Odpowiedz na ten temat

KWAS FOLIOWY

• ...... 2005.01.14 [12:19]
    Kiedy zacząć brać kwas foliowy???Jak długo można go brać??Czy powoduje on jakieś środki uboczne,np.tycie??
  • Nadia__25 2005.01.14 [13:09]
    mozesz zaczacz brać 3 mies przed planowaną ciaza.
    o ile wiem nie ma on żadnych skutków ubocznych dla kobiety, a brak kwiasu foliowego w organiźmie matki moze powodować wady cewy nerwowej u płodu.

• ...... 2005.01.14 [14:38]
    A jak w tym czasie nie zajdę to dalej mam brać???
  • Nadia__25 2005.01.14 [14:42]
    wydaje mi sie ze to ne zaszkodzi....bo przecież nawet jak sie nie planuje ciaży nalezy zdrowo sie odżywiać a kwas foliowy jest przecież w różnych produktach spozywczych. mysle ze powinnaś porozmawiać jednak z ekspertem...czyli z jakims lekarzem lub poszukac czegoś w necie na temat kw.foliowego...czy aby nie mozna go przedawkować.

• iskierka72 2005.01.14 [15:30]
    a ja kwas foliowy jadłam po odstawieniu pigułek anty. Kupiłam sobie FOLIK i jedną dziennie tableteczkę. Jadłam go dłużej niż 3 miesiące, bo jakoś w ciążę ciągle nie zachodziłam. Nasze jedzenie jest ubogie w kwas foliowy więc trudno go przedawkować biorąc jedną tabletkę dziennie. Jak już byłam w ciąży to Folik zamieniłam na tabletki witaminowe Materna. W tych i innych tabletkach witaminowych dla kobiet ciężarnych jest odpowiednia ilość nie tylko kwasu foliowego ale i wszystkich innych witamin. Jak będziesz w ciąży to i tak ginekolog Ci wszystko powie.
  • Maja-24l. 2005.01.14 [18:45]
    Witam! Moj ginekolog powiedzial, ze nie zaszkodzi jak bede brala kwas foliowy do konca ciazy, a ze lykam witaminki Prenatal ( a one w skladzie maja kwas foliowy), to juz nie musze go stosowac. Nalezy go brac conajmniej 3 miesiace przed planowana ciaza. Ja bralam ok. 5-6 mies., bo staralam sie juz wczesniej zajsc w ciaze. Nawet jak sie ciazy nie planuje, to nie zaszkodzi, jak bedziesz go lykala, wiec nie ma szkodliwego wplywu na organizm.
  • basbo 2005.06.06 [09:10]
    mam do Was dziewczyny pytanie dotyczące włśnie kwasu foliowego.Ja biorę od miesiąca juz kwas foliowy ale ostatnio gdzies usłyszałam ze męzczyzna tez powienien brac kwas foliowy czy to prawda ze dla zdrowia dziecka oboje z przyszłych rodziców powinni go łykac???? Z góry wielkie dzieki za odpowiedz
  • basbo 2005.06.06 [09:51]
    ???????

• chyba nie 2005.06.06 [10:14]
    bo to przeciez w organizmie kobiety rozwija sie dziecko...

lekarze nic takiego nie mowia
  • zoraaa 2005.06.06 [10:32]
    Jesli mezczyzna moze to takze powinnien brac kwas foliowy. To nic ze kobieta nosi w sobie dziecko ale mezczyzna musi najpierw dac jej swoje plemniczki a one sa zdrowe lub nie i to wlasnie zalezy juz od mezczyzny. A folik mozna brac kilka miesiecy nie ma ubocznych skutkow. Przed ciaza powinno sie go lykac i do 3 miesiaca ciazy potem powinno sie przerzucic na witaminki (tez biore prenatal). Jak tak postapice dzidzia napewno bedzie zdrowa pozdrawiamusmiech.gif
  • basbo 2005.06.06 [10:57]
    Dzieki za odpowiedz.A czy Wasi panowie biorą folik nie maja nic przeciwko temu?

• olga olga 2005.06.06 [11:24]

czesc
    slyszalam teorie ze kwas foliowy pomaga zajsc w ciaze.
    czy ktoras z Was moglaby mi powiedziec czy to rzeczywiscie prawda???????
  • no właśmnie 2005.06.06 [12:01]
    to prawda??????
  • iskierka nadziei. 2005.06.06 [21:48]
    Kwas foliowy ma za zadanie pomagać rozwijać się zarodkowi, żeby nie miało żadnych wad cewy nerwowej!!!!!!!!!!!!!!
  • tak sie zastanawiammmm 2005.06.07 [11:25]
    dlaczego moj lekarz przepisal mi no-spe????jestem w 1 miesiacu, co prawda lekarz sie pytal ze mam jakies bule i mu podpowiedzialm ze tak ale takie malutkie uklucia, ale zebu od razu no-spe??? co o tym sadzicie????moze ktoras z was wie, hmm???
  • iskierka nadziei. 2005.06.07 [11:28]
    Ja na Twoim miejscu nospe położyłabym na półke. Bez sensu jest brać jakieś tablety.
  • hankaaa 2005.06.07 [11:30]
    no wlasnie, jeszcze nie poszlam z recepta,moze to ma cos wspolnego z moja macica?? lekarz powiedzial zsmutas.gif tak sie boje
  • DeGie 2005.06.07 [17:09]
    Haha najlepszy jest wpis o tym, że mężczyzna teżpowinien brać kwas foliowy. Oczywiście że to prawda ale nie całkowita. Powinna jeszcze brać kwas foliowy babcia i dziadek! Tylko wtedy będzie wszystko dobrze.

A tak na serio, moja ukochana brała FOLIK przed i przez cały okres ciąży.

Tutaj jest link dot. profilaktyki wad płodu a kwas foliowy:
    http://www.noworodek.pl/modules.php?name=News &file=article&sid=43

A lekarza trzeba pytać na co daje lekarstwa i ma obowiązek wytłumaczyć po co.

No-spę zapisał ci lekarz zapewne obligatoryjnie (zapisuje się ją w przypadku np. niekontrolowanych, bolesnych skurczów macicy na początku ciąży) - jest to lek rozkurczowy. Pomoże, nie zaszkodzi. Ale tylko jeśli lakarz zapisał oczywiście.
    Jeśli myślę... to o moich kochanych dziewczynach - Kasi i Inez
  • agata26 2006.06.08 [15:58]
    no-spe mozna brac, nie zaszkodzi, jak mnie bolal brzuch na poczatku ciazy lekarz zalecil mi 2 tabletki 3 razy dziennie, teraz jestem w 4 miesiacu i biore tylko wtedy jak poczuje jakis bol brzuszka
  • tttinella89 2012.05.17 [15:49]
    Ja brałam kwas foliowy do 6mc, mozna krócej, ale ja jakos tak sobie codziennie przyjmowałam jedna tabletkę Foliku. Najwazniejsze jest jednak przyjmowanie kwasu przed ciążą.
  • damasndnhhd 2012.05.17 [15:51]
    chyba skutki a nie środki uboczne hahaha
  • xdxd 2012.05.17 [17:38]
    ja mialam robione badania przed ciaza i kw. foliowy okazalo sie ze mam ponad norme co wcale nie jest dobre. Dlatego nie bralam kw. foliowego i mam zdrowe ciekawe swiata dziecko
    Nasze mamy tez nie braly kw. foliowego bo o nim nikt wtedy nie wiedzila a i tak wiekszosc z nas zdrowa jest.....
  • muniuska 2012.06.12 [23:22]
    Hej ja mam małe pytanie:
    czy biorac kwas foliowy i majac torbiela sred 48mm mozna zajsc w ciaze??
    z mezem staramy sie od dwóch miesiecy i sie dopiero wczoraj dowiedzilam ze mam torbiela .... ;/ a chcemy dzidzie ;p
  • ari.anna 2012.09.05 [11:17]
    Tak, można, mojej koleżance torbie się wchłonęła dzięki przyjmowaniu folika.
  • leonnnidka2 2012.09.07 [12:43]
    OMG to nie wiedziała ze on działa w taki sposób...
    Ale naprawde jest to jakoś udokumentowane ze to własnie dzięki przyjmowaniu kwasu foliowego ?
  • adelllll 2012.09.10 [15:26]
    żeby w 100% być pewnym tego, że na pewno kwas foliowy pomoże Ci wchłonąć torbiel to musisz udać się do lekarza i go o to zapytać.

• hooonka 2012.10.13 [18:27]
    Kurcze, ale o takim rzeczywiscie wielkim wpływie kwasu foliowego to ja jeszcze nie słyszałam. Musze troszkę jeszcze na ten temat wiecej przeczytac.
  • luizzzjanka 2012.11.16 [20:31]
    Ja przed pierwszym dzieckiem zaczełam przyjmowac kwas foliowy pół roku przed zajściem w ciąże - myslałam ze stanie sie to szybciej, ale własnie nie... Ale czasami i tak bywa oczko.gif
  • zielony_krokodyl 2012.11.27 [18:49]
    Zwykle najłatwiej zajsć w ciąże gdy się jej nie planujeusmiech.gif
  • ordonka 2013.01.07 [11:40]
    Nie zaszkodzi jak się będzie brało folik non stop. Wyjdzie to na zdrowie dla dziecka i dla nas bo kwas foliowy także poprawia nastrój
  • zojjka33 2013.01.09 [18:42]
    prawda, foliany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układów krwiotwórczego i nerwowego oraz do rozwoju wszystkich komórek ustrojowych.

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej