Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaRcYcHa

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

mam pytanko.kwas foliowy mozna lykac profilaktycznie?mi on kojarzy sie z ciążą.powiedzcie cos na ten temat!dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profilaktycznie jeśli planujesz ciążę jeżeli zamierzasz zajść za 5 lat to branie jest bez sensu :) mój lekarz stwierdził że wystarczy branie od momentu dowiedzenia sie o ciąży i nie powinno być wtedy żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolkolkolk
mozna łykac profilaktyczie a szczególnie trzeba zadbac o niego gdy planuje sie ciaze i w trakcie niej. Kwas foliowy (nazywany także folanem, folacyną lub kwasem pteroiloglutaminowyrn) to witamina z grupy B (B9). Jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Występuje w naturze w postaci folianów. Nasz organizm nie potrafi go wytwarzać (jak np.: witaminy D3) i musi być on dostarczony z pożywienia bądź preparatów farmakologicznych. Kwas foliowy bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych – materiału genetycznego komórek i dlatego jest niezbędny w procesie wzrostu i rozmnażania. Jego obecność jest konieczna do powstawania w szpiku czerwonych krwinek, rozwoju i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Usprawnia pracę układu pokarmowego. Ułożenie racjonalnej, zdrowej diety pokrywającej całe zapotrzebowanie naszego organizmu na kwas foliowy jest w zasadzie niemożliwe. Dzieje się tak z kilku powodów: kwas foliowy jest niezwykle „wrażliwą” witaminą, produkty tracą go podczas obróbki termicznej (gotowania, smażenia), a nawet pod wpływem światła słonecznego (50-70%). niektóre bogate w kwas foliowy produkty nie są polecane w zdrowej diecie; zbyt kaloryczne i bogate w nasycone kwasy tłuszczowe (żółtko, sery, wątroba). organizm nie przyswaja naturalnych folianów. Najpierw musi je rozłożyć do formy przyswajalnej przez jelita, czyli do... kwasu foliowego. W trakcie tej przeróbki tracimy niemal połowę folianów. Dlatego powinniśmy sięgać po syntetyczne preparaty kwasu foliowego, które są przyswajalne w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha.a teraz inne pytanko,ile tabletek espumisan nalezy wziac zeby gazy i zaparcia zniknely bo moja mama sie z tym meczy od rana.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnie badania dowodzą że niepotrzebne faszerowanie się kwasem foliowym tez jest rakotwórcze we wszystkim trzeba zachować umiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnośnie
Ja nie planuję ciąży,a łykam profilaktycznie,dla zdrowia.Mam problemy neurologiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka-___
O kwasie foliowym zwykło się mówić w kontekście planowania ciąży. To błąd, bo ta wyjątkowa witamina, pomaga zapobiegać m.in.: niedokrwistości miażdżycy zawałowi serca innym chorobom układu krążenia niektórym nowotworom (m.in.: rakowi okrężnicy, gardła, jamy ustnej, piersi) Takze profilaktyczne branie jest wskazane, tak mi powiedział mój lekarz.Jak widac lekarze sa rózni jednym zalezy na pacjentce a inni staraja sie je jak najszybciej spławic i jeszcze chca podwyzek. Sorry za wtrącenie nie w temacie. Bezpieczna dawka 0,4 mg dziennie jest zalecana każdemu, także mężczyznom. Kwas foliowy bierze udział w powstawaniu „hormonów szczęścia” (substancji neurostymulacyjnych) serotoniny i no adrenaliny. Pierwsza – uspakaja, relaksuje, pomaga spokojnie zasnąć, wprawia w dobry nastrój, druga – napędza do działania, aktywizuje organizm. Pomaga zachować równowagę psychiczną i zapobiegać depresji. Na niedobór kwasu foliowego (poza wymienionymi wyżej) są narażone osoby palące papierosy, stosujące doustną antykoncepcję hormonalną oraz często opalające się (także w solarium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
espumisan jest na zaparcia?? pierwsze słyszę :) ale nie znam dokładnie działania więc mogę się mylić a na zaparcie nie lepiej np. Xennę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,dzieki.a mam jeszcze jedna sprawe....to nie na tym forum ale spytam mimo wszystko....mam pyatnie,co prawda to nie na tym forum chyba powinnam pytac,ale mam nadzieje ze mi ktos odpowie.jaki kierunek studiow daje mi lepsza mozliwosc ze w przyszlosci znajde prace:zarzadzanie malym i srednim przedsiebiorstwem czy rachunkowosc i zarzadzanie finansami,i gdzie,tzn w jakich miejscach po jednym i po drugim kierunku mozna szukac pracy.bardzo prosze,niech ktos odpowie.dziekuje z gory i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy ma na ten temat inny pogląd - ja uważam i mój rozsądny lekarz też nie nie ma sensu faszerowanie się suplementami kiedy dookoła burza warzyw i owoców czyli witamin i minerałów w postaci naturalnej :) a ostatnio coraz częściej lekarze zaczynają ostrzegać przed nadmierną suplementacją - straty mogą być większe niż zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marceliona
niezla jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypadek 1 - możesz zarządzać inna firmą lub prowadzić własną działalność wg wyboru przypadek 2 - wg mnie raczej księgowość chyba lepiej jednak wariant 1 - daje większe możliwości a kurs księgowości zawsze można zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muehehe
a czy ktos jej kaze kilogramami "jesc "tabsy??????zastaów sie zanim napiszesz.Ale w nadmiarze moze wszystko szkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po prostu ostrzegam :O znam laski które wcinają kwas od 5 lat \"na wszelki wypadek\" i niezależnie od tego czy mają go wystarczająco w żarciu czy nie znam jedną która swego czasu rąbała centrum i dodatkowo kwas, magnez i betakaroten :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×