa ciężko jest to odnowić - czasami nie ma jak zeszlifować, bo jest taki cienki a co do szafek - może wystarczy wymienić same fronty? nie dość, że wyjdzie taniej, to remont i zamieszanie będą mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola200
Fornir to nie drzewo, ale jak dobrze wykonany to wydaje mi się, że tak szybko nie odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
Meble jednak bym chciała wykonać w całości nowe, ponieważ chciałabym tzw. trójkąt roboczy mieć w kuchni , bo mam takie możliwości i meble pod zabudowę raczej. Więc z czego najlepiej takie meble?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
Ciekawe to jest, ale co myślicie o tej zabudowie, sprawdzają sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola200
Fajne te panele :) Luna z czego meble? Trudno powiedzieć, bo nie znamy Twojego gustu. W jakim stylu chciałabyś mieć tą kuchnię? W stylu drewnianym to tylko drewno i ten fornir przychodzi mi do głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to może meble foliowane z połyskiem? wydaje mi sie ze to jest jedno z nowoczesniejszych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak uważam. Szczególnie, kiedy drewno jest lakierowane na biały połysk. Sama chętnie bym sobie tak wyremontowała kuchnię, macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
A ten fornit to co to takiego? Sprawdza się to w kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem sprawdza się to w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
Powiedziane, że się sprawdza to dla mnie trochę mało powiedziane a coś więcej, jak to czyścić, czy się plami itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatelmiejski
Przykładem fornirowanej kuchni jest ta http://sferawnetrz.com.pl/oferta/toscana/ - fornir nie musi być jako drewno, może przybierać też inne formy. Zastanów się co ci się podoba i przeglądaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to są płyty takie podobne do drzewa. Warto moim zdaniem jeżeli lubisz drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drzewo jest fajnym tworzywem lecz czy dobrym do kuchni? Pomyślcie ja jakoś nie jestem za kuchnią w drewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonka67
Widzę, że troszkę pojęcia nie macie :) Fornirowanie to jest technika. Polega ona na tym, że mebel drewniany (/z płyty mdf/wórowej) pokrywa się drewnem o wyższej jakości. Ta okleina jest płatem z prawdziwego drewna. Często się coś takiego stosuje z bukiem, a mianowicie pokrywa się je dębem. To trochę takie oszustwo, bo chcemy sprawiać wrażenie mebla z litego drewna, które nim nie jest. Ale sam płat jest drewniany, to nie jest jakieś sztuczne tworzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No fajnie to opisałaś , ciekawe to tworzywo tylko jakie ceny są tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
No cena mnie też interesuje, już sama nie wiem co mam zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luna ja bym zdecydowała się na twoim miejscu na firmę . Zrealizują Ci projekt wykonają i zamontują, może zapłacić parę złotych więcej ale masz wszystko dopasowane. Kuchnia jest na wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna89
I wybiorę firmę tak będzie najlepiej, aby nie myśleć o niczym oddam się intuicji projektantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jaką wybierasz tą firmę , bo o różnych była mowa. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×